- Учителю
- Урок української літератури з теми 'Іван Франко. Казка «Фарбований Лис». Головні та другорядні персонажі казки'.
Урок української літератури з теми 'Іван Франко. Казка «Фарбований Лис». Головні та другорядні персонажі казки'.
Урок №3
Тема. Іван Франко. Казка «Фарбований Лис».
Головні та другорядні персонажі казки.
Мета: допомогти учням глибше усвідомити зміст казки, розвивати критичне мислення, навички роботи з текстом; виховувати кращі людські якості; запобігати погіршенню здоров′я учнів.
Обладнання: підручник, таблиця «Товсті та тонкі питання», ілюстрації до казки «Фарбований Лис».
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Хід уроку
І. Виклик
1. Прийом «Переплутані ланцюжки». Робота в малих групах (3 - 4 учні).
Група отримує фрагменти казки чи плану за казкою. Треба розмістити їх у певній послідовності. Час обмежений.
-
Найспритніший серед звірів.
-
Похвальба Лиса Микити.
-
Міські пси помітили чужинця.
-
У діжі з фарбою.
-
Дивний і страшний вигляд.
-
Переляк Вовчика.
-
Цар звірів Остромисл.
-
Справедливе царювання.
-
Сумний кінець.
Обговорення результатів.
Повідомлення теми, мети уроку.
ІІ. Осмислення
-
Робота з текстом казки «Фарбований Лис». Прийом - складання «товстих» і «тонких» питань.
Диференційоване завдання: учні достатнього та високого рівнів навчання складають «товсті» питання до змісту кожної з трьох частин казки, учні середнього рівня - «тонкі». Можна працювати в групах.
-
Прийом «Питання - відповідь».
Учень, який відповів на питання, задає наступне іншому. Повторюватися не можна.
-
Динамічна хвилинка.
ІІІ. Роздуми
-
Обговорення змісту казки, робота в зошиті:
-
тема казки;
-
головні та другорядні персонажі казки, чому так поділили, доведіть;
-
чого навчає казка або що висміює.
-
Складання п′ятихвилинного есе «Моє закінчення казки».
Читання складених творів.
ІV. Домашнє завдання.
Відповідати на питання після казки «Фарбований Лис», вміщені в підручнику (письмово).
Додатки до уроку №3
Додаток 1
Прийом із розвитку навичок складання питань.
Таблиця «товстих» і «тонких» питань.
«Товсті» питання
?
«Тонкі» питання
?
Дайте три пояснення, чому…?
Поясніть, чому…?
Поясніть, навіщо…?
Чому Ви вважаєте, що…?
У чому різниця…?
Передбачте, що буде…?
Що буде, якщо…?
Якщо…?
Хто…?
Що…?
Коли…?
Чи може…?
Чи буде…?
Як звати…?
Чи було…?
Чи згодні Ви…?
Чи вірно…?