- Презентации
- Сабақтың тақырыбы: Көбейту,бөлу тақырыбын қайталау сабағы.
Сабақтың тақырыбы: Көбейту,бөлу тақырыбын қайталау сабағы.
Автор публикации: Нұрхан А.С.
Дата публикации: 27.03.2016
Краткое описание:
1
Көбейту,бөлу тақырыбын қайталау сабағы. 6 сынып.
2
Сабақтың мақсаты: А) Рационал сандарға амалдар қолдану тақырыптарын өттік.Бүгін оның ішінде көбейту,бқлу тақырыбын қорытындылау мақсатында Алгоритм ойыны түрінде өтеміз. Б) Жеңілден күрделіге көше отырып деңгейлік тапсырмалар арқылы оқушылардың білім,іскерлік дағдыларын қалыптастыру. Дамытушылық: Ойлау,есте сақтау қабілетін дамыту, ізденісіне мүмкіндік жасау. Тәрбиелілік: Пәнге деген қызығушылығын арттырып,өз бетінше жұмыс істеуіне тәрбиелеу. Сабақ типі: Қорытындылау Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап,деңгейлік тапсырма. Сабақ түрі: Алгоритм сайыс ойыны. Сабақ барысы: 1.Ұйымдастырыу. 2.Үй тапсырмасын сұрау. 3.Сабақ өту жоспары. 1.Еске түсіру сұрақтары. 2.Қосу,азайту,бөлу ойынының шығу тарихы. 3.Деңгейлік тапсырмалар. 4.Қызықты тапсырма 5.тест жұмысы. 6.Жұмбақтар. 7.Бағалау парағына баға қою. 8.Қорытынды.
Благодаря этой рекламе сайт может продолжать свое существование, спасибо за просмотр.
3
Еске түсіру сұрақтары 1.Рацонал сандар жиынын нелер құрайды? 2.Айырмашылығы тек таңбаларында болатын сандар 3.0 ден үлкен сандар 4.Оң сандардың қосындысы неге тең? 5.Таңбалары бірдей сандардың көбейтінісі 6.Таңбалары әр-түрлі сандардың бөліндісі 7.Қарама-қарсы сандардың қосындысы 8.5 ке қарама-қарсы сан 9.Ирационал сандар қандай сандар? 10.0 ден кіші сандар
4
Қосу,азайту, бөлу,көбейту және 0 санының шығу тарихы.
5
Деңгейлік тапсырмалар 3-ші деңгейдегі тапсырма 1.Көбейтуді орындаңдар. 5*(-2) = -7*(-3) = -12*(-4) = 18*3= -9*-(11)= 6*(-7)=
6
Бөлуді орындаңдар -35/(-7)= -80/(-16)= 7/14= 4/(/4)= -2/(-6)= -5/20=
7
2 ші деңгейлік тапсырмалар Тиімді тәсілмен есептеңдер
8
Есептеңдер (6-15)/(7-2,5) = (2,8-6)/(1-1,8) =
9
3 ші деңгейлік тапсырма Теңдеуді шешіңдер (-7)*(x+1.4) =0 (-5.1)*(2x+7) =0 Бөлшектерді тиімді тәсілмен есепте
10
Қызықты тапсырмалар Карточка№1 1,2,3,4,5,6,7,8,9 цифрының орналасу ретін өзгертпей олардың арасына қорытындысы 100 ге тең болатындай етіп + және – барлығы үш таңба қойып шығыңыз. Карточка№2 Сағат цифер болатын әрбір бөлігіндегі сандардың қосындысы 13 ке тең болатындай етіп қалай бөлуге болады?
11
12
жұмбақтар 1.Біз санбыз Сызықпен бөлінген Математиканы ұқпас адамға Құбыжық болып көрінген Дұрыс,бұрыс аралас Ондық болып бөлінген 2.Бүтін сан,бөлшек сандар Барлығыда осында Бұл қандай сан айтыңдаршы Оң,теріс сан бәрі осында 3.Математикалық таңба о Білімің болса ашарсың Теріс сан болса астында Мағынасы жоқ де қашасың 4.Санға қосып алсаң Сол санның өзі шығады Санды оған бөлмейтінін Математиктер ұғады. Көп адамдар сол санға Шекесінен қараған Сан осін қақ бөлуге Сол саныңыз жараған
13