- Презентации
- Химия пәні бойынша презентация жұмысы «Оттектің табиғаттағы айналымы, қолданылуы»
Химия пәні бойынша презентация жұмысы «Оттектің табиғаттағы айналымы, қолданылуы»
Автор публикации: Қалибеков С.М.
Дата публикации: 24.03.2016
Краткое описание:
1
![Қош келдіңіздер!]()
2
![Сабақтың құрылымы: I. Ұйымдастыру: Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. II....]()
Сабақтың құрылымы: I. Ұйымдастыру: Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. II. Үй тапсырмасын сұрау: «Оттектің химиялық қасиеттері. Жану.» тақырыбы бойынша 66 беттегі №3, №5 сұрақтар.
Благодаря этой рекламе сайт может продолжать свое существование, спасибо за просмотр.
3
![№3. Мұнда, берілген заттардың оттекпен әрекеттесу реакциясының теңдеулерін жа...]()
№3. Мұнда, берілген заттардың оттекпен әрекеттесу реакциясының теңдеулерін жазып, теңесіру керек. а) Mg + O2 ә) Ca + O2 б) Si + O2 в) H2 + O2
4
![№5. Берілген реакция теңдеулерін аяқтап, коэффиценттерін қойыңдар: 1) CuS + O...]()
№5. Берілген реакция теңдеулерін аяқтап, коэффиценттерін қойыңдар: 1) CuS + O2 CuO + 2) H2S + O2 SO2 +
5
![III. Өткен тақырыпты қайталау: Жану реакциясы дегеніміз не? Қыздырған жағдайд...]()
III. Өткен тақырыпты қайталау: Жану реакциясы дегеніміз не? Қыздырған жағдайда оттек нелермен шабытты реакцияға түседі? Соңында не түзеді? Жай және күрделі заттар жанған кезде нелер түзіледі?
6
![IV. Жаңа тақырыпты хабарлау: 20.01.2015 жыл Сабақ тақырыбы: “Оттектің табиғат...]()
IV. Жаңа тақырыпты хабарлау: 20.01.2015 жыл Сабақ тақырыбы: “Оттектің табиғаттағы айналымы, қолданылуы”
7
![Сабақтың мақсаты: Оқушылырдың периоттық жүйедегі оттек элементінің табиғаттағ...]()
Сабақтың мақсаты: Оқушылырдың периоттық жүйедегі оттек элементінің табиғаттағы айналымы туралы және оттек элементінің адамзат өміріндегі маңыздылығы мен қолданылуы туралы білім беру, Міндеттері: Білімділік: Оқушылардың өздеріне сұрақтар қою арқылы, биология, география пәндерінен алған білімдері бойынша, оттегінің табиғаттағы айналымын анықтау. Дамытушылық: Бірлескен іс-әрекет арқылы ой қорытуға, өз көзқарасын, пікірін айта білуге дағдыландыру. Тәрбиелік: Оқушыларды топпен жұмыс жасата отырып, бір-бірінің арасындағы қарым-қытынастарын одан әрі жақсарту, ұжымшылдыққа, сыйластыққа тәрбиелеу. Өз өлкесінің табиғатына жауапкершілікпен қарайтын ұрпақ тәрбиелеу.
8
![Сабақ типі: Саяхат – ойын сабақ. Сабақ түрі: Ізденіс сабағы. Күтілетін нәтиже...]()
Сабақ типі: Саяхат – ойын сабақ. Сабақ түрі: Ізденіс сабағы. Күтілетін нәтиже: Топтық жұмысқа бейімделеді. Өздігінен ой қорытып, ойын жүйелі жеткізеді, пікірін қорғай алады. Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Ұжымдық, модульдық оқыту технологиялары, топтық бағалау. Керекті құрал-жабдықтар: интербелсенді тақта, слайд шоу, оқулық, жұмыс дәптері, бағалауға арналған “күлегіш” жапсырмалары, сұрақ-жауап. Пән аралық байланыс: биология, география, физика, математика.
9
![I бөлім: «Сәлем саған, Бәйтерек!» II бөлім: «Билет алайық!» III бөлім: «Лифт»...]()
I бөлім: «Сәлем саған, Бәйтерек!» II бөлім: «Билет алайық!» III бөлім: «Лифт» IV бөлім: «Мәссаған!»
10
![]()
11
![]()
12
![]()
13
![]()
14
![]()
15
![V. Жаңа тақырыпты игеру: I бөлім: «Сәлем саған, Бәйтерек!» 1. Оттектің тірі а...]()
V. Жаңа тақырыпты игеру: I бөлім: «Сәлем саған, Бәйтерек!» 1. Оттектің тірі ағзалар үшін маңызы қандай? 2. Табиғатта оттек қалай түзіледі?
16
![]()
17
![II бөлім: «Билет алайық!» 1. Жер қыртысы негізінен қандай қосылыстардан тұрад...]()
II бөлім: «Билет алайық!» 1. Жер қыртысы негізінен қандай қосылыстардан тұрады? 2. Органикалық заттар шіріген кезде, атмосфераға көп мөлшерде қандай газ бөледі?
18
![]()
19
![]()
20
![III бөлім: «Лифт» Табиғатта бос күйіндегі малекулалық оттекті бөліп шығаратын...]()
III бөлім: «Лифт» Табиғатта бос күйіндегі малекулалық оттекті бөліп шығаратын реакцияны атап, формуласын жазыңдар. Жер атмосферасында оттектің қоры қалай сақталады?
21
![]()
22
![IV бөлім: «Мәссаған!» 1. Табиғатта оттек элементінің қатысуымен болатын қанда...]()
IV бөлім: «Мәссаған!» 1. Табиғатта оттек элементінің қатысуымен болатын қандай бүліну процестері бар? 2. Оттектің тұрмыста қолданылуы қандай жағдайларға негізделген? 3. Қандай оттектің жалынымен металды пісіріп, кесуге болады?
23
![]()
24
![]()
25
![]()
26
![]()
27
![]()
28
![]()
29
![]()
30
![]()
31
![]()
32
![]()
33
![VI. Қорытындылау:]()
34
![1. «Орман – планета өкпесі» деген сөз неге байланысты айтылған? Жер бетіндегі...]()
1. «Орман – планета өкпесі» деген сөз неге байланысты айтылған? Жер бетіндегі орман азайса не болады? 2. Оттектің пайдасы мен бұлдіргіштік қасиеттерін атап беріңдер.
35
![VII. Бағалау: Аты-жөні Үй тапсырмасы Сабақ барысы Қорытынды Ахметов Ернияз Ис...]()
VII. Бағалау: Аты-жөні Үй тапсырмасы Сабақ барысы Қорытынды Ахметов Ернияз Исаева Балсая Рамазанова Балнұр Шестаева Қорлан Шестаева Айсұлу Гүлім
36
![VIII. Үйге тапсырма: §25, 66-68 беттер. Оқу, мазмұндау, дәптерге лекция жазу,...]()
VIII. Үйге тапсырма: §25, 66-68 беттер. Оқу, мазмұндау, дәптерге лекция жазу, 1-сызбанұсқаны сызу. №6 сұраққа жазбаша жауап беру. «Орман – планета өкпесі» тақырыбына ой-толғау жазу.