- Презентации
- Презентация сабақ математикадан 8,9 сандарына көбейту және бөлу
Презентация сабақ математикадан 8,9 сандарына көбейту және бөлу
Автор публикации: Момбекова Х.А.
Дата публикации: 01.10.2016
Краткое описание:
1
![Бастауыш сынып мұғалімі: Момбекова Халима Адилбековна Мырзатай орта мектебі]()
Бастауыш сынып мұғалімі: Момбекова Халима Адилбековна Мырзатай орта мектебі
2
![Сабақтың тақырыбы: 8, 9 сандарына көбейту және бөлу кестесі.]()
Сабақтың тақырыбы: 8, 9 сандарына көбейту және бөлу кестесі.
Благодаря этой рекламе сайт может продолжать свое существование, спасибо за просмотр.
3
![Сабақтың мақсаты: 8,9 сандарына көбейту және оған сәйкес бөлу жағдайларының к...]()
Сабақтың мақсаты: 8,9 сандарына көбейту және оған сәйкес бөлу жағдайларының кестесін меңгеру үшін педагогикалық жағдай жасау . Сабақтың міндеттері: 1. 8,9 сандарына көбейту және бөлу жағдайларына кесте құру заңдылықтарын ашу. 2. өздік іс- әрекетін ,логикалық ойлау қабілетін дамыту. 3. топпен талдау, түсіндіру арқылы есептеу дағдыларын жетілдіру.
4
![Күтілетін нәтиже: 1. 8,9 сандарына көбейту кестесін және оған сәйкес бөлуді...]()
Күтілетін нәтиже: 1. 8,9 сандарына көбейту кестесін және оған сәйкес бөлуді орындайды . 2. өздік іс-әрекеті ,логикалық ойлау қабілеті артады. 3. топпен бірігіп талдайды, есептейді, ой-тұжырымдайды. Бағалау критерийлері: 1. 8,9 сандарына көбейту кестесін құру ,бөлуді орындау. 2. Өздік жұмыс. 3. Топтық жұмыс. 4. ой-тұжырымдау.
5
![Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың әдісі: кубизм әдісі, топтастыру әдісі, ми...]()
Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың әдісі: кубизм әдісі, топтастыру әдісі, миға шабуыл (ойлан,жұптас,талқыла). Түрткі сұрақтары ,қайта бағыттау сұрақтары. Сабақтың көрнекілігі: Акт, интерактивті тақта, дидактикалық суреттер, кестелер ресурстар, Пәнаралық байланыс: дүниетану, дене тәрбиесі, өзін-өзі тану тану.
6
![Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық Шаттық шеңбер...]()
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық Шаттық шеңбері. Балалар шеңбер құрып тұрады. «Мейірімді жүрек» атты ойын ұйымдастыру. 4 топқа бөлу 1 топ. Көбейткіш 2 топ. Көбейткіш 3 топ. Бөлінгіш 4 топ. Бөлгіш.
7
![Жаңа сабақ: 1. Қызығушылығын ояту: «Кубизм» әдісі арқылы өтілген материалды п...]()
Жаңа сабақ: 1. Қызығушылығын ояту: «Кубизм» әдісі арқылы өтілген материалды пысықтау, көбейту кестесін құру ,мәнін табу.
8
![1. Қосу амалының компоненттерін ата. 2. Азайту амалының компоненттерін ата....]()
1. Қосу амалының компоненттерін ата. 2. Азайту амалының компоненттерін ата. 3. Көбейту амалының компоненттерін ата. 4. Бөлу амалының компоненттерін ата.
9
![64 8+8+8 24 8+8+8+8+8+8 48 8+8+8+8+8+8+8+8 0 8 16 24 32 40 48 56 64 72 80 Әрб...]()
64 8+8+8 24 8+8+8+8+8+8 48 8+8+8+8+8+8+8+8 0 8 16 24 32 40 48 56 64 72 80 Әрбір секіру 8 бірлікке тең. Үш, алты, сегіз рет секіруде неше бірлік бар? 1 2 3 4 7 6 5 8 Секірусаны 1 3 6 8 Бірлік 8 ? ? ?
