- Учителю
- Виховний захід Як навчити інших поваги до себе
Виховний захід Як навчити інших поваги до себе
Тема: «Як інших навчити поваги до себе?»
Мета: дати дітям уявлення про необхідність доброзичливого ставлення до людей; товариськості у спілкуванні з однолітками, турботливого ставлення до молодших, старших. Наводити приклади такого ставлення. Виховувати у дітей бажання бути чуйними й уважними до людей
Завдання: вчити учнів висловлювати оцінні судження. Формувати вміння виявляти співчуття.
Обладнання: малюнки, таблички із словами, правила співробітництва, сонечко.
Хід заняття:
І. Вступ.
- Діти, сьогодні у нас трішки незвичайна година спілкування. Уявіть, що ми з вами перенеслись на красиву квітучу галявину. Начебто всі ми сидимо у колі і будемо відпочивати. Це не просте місце, цю галявину називають Галявиною Роздумів і Досліджень. Я бажаю всім вам гарного відпочинку, цікавих і приємних хвилин.
ІІ. Мотивація.
Вихователь: - Діти, послухайте уважно байку, яку я буду читати вам
Жили в однім подвір'ї
Бузок і павучок
І от весіннім теплим ранком
Бузок віддав свій аромат
Павук терпів-терпів. Та й годі. Просить
- Ти май повагу. Друже.
Своє амбре тримай в собі.
Бо ж дихати чистим й свіжим
Так хочеться мені!
- Яку повагу ти, Павуче, маєш,
Коли без сорому по мені
Щоніч і щогодини лазиш?
Отож, мій любий друже,
Коли ти на повагу натякаєш -
Подумай перш,
Чи сам у серці тую штуку маєш.
Вихователь: Діти, скажіть, про що байка?(відповіді дітей).
-
Так, правильно, про повагу.
-
А хто зможе назвати тему нашого заняття? (учні висловлюють свої думки).
-
Молодці, отже, тема нашого заняття «Як інших навчити поваги до себе?». Зверніть увагу на те, що ми всі рівні. І щоб у нас вийшла добра, щира, відверта розмова, слід дотримуватися таких правил.
-
Правила співробітництва:
-
Перш ніж говорити - подумай, про що ти будеш говорити;
-
Говори чесно, доводь свою думку;
-
Поважай думку товариша. Не перебивай;
-
Вигуки, жести враховуватися не будуть.
ІІІ. Основна частина.
-
Розповідь вихователя з елементами бесіди.
Вихователь: - Дуже добре, коли до тебе всі ставляться с повагою! Як же заслужити цю повагу? А що таке повага? Повага - це те повітря, що потрібно будь-якій людині.
Найперший та найголовніший секрет поваги інших до вас полягає у простому, але дуже важливому правилі. Запам'ятайте його на все життя:
Якщо хочеш, щоб тебе поважали інші, - навчись поважати їх!
Поваги заслуговує людина, яка вміє себе правильно поводити. Уявіть собі, що всі почнуть поводити себе так, як їм заманеться, не зважаючи на інших. Що з цього вийде? (відповіді дітей)
Скажімо, ви захворіли, вам погано, а твої сусіди бажають музику послухати. Ось вони і вмикають програвач на всю потужність - адже їм так хочеться!
Або ви прийшли до друга, з яким домовились заздалегідь, а йому саме зараз захотілось піти у кіно. Він вас не дочекався і пішов. Хіба приємно? (відповіді дітей).
Щоб такого не траплялось будьте завжди уважними і доброзичливими один до одного.
Запам'ятайте такі правила:
-
Прокинувшись в ранці не забудьте привітатися з рідними, подякувати за сніданок і неодмінно, якщо є час, допомогти мамі, таткові;
-
По дорозі привітайтеся зі знайомими, але не зупиняйтеся для розмов, щоб не запізнитися на урок;
-
У класі привітайтеся з однолітками. Але не потрібно привертати їх увагу й необов'язково вітатися з ними, даючи їм стусана, ставлячи підніжку або смикаючи дівчат за коси. Їм буде приємніше почути від вас ввічливе «Доброго ранку!» або дружнє «Привіт!».
-
Обговорення прослуханого.
Запитання до дітей.
-
Яке найголовніше правило поведінки стосовно інших людей ви запам'ятали?
-
Чи бували в вашому житті випадки, коли вас підводили ваші друзі?
Вправа «Настрій»
-
Діти, ви добре попрацювали, старались, і я бачу, що вам хочеться погратись. Я буду описувати, яким би я хотіла побачити сонечко, а ви показуйте його мені за допомогою виразу свого обличчя.
-
Спокійне, урівноважене, задоволене тим, що бачить на землі;
-
Сонечко засмучене, йому хочеться плакати, бо чорна хмарка не дає йому визирнути;
-
Чорна хмарка розвіялась, сонечко веселе, йому радісно бачити веселих і радісних людей.
-
Молодці, ви зуміли за допомогою міміки намалювати портрет сонечка, коли в нього змінився настрій.
-
Ситуація.
-
Група учнів разом з вихователем вирушила на екскурсію до музею. Усе було добре. Настав час повертатися додому. Аж раптом….у вагоні метро вихователька побачила, що немає Наталки. Почали пошуки, але дівчинки так і не знайшли. Довелося повертатися без неї. Але як були всі здивовані, коли Катруся «знайшлася » у себе вдома. Виявилося, що вона вирішила залишити всіх, раніше приїхати додому, щоб подивитися цікавий фільм по телевізору.
-
Чи можна довіряти такій людині?
-
Як учинили б ви на місці Катрусі?
-
Гра «Знайди слово, протилежне за значенням»
На дошці написані слова. Дітям потрібно знайти протилежні за значенням слова та з'єднати їх стрілочками.
Неповага Повага
Жадібність Любов
Неохайність Щедрість Ненависть Чистота
Висновок: Як люди мають ставитися одне до одного, щоб жити в мирі та злагоді, без сварок, образ і принижень? (думки учнів)
Вихователь: Ми повинні жити в мирі та злагоді простягаючи руку допомоги одне одному, - ось чому ми не маємо права робити тільки те, що нам спаде на думку; слід завжди пам'ятати про інших. Запам'ятайте «золоте правило»: «Стався до інших так, як би ти хотів, щоб у таких же умовах інші ставилися до тебе»
IV. Висновок
-
Що найбільше запам'яталося вам на сьогоднішньому занятті?
-
Чому?
( відповіді дітей)
-
Що ви зрозуміли?
-
Чого навчились?
V. Рефлексія.
- Діти, ви повинні закінчити речення «Я поважаю себе, якщо я …»
(учні висловлюють думки)