- Учителю
- Урок української літератури з теми 'Іван Франко – казкар (збірка «Коли ще звірі говорили») . Дитинство письменника'.
Урок української літератури з теми 'Іван Франко – казкар (збірка «Коли ще звірі говорили») . Дитинство письменника'.
Урок №
Тема. Іван Франко - казкар ( збірка «Коли ще звірі говорили» ).
Дитинство письменника.
Мета: ознайомити учнів із відомостями про дитинство письменника, про його творчість для дітей, зі змістом казок збірки «Коли ще звірі говорили»; розвивати навички роботи з текстом, сприйняття інформації на слух, передачі змісту казки, прочитаної самостійно; виховувати допитливість, інтерес до самостійного пошуку інформації; запобігати погіршенню здоров′я учнів.
Обладнання: підручник, портрет письменника, видання казок І.Франка, ілюстрації до них, таблиця «Знаю - хочу дізнатися - дізнався».
Тип уроку: комбінований ( за технологією розвитку критичного мислення)
Хід уроку
І. Виклик
Повідомлення теми уроку.
Робота з таблицею «Знаю - хочу дізнатися - дізнався».
Знаю
Хочу дізнатися
Дізнався
-
Усне опитування відомостей із біографії І.Франка.
-
Про що хотіли би дізнатися?
-
Обговорення та заповнення 1 та 2 колонок таблиці.
ІІ. Осмислення
-
Прийом «Читання тексту з обговоренням».
( Учитель читає текст про І.Франка невеликими частинами, робить зупинки. Проходить обговорення почутого, пояснення незрозумілих слів, порівнюється інформація з уже відомою.)
-
Динамічна хвилинка.
-
Переказ учнями самостійно прочитаних казок зі збірки «Коли ще звірі говорили» ( «Осел і Лев», «Лисичка і Журавель», «Лис і Дрозд», «Вовк війтом», «Заєць і Ведмідь»).
Кожен із учнів, переказуючи казку, звертає увагу на такі моменти:
-
сюжет казки ( коротко );
-
герої казки - головні, другорядні;
-
чого навчили мене герої;
-
чому саме цю казку обрав;
-
якщо на дошці є ілюстрація до цієї казки, пояснити, який епізод намальовано.
-
Прийом «Запитання - відповідь».
Однокласники задають питання оповідачу. Своє питання може поставити й учитель.
ІІІ. Рефлексія. Оцінювання
1.Складання п'ятихвилинного есе «Чому я буду читати казки І.Франка?»
2. Обговорення ілюстрацій до казок, які не переказували.
2.Повернення до таблиці «Знаю - хочу дізнатися - дізнався».
Заповнення 3 колонки.
ІV. Домашнє завдання.
Прочитати казку І.Франка «Фарбований Лис», намалювати ілюстрації ( за бажанням ).