7


  • Учителю
  • Конспект уроку з української мови 'Однорідні члени речення'

Конспект уроку з української мови 'Однорідні члени речення'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Конспект уроку з української мови 5 клас

Тема: Однорідні члени речення.

Мета: поглибити поняття учнів про однорідні члени речення; формувати

вміння визначати в реченнях однорідні члени речення, правильно

інтонувати речення з однорідними , складати з ними речення, вживати

розділові знаки в реченнях з однорідними членами; виховувати юлбов

до природи.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Перевірка домашньої роботи.

  2. Творче моделювання.

За поданими схемами скласти речення.

Підмет присудок означення додаток.

Означення підмет обставина присудок.

Підмет обставина присудок означення додаток.

ІІІ. Оголошення теми, мети уроку.

IV. сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу.

Застосовуємо елемент коучінгу «Шкала знань». Пропоную учням на кольоровій стрілочці, де накреслена шкала від 1 до 10 відмітити , на скільки кожен із них володіє матеріалом на початку уроку.

  1. Пояснення вчителя

На дошці записане речення , розбираємо його синтаксично.

Листя опадає жовте, червоне, помаранчеве.

  • Що ми повинні знати? Вміти?

  1. Робота з підручником. С .81 опрацювання теоретичного матеріалу.

  2. Робота біля дошки. Вправа 138 та 139.

  3. Розділові знаки між однорідними членами речення.

Пояснення схем


  1. , ,,.

  2. І ,і,і.

  3. та,та.

Діти, восени всі готоють запаси на зиму. А як це роблять лісові мешканці? Давайте пригадаємо, хто мешкає у лісі?

Разом складаємо речення, учні по черзі виходять та записують їх на дошці. Визначаємо головні, другорядні та однорідні члени речення.

  1. Виконуємо біля дошки вправа 142 2 та 6 речення.

V. Узагальнення та систематизація вивченого на уроці.

Вправа «Ти -мені ,я- тобі» учні задають питання один одному за матеріалом, вивченим на уроці.

Повертаємось до «Шкали знань» діти відмічають на шкалі, чи дізналися вони щось нове на уроці, чи була інформація для них корисною. Запитую, що саме було цікавим та корисним для кожного учня.

VI. Підсумок уроку.

VII. Домашнє завдання. Вивчити правила, виконати вправу 146.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал