Тесты по психологии 5 класс
Автор публикации: Огылбаева С.З.
Дата публикации: 09.04.2016
Краткое описание:
1
![Бүгінгі ашық сабаққа қош келдіңіздер !!!]()
Бүгінгі ашық сабаққа қош келдіңіздер !!!
2
![«Мен таңдаған өмір» тренинг 6 класс]()
«Мен таңдаған өмір» тренинг 6 класс
Благодаря этой рекламе сайт может продолжать свое существование, спасибо за просмотр.
3
![Мақсаты: оқушыларды шиеленіс жағдайдан шыға білуге үйрету, жағымсыз эмоцияны...]()
Мақсаты: оқушыларды шиеленіс жағдайдан шыға білуге үйрету, жағымсыз эмоцияны шығару, жою.
4
![Ұйымдастыру кезеңі: І.Амандасу рәсімі. ІІ. «Ойлануға арналған балықтар»жат...]()
Ұйымдастыру кезеңі: І.Амандасу рәсімі. ІІ. «Ойлануға арналған балықтар»жаттығуы. ІІІ. «Өзіңді теңей біл» жаттығуы. ІV.Ертегі терапиясы V. «Биіктік» жаттығуы. VI. «Сенімділік» жаттығуы.
5
![Шаттық шеңбері «Өрмекші торы»]()
Шаттық шеңбері «Өрмекші торы»
6
![]()
7
![І.Амандасу рәсімі. Мақсаты: оқушылардың қарым-қатынас жасауын жақсарту. Шарт...]()
І.Амандасу рәсімі. Мақсаты: оқушылардың қарым-қатынас жасауын жақсарту. Шарты: қатысушылар ортаға шығып, бір-бірімен емін-еркін жүріп амандасады.
8
![ІІ. «Ойлануға арналған балықтар» жаттығуы. Бір-бірімізді жақын тану үшін әрб...]()
ІІ. «Ойлануға арналған балықтар» жаттығуы. Бір-бірімізді жақын тану үшін әрбіреулеріңе балық аулауды ұсынамын. Топтың әр қатысушысы «балық аулайды», өзенде жүзіп жүрген аяқталмаған сөйлемі бар үлестірмелі балықтарды алады да, өз сөздерімен аяқтайды. Үлестірмедегі сөйлемдер:
9
![Ең үлкен қорқыныш-бұл... Мен мынадай адамдарға сенбеймін ... Мен ренжимін, е...]()
Ең үлкен қорқыныш-бұл... Мен мынадай адамдарға сенбеймін ... Мен ренжимін, егер ... Егер мен сенімді болсам, ...
10
![ІІІ. «Өзіңді теңей біл» жаттығуы. Мақсаты: қатысушылардың көңіл-күйін көтері...]()
ІІІ. «Өзіңді теңей біл» жаттығуы. Мақсаты: қатысушылардың көңіл-күйін көтеріп, өмірге көзқарасын кеңейту.
11
![Психолог: Сендер өздеріңді бір затқа немесе табиғат жаратылысына теңейсіңдер...]()
Психолог: Сендер өздеріңді бір затқа немесе табиғат жаратылысына теңейсіңдер. Ол «МЕН» деп есептейсіңдер. Қатысушы: Мен өзімді бұлаққа теңеймін. Өйткені мен бұлақпын. Психолог: Не үшін бұлақсың? -Мен жануарларды, адамдарды қоректендіремін. Менің бұл өмірге пайдам көп. Өйткені мен өмірге қорекпін.
12
![ІV.Ертегі терапиясы Арқылы әңгіме құрастырып, талдау жасалады. «Түлкі мен та...]()
ІV.Ертегі терапиясы Арқылы әңгіме құрастырып, талдау жасалады. «Түлкі мен тасбақа және кене» еретігісін жалғастырады.
13
![V. «Биіктік» жаттығуы. Мақсаты: оқушылардың өмірлік жетістіктеріне жету мақс...]()
V. «Биіктік» жаттығуы. Мақсаты: оқушылардың өмірлік жетістіктеріне жету мақсатына талпындыру, сенімділігін нығайту. Жаттығу барысы: қатысушылардың біреуі шығады. Оған мынадай нұсқау беріледі. «Қабырғаға жақын тұр, сосын секір. Қай жерге дейін секіргенін белгілеу. Енді барынша жоғары секір.Төбеге дейін жетуге тырыс. Секіріп жеткен жеріңді белгіле». Талдау: 1-ші және 2-ші белгі салыстырылады. Қатысушылар төмендегі сұрақтарға жауап береді.
14
![-Белгі қойылған биіктіктердің айырмашылығы болды ма? -Бұл айырмашылыққа не ә...]()
-Белгі қойылған биіктіктердің айырмашылығы болды ма? -Бұл айырмашылыққа не әсер етті? -Қойылған талап пен мақсат нәтиежіс жақсарды ма, әлде нашарлады ма? -Қалай ойлайсыңдар, өмірде де осындай жағдайлар кездесе ме?
15
![VI. «Сенімділік» жаттығуы. Мақсаты: оқушыны стресстік жағдайдан арылтып, сен...]()
VI. «Сенімділік» жаттығуы. Мақсаты: оқушыны стресстік жағдайдан арылтып, сенімділікке үйрету. Шарты: оқушыларға бос ақ парақ таратылады. Сол парақты теңдей етіп екіге бөлу ұсынылады. Ол бөліктерді 1,2 деп белгілеп, 1-ші бөлікке жағымды қасиеттерін, 2-ші бөлікке жағымсыз қасиеттерін жазуы керек. Жағымды қасиеттерін өздерінде қалдырып, жағымсыз қасиеттерін жыртып, қоқыс жәшігіне салады.
16
![Рефлексия: Бүгінгі тренингтен алған әсерін және достарына, өздеріне арналған...]()
Рефлексия: Бүгінгі тренингтен алған әсерін және достарына, өздеріне арналған тілектерін жазып, «тілек» ағашына апарып жапсырады.
17
![Керемет Өте керемет Көңіл- күйіңіз қалай]()
Керемет Өте керемет Көңіл- күйіңіз қалай
18
![Назар қойып тыңдағандарыңызға рахмет!]()
Назар қойып тыңдағандарыңызға рахмет!