10
![:8 :8 8⋅8= 8⋅9= 9⋅8= 8 санына көбейту және бөлу кестесі 64 72 64 72 =9 :9=8 =8]()
:8 :8 8⋅8= 8⋅9= 9⋅8= 8 санына көбейту және бөлу кестесі 64 72 64 72 =9 :9=8 =8
11
![72 9+9+9 27 9+9+9+9+9+9 54 9+9+9+9+9+9+9+9 0 9 18 27 36 45 54 63 72 81 90 Әрб...]()
72 9+9+9 27 9+9+9+9+9+9 54 9+9+9+9+9+9+9+9 0 9 18 27 36 45 54 63 72 81 90 Әрбір секіру 9 бірлікке тең. Үш, алты, сегіз рет секіру неше бірлікке тең? 1 2 3 4 7 6 5 8 Секірусаны 1 3 6 8 Бірлік 9 ? ? ?
12
![:9 9⋅9= 9 санына көбейту және бөлу кестесі 81 81 =9]()
:9 9⋅9= 9 санына көбейту және бөлу кестесі 81 81 =9
13
![8- ге бөлу кестесін құрғанда 8-ге көбейту кестесін пайдалануға болады :8 •8 1...]()
8- ге бөлу кестесін құрғанда 8-ге көбейту кестесін пайдалануға болады :8 •8 16 2
14
![№4. Сынық сызықтың ұзындығын тап. 2 см 3 см 4 см 1 см 3 см 2 + 3 + 4 + 1 + 3...]()
№4. Сынық сызықтың ұзындығын тап. 2 см 3 см 4 см 1 см 3 см 2 + 3 + 4 + 1 + 3 = 13 см AВС, Доғал бұрыш DEF Тік бұрыш BCD, CDE Кесінді қандай бұрышты құрайды? A B C D E F
15
![№8. Есепте және тексер 2 9 4 9 5 6 9 5 6 9 5 6 1 6 5 9 1 6 7 4 9 2 1 6 7]()
№8. Есепте және тексер 2 9 4 9 5 6 9 5 6 9 5 6 1 6 5 9 1 6 7 4 9 2 1 6 7
16
![№8. Есепте және тексер 3 7 1 1 0 5 1 0 5 1 0 5 10 9 1 1 5 0 1 3 2 8 1 7 3 3 2 8]()
№8. Есепте және тексер 3 7 1 1 0 5 1 0 5 1 0 5 10 9 1 1 5 0 1 3 2 8 1 7 3 3 2 8
17
![№8. Есепте және тексер 4 5 1 0 0 1 9 0 0 0 1 0 0 0 1 0 9 10 1 1 1 0 0 0 4 5 9...]()
№8. Есепте және тексер 4 5 1 0 0 1 9 0 0 0 1 0 0 0 1 0 9 10 1 1 1 0 0 0 4 5 9 5 4 1 4 5 9
18
![]()
19
![Теңдеулерді шеш]()
20
![№9. Біз тұратын үйде Мәлике, Катя, Лаура да тұрады. Кеше мен Катя мен Мәликен...]()
№9. Біз тұратын үйде Мәлике, Катя, Лаура да тұрады. Кеше мен Катя мен Мәликені көрдім. Олардың біреуі 9 жаста, ал екіншісі 8 жаста. Бүгін мен Мәлике мен Лаураны көрдім. Олардың біреуі 10 жаста, ал екіншісі 9 жаста. Олардың әрқайсысы неше жаста? 9 жас 8 жас 9 жас 10 жас 10жас 9жас 8жас Мәлике Катя Лаура
21
![Қазақстанның “Тұрғын үй құрылыс” бағдарламасы бойынша тұрғындар жаңа үйлі бо...]()
Қазақстанның “Тұрғын үй құрылыс” бағдарламасы бойынша тұрғындар жаңа үйлі болып жатыр. Бізде өз үлесімізді қосайық. 9 9 7 8 6 :9 81 63 72 54 9 7
22
![Бағалау критерийлері: Оқушылардың қатысуымен жасалған нақты критерийлер арқыл...]()
Бағалау критерийлері: Оқушылардың қатысуымен жасалған нақты критерийлер арқылы бағалау. Топтық бағалау.
23
![Үйге тапсырма. 8,9-ға көбейту және бөлу кестесін жаттау. 80-бет . № 2, 5]()
Үйге тапсырма. 8,9-ға көбейту және бөлу кестесін жаттау. 80-бет . № 2, 5
24
![Кері байланыс 1. Мен не үйрендім.... 2. Мен үшін қиын болды.... 3. Жаңа сабақ...]()
Кері байланыс 1. Мен не үйрендім.... 2. Мен үшін қиын болды.... 3. Жаңа сабақ бойынша сұрағың немесе пікірің....