- Презентации
- Жаканов Еркин Ондасынулы Кызылорда облысы Жалагаш ауданы АКсу ауылы №116 орта мектептин дене шыныктыру мугалими
Жаканов Еркин Ондасынулы Кызылорда облысы Жалагаш ауданы АКсу ауылы №116 орта мектептин дене шыныктыру мугалими
Автор публикации: Искакова А.С.
Дата публикации: 22.03.2016
Краткое описание:
1
«Жастардың күшті де беделді, денсаулығының мықты болуы - мемлекеттің жарқын болашағының кепілі.Олай болса жас ұрпақтың спортқа деген қызығушылықтарын арттыру және салауатты өмірді қалыптастыру бүгінгі күннің басты талабы деп саналады». Н.Ә.Назарбаев»
2
Жақанов Еркін Оңдасынұлы № 116 орта мектептің дене шынықтыру пәні мұғалімі: 7 класс Допты төменнен қабылдау әдісі
0
Благодаря этой рекламе сайт может продолжать свое существование, спасибо за просмотр.
3
Сабақтың мақсаты: а) допты қабылдау әдісін толық меңгерту ә) спорттық қабілеттерін дамыту б) салауаттылыққа тәрбиелеу
4
5
Сабақта қолданатын жаңа әдіс – тәсілдерім және технологияларым.
6
Сабақтың жоспары: І. Ұйымдастыру бөлімі: 2минут 1. Сапқа тұру -------1мин 2. Мәлімдеме қабылдау, түгендеу ----1мин (кезекші оқушы)
7
Үй тапсырмасы: Допты жоғарыдан қабылдау әдісі.
8
Допты төменнен қабылдау әдісі. (волейбол) Жаңа сабақ:
9
ІІ. Негізгі бөлімі: 20-25 минут 1. Сапқа тұру—1мин 2. Жаңа сабақты түсіндіру,тақырып пен мақсатымен таныстырып өту. --2мин 3. Көрнекілік суреттер арқылы түсіндіру, практикалық түрде орындап көрсету. --7мин 4. Оқушыларға жаңа сабақ жаттығуларын түсіндіру, практика түрінде орындату. --5мин 5. Екі жақты ойын: «Волейбол» 6х6—7мин 6. Қызылқоғалық волейболдан спорт шеберлерін таныстыру.-3мин
10
Қысқаша жаңа сабақты түсіндіру: Волейбол торының еденнен биіктігінің өлшемі Жас өспірімдер 13-14жастағылар 15-16жастағылар 17-18жастағылар Ер бала Қыз бала 2м 20см 2м 10см 2м 35см 2м 20см 2м43см 2м24см
11
Допты қабылдаудағы негізгі әдіс. (Допты беру үшін бастапқы қалып негізінде тұрысын орындайды)
12
Жаңа сабақты практикалық түрде түсіндіріп, орындату: (Қолды төменнен қою арқылы, алақанды бір-біріне жинау бағытымен допты қабылдау кезі)
13
Допты төменнен қабылдау кезіндегі жоғары көтере отырып шығарып жіберу әдісі. (Бұл жерде допты келесі жаққа шығарып жібереді)
14
Допты төменнен еңкейе қабылдау, аяқты бүгу арқылы орындалатын әдісі.
15
Келесі кезекте: Сынып екіге бөліну арқылы волейбол ойынын жаңа сабақпен байланыстыра отырып жеңілдетілген түрін көрсетеді. Екі жақты ойын: «Волейбол» 6х6
16
Тізбектеле жүріп, жұмыс жасау әдісі
17
Жұптасып, кезектесе жұмыс жасау әдісі
18
Жұптасып, жарыса орындау әдісі 1 1 2 2
19
Деңгейлеп саралап оқыту технологиясы Сынып оқушыларына жеңілдеп тапсырмалар беруге болады Сәл күрделі жаттығулар береді Сабақтың қиын сатысында Көрсетілген сұрақтар беру арқылы жаттығуларды орныдату. мысалы: жеңіл логикалық сұрақтар беру арқылы мысалы: практикалық түрде орындату жаттығуларды жасату. мысалы: сұрақтарды бере отырып, оқушыға практикалық түрде орындату
20
Бағалау
21
Оқушының психологиялық, эмоциялық көңіл-күйлерін бірте-бірте азайту. Бір қатарға сапқа тұру, алаңды айналып жүру. Сапқа тұру. Ең ынталы оқушыны мадақтау. Оқушылардың оқу қызметін қорытындылау және бағалау. Үй тапсырмасын беру. “Волейбол: допты төменнен қабылдау әдісін орындап келу” Қорытынды бөлім:
22
Машықтандыру Дене мәдениетін қалыптастыру Денені шынықтыру, тәрбиелеу Жалпы дамыту жаттығуларын меңгертеді Нормативтік тест жаттығуларды игерту Мемлекеттік стандартық бағдарламаны жоспарлай білу Қимыл қозғалысты береді Дене тәрбиесі сабағы не береді?
23
. 1. Оқушымен қарым-қатынасты қалыптастыру 2. Оқушының логикалық ойлау қабілетін дамыту 3. Әр оқушының әрекетін, ұлттық болмысын пайдалануға жұмыстану. 4. Оқушының ұлттық моральнің орындалуын қамтамасыз ету. 5. Оқушының санасын, сенімін, көзқарасын,білімін артыру. 6. Оқушының парасатын, ойлауын қалыптастыра отырып машықтандыру. Жаңа идеяларды қолдана отырып, орындалатын жұмыс бағытым
24
Бұдан қандай нәтежиелерге қол жеткізуге болады? Сабақ барысында 1. Алдымен оқушының не? деген сұрағына: Сабақта шынайлық, оқыту бар екенін көрсету. 2.Оқушының қашан? деген сұрағына: Сабақтан кейін болатын жағдайды толық анықтатуға көз жеткізу қажет. 3. Оқушының қайда? деген сұрағына: Оқушының және ұстаз арасындағы серіктесін анықтап нәтежиеге қол жеткізу қажет. Қорыта айтқанда: Мен алдымен жеке тұлғаның әлеуметтік, құзіреттілігін дамытуды керек еттім. Сол арқылы ұжымдық зеттеуге қол жетіздім, яғни оқушының өзін-өзі басқарудағы әлеуеті артты.
25
Сабақ соңындағы көңіл-күйіміз
26
Есте сақтайық 1. Ойын кезінде қауіпсіздікті сақтау: 2. Ойын кезінде орын ауыстыруды: 3. Ойын кезінде доптың келу техникасын аңғарып отыруды: 4. Допты әріптеске беруді, қателеспеуді есте сақтауымыз керек.