Сабақ жоспары. Кері есептер шығару.
Автор публикации: ОЛЖАБЕКОВА С.Т.
Дата публикации: 06.04.2016
Краткое описание:
1
![Қаражар жалпы негізгі білім беру мектебі 2-сынып Мұғалім: Олжабекова С.Т. 201...]()
Қаражар жалпы негізгі білім беру мектебі 2-сынып Мұғалім: Олжабекова С.Т. 2015-2016 оқу жылы
2
![Сабақтың мақсаттары: 1. Кері есептер шығару және құрастыра білу дағдыларын қа...]()
Сабақтың мақсаттары: 1. Кері есептер шығару және құрастыра білу дағдыларын қалыптастыру . 2. Есептеу дағдыларын жетілдіру, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, тез, ауызша ойлап шығару қабілеттерін дамыту. 3. Ұжыммен жұмыс жасауға, достыққа, есепті таза және әдемі жазып шығаруға, шапшаңдыққа, жылдамдыққа тәрбиелеу.
Благодаря этой рекламе сайт может продолжать свое существование, спасибо за просмотр.
3
![Сабақтың көрнекіліктері: Математикалық электрондық оқулық дискісі, тақырыпқа...]()
Сабақтың көрнекіліктері: Математикалық электрондық оқулық дискісі, тақырыпқа байланысты суреттер.
4
![Сабақтың барысы: і. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, оқушылардың оқ...]()
Сабақтың барысы: і. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, оқушылардың оқу-құралдарын түгелдеу, оқушылардың денсаулығына назар аудару. Оқушылардың келген қонақтармен амандасуы, бір-біріне жылулық сезімін таратуы.
5
![Шаттық шеңбері Жүректен жүрекке]()
Шаттық шеңбері Жүректен жүрекке
6
![ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: -Балалар, үйге берілген 5-есепті тексерейік. (Қа...]()
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: -Балалар, үйге берілген 5-есепті тексерейік. (Қалай орындағанын аралап жүріп тексеру.Кейбір оқушыларға есепті оқытып, қандай тәсілмен шығарғандығын айтқызу). Тірек білімдерін жетілдіру.
7
![“Қандай сан қалдырылған?” ойыны. Ойынның мақсаты: сандар қатары туралы білім...]()
“Қандай сан қалдырылған?” ойыны. Ойынның мақсаты: сандар қатары туралы білімдерін пысықтау, оқушылардың зейінін тәрбиелеу. Ойынның ережесі: Тақтаға 20-дан 40-қа дейінгі сандар әр түспен, әр мөлшерде шашыратып жазылған кесте ілінеді. Балаларға кестеден көрсете отырып, қай санның жоқ екенін анықтап, санды ретімен санау ұсынылады.
8
![]()
9
![ЖАРАЙСЫҢДАР! ӨТЕ ЖАҚСЫ!]()
10
![ІІІ. Меңгеру сабағы: -Енді балалар, бүгін сабақта “Кері есептер шығарамы...]()
ІІІ. Меңгеру сабағы: -Енді балалар, бүгін сабақта “Кері есептер шығарамыз!”. -Алдымен оқулықтағы 130-беттегі 1-есепке қарайық. (Оқушылардың назарын кестеге аудару). -Кестедегі сандарға қай сандарды қосамыз және азайтамыз?
11
![+3 +4 -5 23 34 16 54 65 80 14 21 61 72 90 24 18 29 37 4...]()
+3 +4 -5 23 34 16 54 65 80 14 21 61 72 90 24 18 29 37 46 39 88
12
![]()
13
![-Дұрыс, таразымен.. -Енді таразының сол жағы мен оң жағына жемістерді салып с...]()
-Дұрыс, таразымен.. -Енді таразының сол жағы мен оң жағына жемістерді салып салмақты өлшейтін кг-мен өлшеп есептер шығарайық. 2-есепті шығару (кері есептер)
14
![ЕРЕЖЕ! ЕСТЕ САҚТА! БҰЛАР-КЕРІ ЕСЕПТЕР.]()
ЕРЕЖЕ! ЕСТЕ САҚТА! БҰЛАР-КЕРІ ЕСЕПТЕР.
15
![Қоянға азық табайық!]()
16
![Қоян қар астынан азық таба алмай жатыр. - Қоянға азық тауып беру үшін оқулықт...]()
Қоян қар астынан азық таба алмай жатыр. - Қоянға азық тауып беру үшін оқулықтағы есептерді орындап шығуымыз керек.
17
![9+6 40-20 40+38 16-9 3+8 100-50]()
9+6 40-20 40+38 16-9 3+8 100-50
18
![4-есеп Теңдеулерді шеш: 7+х=12 77-с=55-22 17-b=8 9+х=68-50 13-а=9 а-12=67-27]()
4-есеп Теңдеулерді шеш: 7+х=12 77-с=55-22 17-b=8 9+х=68-50 13-а=9 а-12=67-27
19
![]()
20
![“Ойлан, тап” ойыны. (6,7-есептерді ауызша ойлап шығарту)]()
“Ойлан, тап” ойыны. (6,7-есептерді ауызша ойлап шығарту)
21
![]()
22
![]()