7


  • Учителю
  • Урок -змагання Народ скаже, як завяже

Урок -змагання Народ скаже, як завяже

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Урок - змагання з української літератури

за темою « Усна народна творчість»



Народ скаже як зав'яже





Мета :

  • закріпити знання учнів з теми ;

  • продовжувати розкривати творчі здібності , образне

І логічне мислення учнів , творчу фантазію ;

  • виховувати любов і пошану до рідної літератури ,

до народної творчості .

Обладнання :

збірки УНТ ,

малюнки учнів , картки із завданням



Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вступне слово вчителя (ведучий)

- Любі друзі! Сьогодні у нас з вами урок української літератури . Ми закінчили знайомство з 1- розділом підручника - «Усна народна творчість» .

Мета нашого уроку - подивитися , чому ми навчилися , про що дізналися , чи поповнили новими знаннями свої скарбнички . А тому ми ще раз повернемось до вивчених тем та жанрів . А щоб вам було цікаво і ви всі приймали участь , наш урок буде незвичайним. Це буде урок - змагання між двома командами , а також між їхніми уболівальниками .

Тема нашого уроку - « Народ скаже - як зав'яже» . На цьому уроці повинні зібратися слова про людську мудрість , розум і неуцтво , добро та зло , правду і кривду , людина повинна явитися такою , якою вона є взагалі на всій земній кулі .

Отже … Увага ! Увага ! Увага !

Розпочинається змагання на кращих знавців 1 - го розділу української літератури .

Допомагати нам будуть вести ці змагання наше журі…

( називають представників )

ІІ. Основна частина уроку - змагання.



  1. Перший конкурс - привітання команд.



  1. Другий конкурс - конкурс - розминка .

За 5 хвилин команди по черзі повинні дати правильну відповідь на запитання. І чим більше нададуть правильних відповідей , тим більше мають шансів отримати перемогу .

Оцінка жюрі .



  1. Ведучий .

Немає у світі людини , яка б не любила казки або не чула їх . Наступний наш конкурс запрошує в гості до казки.

Завдання командам :

А ) « Відгадай казку»

Зачитуються уривки з прочитаних казок , команди

повинні вказати назву , героїв .

Б ) за малюнком , ілюстрацією назвати казку



  1. Команди готували домашнє завдання - проінсценувати уривок з казки . Зараз їм надається можливість себе показати .

Команди інсценують казки .

Оцінки журі .

  1. Ведучий :

Наступний наш конкурс присвячується легендам і приказкам .

А) Які перекази і легенди ви читали ?

Б) Чим вони подібні і чим відрізняються? Навести

приклади .

В) Розказати близько до змісту переказ чи легенду .

6. Ведучий:

Хто з нас не знає і не любить загадки ? А тому наш

конкурс просить пригадати цей жанр. Він складається з

декількох етапів .

А) Командам для розминки пропонується розгадати по

черзі загадки .

Б) Наступне завдання - пропонується скласти свої

загадки .

Це завдання потребує підготовки . Поки команди будуть

готуватися , уболівальники допоможуть своїм командам

заробити додаткові бали .

В) Конкурс на відгадування загадок

Г) Слово надається командам , які вже підготували свої

загадки .

Оцінки журі .

  1. Ведучий :

Ми вже з вами впевнились , що ви добре знаєте казки ,

легенди , перекази , загадки . А тепер я хочу нагадати вам

про інший найдавніший жанр народної творчості - це

прислів'я та приказки .

З давніх - давен через них передавався життєвий досвід

народу , його знання. І ваше завдання це довести .



А) Зачитується прислів'я або приказка - вказати жанр,

пояснити .

Б) «Закінчи прислів'я» …

В) На пелюстках ромашки написані прислів'я та приказки. Команди по черзі відривають пелюстки, зачитують, пояснюють зміст .

Оцінки жюрі











ІІІ. Підсумок. Заключне слово вчителя.

Ведучий :

Любі друзі ! Ось і підійшов кінець нашому уроку. І не головне,

хто отримав перемогу , головне , що ви всі прийняли участь , всі

допомагали своїм командам змагатися під одним девізом -

« Один за всіх і всі за одного». Головне - вам допомагала дружба!

А це дуже важливо. Хочеться сподіватися , що вона буде вашою

супутницею не тільки на таких змаганнях , але і у повсякденному

житті: вдома, у класі , з друзями …

Будемо вважати , що ми досягли мети нашого уроку: пригадали

вивчені твори , проявили кмітливість , увагу , виявили свої акторські

здібності. І саме головне - ще раз зрозуміли і впевнились , що

таке дружба - « В нашій дружбі - наша сила».

На все вам добре, всього найкращого !!!





Прислівя

  • Більше діла - менше слів

  • За морем тепліше , а вдома миліше

  • Слово не горобець - вилетить не спіймаєш

  • Книга вчить як на світі жить

  • Найкраще , що є у людини - це вірний друг

  • Всякому мила своя сторона

  • Слово срібло - мовчання золото

  • Голод не тітка - пиріжка не принесе

  • За двома зайцями погонишся , ні одного не спіймаєш

  • Дерево сильне корінням , людина - друзями

  • Берись дружно - не буде сутужно

  • Без труда нема плода

  • Маленька праця краща за велике безділля

  • Хто рано посіє , рано й пожне

  • Свій розум май , а людей почитай

  • В товаристві лад - усяк тому рад

  • З пустого в порожнє переливає

  • Щастя саме не приходить

  • Не комай яму іншому

  • Всякий початок важкий

  • Чужими руками жар загрібати

  • Робити з мухи слона

  • Птаха узнають за польотом , людину - за працею

  • Людина народжується , щоб робити добро

  • Краще працювати , ніж голодувати

  • Рідна земля і в жмені мала



Урок -змагання Народ скаже, як завяжеУрок -змагання Народ скаже, як завяже





Урок -змагання Народ скаже, як завяжеУрок -змагання Народ скаже, як завяже



























 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал