7


  • Учителю
  • Розробка уроку з української мови, 7 клас за темою 'Прийменник як службова частина мови'.

Розробка уроку з української мови, 7 клас за темою 'Прийменник як службова частина мови'.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Конспект уроку з української мови для 7 класу розроблений з використанням інтерактивних, компютерних технологій, а також елементів технології критичного мислення. До конспекту додається презентація (у розділі "Презентації")Урок побудований за принципами діяльнісного
предварительный просмотр материала

Розробки уроків з української мови для 7 класу

за темою «Службові частини мови. Прийменник»

Календарний план вивчення теми:

Службові частини мови. Прийменник (3 год)

№ уроку

Тема

Тип уроку


Очікувані результати

1.

Прийменник як службова частина мови. Прийменник як засіб зв'язку в словосполученні.

Урок засвоєння нових знань

Знати/розуміти особливості самостійних і службових частин мови, граматичні ознаки прийменника як службової частини мови.

Уміти розрізняти самостійні і службові частини мови, розпізнавати прийменники, відрізняти їх від префіксів. Правильно вживати прийменники в усному і писемному мовленні.

Використовувати отримані знання для створення власних висловлювань. Планувати й організовувати навчальну діяльність. Працювати самостійно, в парах, у групах.

2.

Непохідні й похідні прийменники. Правопис прийменників. Написання похідних прийменників разом, окремо і через дефіс.


Урок первинного застосування і закріплення нових знань

Знати/розуміти способи творення похідних і непохідних прийменників.

Уміти розрізняти непохідні й похідні прийменники; відрізняти похідні прийменники від омонімічних іменників і прислівників, здійснювати синонімічну заміну похідних прийменників непохідними і навпаки, правильно

поєднувати похідні прийменники з іменниками; удосконалювати творчі вміння будувати словосполучення, доречно використовувати непохідні й похідні прийменники, знаходити вивчені орфограми і пояснювати їх за допомогою правил; правильно писати прийменники, знаходити і виправляти помилки на вивчені правила;

Використовувати отримані знання в практичній діяльності для створення власних висловлювань.

3.

Особливості вживання деяких прийменників в українській мові у зіставленні з російською. Правильне вживання прийменників з іменниками. Використання у мовленні прийменників-синонімів.


урок застосування знань, умінь і навичок.

Знати/розуміти особливості вживання деяких прийменників в українській і російській мовах.

Уміти правильно вживати прийменники з іменниками, використовувати у мовленні прийменники-синоніми, дотримуватись правил написання прийменників разом, окремо і через дефіс.

Використовувати отримані знання, уміння і навички в нестандартних комунікативних ситуаціях.

4.

Розвиток зв'язного мовлення.

Ділові папери. Розписка.

урок розвитку комунікативних умінь з використанням електронного конструктора уроку.


Знати/розуміти основні вимоги до складання розписки як документа офіційно-ділового стилю, її структуру, мовне оформлення.

Уміти складати розписки приватного і службового характеру, дотримуючись норм і правил культури мовлення.

Використовувати отримані знання для самостійного складання розписки приватного і службового характеру.

5.

Контрольна робота №4

Урок контролю знань

Знати вивчені правила і теоретичні відомості за темою «Прийменник».

Уміти правильно використовувати прийменники у мовленні, розпізнавати, групувати. Класифікувати їх, відповідно до морфологічних ознак.

Використовувати отримані знання, уміння і навички в нестандартних ситуаціях.

У-1

Тема: Службові частини мови. Прийменник як службова частина мови. Прийменник як засіб зв'язку в словосполученні.

Соціокультурна змістова лінія: Людина і навколишнє середовище.

Мета: Поглиблення знань про прийменник як службову частину мови, засіб зв'язку в словосполученні.

Формування умінь розрізняти самостійні та службові частини мови, розпізнавати прийменники, визначати їхні граматичні ознаки, відрізняти від префіксів.

Розвиток і удосконалення навичок мислення, порівняльного аналізу, культури мовлення, орфографічних навичок, збагачення лексичного запасу мовлення учнів.

Виховання екологічної культури учнів.

Вимоги до учнів:

Предметні:

Знати/розуміти особливості самостійних і службових частин мови, граматичні ознаки прийменника як службової частини мови. Уміти розрізняти самостійні і службові частини мови, розпізнавати прийменники, відрізняти їх від префіксів.

Метапредметні:

Правильно вживати прийменники в усному і писемному мовленні. Використовувати отримані знання для створення власних висловлювань. Планувати й організовувати навчальну діяльність. Працювати самостійно, в парах, у групах.

Особистісні: усвідомлювати необхідність дотримуватися екологічної культури, берегти природу та навколишнє середовище.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань з використанням мультимедійних та інтерактивних технологій.

Обладнання: мультимедійний кабінет, проектор, комп'ютерна презентація, роздавальний матеріал - таблиці само оцінювання, смайлики- емоції.

Хід уроку:

Етап уроку

Діяльність вчителя

Методи і прийоми

Діяльність учнів

Очікувані результати

Час

  1. Організація класу.

Актуалізація уваги учнів, привітання.

Роздавальний матеріал «Смайлики - емоції»

Створення позитивної атмосфери спілкування

Самоперевірка готовності до уроку, привітання.

Уміння само- організовуватися, пунктуальність,

повага до інших.

1 хв

  1. Мотивація навчальної діяльності.

1.Учитель запрошує учнів прочитати вірш Д.Білоуса «Злитки золоті» і визначити, про яку частину мови не згадав поет - саме вивчення цієї частини мови стане метою сьогоднішнього уроку

2. Учитель пропонує учням сформулювати тему і мету уроку

1. Створення проблемної ситуації.

2. Використання комп'ютерної презентації.

Слайд 1-2.

Прийом «Знаю-Хочу знати-Вивчу»(Слайд 3)

1.Учні читають вірш і визначають, що у вірші немає згадки про прийменник.

Формулюють мету і завдання уроку.


1.Формування навичок читання мовчки.


2.Зосередження уваги учнів на темі уроку.

3.Планування своєї навчальної діяльності.

3 хв

2 хв

  1. Актуалізація опорних знань

Учитель пропонує учням заповнити опорну схему «Самостійні і службові частини мови», попрацювавши у двох групах

Опорна схема

(Слайд 4-5)

Робота у групах з комп'ютерами.


Учні заповнюють опорну схему на комп'ютерах,

Роблять висновки про відмінність між самостійними і службовими частинами мови.

1.Навички критичного мислення

2.Уміння працювати в групі, взаємодіяти з однокласниками.

4 хв

  1. Вивчення нового матеріалу


Фізкультхвилинка

1.Вступне слово вчителя, інструктаж щодо подальшої роботи.

2.Учитель пропонує учням виконати завдання1.:списати словосполучення, розкривши дужки. Зробити висновок про роль прийменників у словосполученні. Дослідити, з якими частинами мови вживаються прийменники і які смислові зв'язки вони виражають.

Дати визначення прийменника, скориставшись опорною схемою.

3.Учитель організовує самостійну практичну роботу учнів.

Завдання 2.:

Вправа 217: перекласти словосполучення з російської мови, визначити відмінності у вживанні прийменників.


Завдання 3.: Робота з текстом: виписати в одну колонку - слова з прийменниками, в другу - слова з префіксами

Організація самостійного вивчення теми


Граматичний практикум.

Лінгвістичне спостереження. (слайд 6)

Слайд 8.


Переклад, порівняльна граматика

Вправа «Мікрофон»:озвучення висновків про відмінності вживання прийменників у російській та українській мовах.(Слайд 8)

Робота з текстом,

Лексична робота: слово «толока», (Слайд 9-10)

орфографічний практикум(індивідуальна робота) (слайд 11)

1. Учні обирають спосіб навчальної діяльності. (Індивідуально, у парах, у групах).

2.Учні виконують завдання 1, роблять висновки.

Перевіряють власні висновки за опорними схемами (слайд 6-7)


3.Учні виконують завдання2 у парах, роблять висновки.

3. Учні пояснюють, як будуть розрізняти прийменники і префікси, виконують завдання 3.

Звіряють і аналізують результати своєї роботи.

Уміння організувати свою діяльність, взаємодіяти з учителем і однокласниками.

Навички мислення, зіставлення, уміння формулювати власні висновки.

Формування навичок усного мовлення, навичок перекладу, критичного мислення.

Формування навичок здорового способу життя


Формування орфографічних навичок, навичок роботи з текстом, навичок самоперевірки і самоаналізу.

Збагачення лексичного запасу.

1 хв


4 хв


5 хв


2 хв

8 хв

  1. Закріплення вивченого.

  1. Учитель пропонує учням завдання ( у групах):

  1. група- скласти сенкан «Прийменник»

  2. 2 група - скласти речення

2.Учитель пропонує учням заповнити таблиці самооцінювання

слайд 12-14

Роздавальний матеріал:

таблиці само оцінювання(Слайд 15)

Учні складають сенкан, речення,

заповнюють самостійно таблицю, виставляють собі оцінку.

Формування навичок само -оцінювання.

5 хв


3хв

  1. Підсумок уроку. Рефлексія.

Учитель пропонує учням висловити власні думки про результати своєї роботи на уроці і вибрати смайлик, що відповідає настрою учня .

Роздавальний матеріал: смайлики «Емоції»


Зняття емоційної напруги

4 хв

  1. Домашнє завдання.

Учитель інструктує учнів про виконання домашнього завдання.

Слайд 16.

Завдання на вибір учнів:

За підручником:

1.§§ 23, 24, вправа 211 або 218.

2.Записати приклади прислів'їв, у яких вживаються прийменники з різними смисловими відношеннями (по 1 прикладу)

3. Скласти діалог або міні-твір на тему «На шкільній толоці»

Учні обирають собі завдання із запропонованих.

Уміння планувати і прогнозувати свою діяльність.

3 хв





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал