7


  • Учителю
  • Урок украинского языка в 4 классе. Відмінки іменника. Закінчення іменників у Родовому відмінку однини.

Урок украинского языка в 4 классе. Відмінки іменника. Закінчення іменників у Родовому відмінку однини.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Тема: Відмінки іменника. Закінчення іменників у Родовому відмінку однини.Мета: формувати уявлення учнів про відмінки іменників в українській мові, розвивати уміння визначати іменники серед інших частин мови, розвивати уміння вживати правильно відмінкові закінчення і
предварительный просмотр материала

Тема: Відмінки іменника. Закінчення іменників у Родовому відмінку однини.

Мета:

  • формувати уявлення учнів про відмінки іменників в українській мові

  • розвивати уміння визначати іменники серед інших частин мови

  • розвивати уміння вживати правильно відмінкові закінчення іменників,

  • розвивати навички користування орфографічним словником,

  • розвивати та збагачувати словниковий запас учнів,

  • виховувати інтерес до вивчення української мови.

Хід уроку.

  1. Орг. момент. Вступ до уроку.

Перевірка навчальних речей

Перевірка готовності класу до сприймання нового матеріалу

Психологічний настрій учнів

Мудрим ніхто не вродився, а навчився.

Робота над прислів'ям.

  1. Каліграфічна хвилинка. І і ім іменник

  • Буква «І», неначе свічка

З ясним вогником вгорі

  • Поєднаємо і з м - ім.

  • Залюбки відповідає

Хто? - зайчисько.

Що? - вареник.

Що це за частина мови? Іменник

  1. Актуалізація опорних знань.

Гра ,, Що я знаю про іменник?,,

Кожна група вибирає свою правильну відповідь і всі разом складають правило про іменник.

1 група

2 група

3 група

частина речення

Відповідає на питання хто?що?

Називає предмет

частина мови

Відповідає на питання який? яка? яке?

Позначає дію предмета

частина слова

Відповідає на питання що робити? що зробити?

Вказує на ознаку предмета


іменник

частина мови

відповідає на питання хто?що?

називає предмет

  • З якою частиною мови сьогодні ми будемо працювати на уроці?

Самостійна робота учнів (робота в парах)

  1. Прочитай слова. 2. Підкресли тільки іменники. 3. Випиши (по порядку) першу букву слів-іменників. 4. Прочитай слово, яке в тебе вийшло.

1 варіант

Весло, веселий, прийшов, іграшка, голосно, друзі, радісний, молоко…

в

і

д

м


  1. Прочитай слова. 2. Підкресли тільки іменники. 3. Випиши (по порядку) першу букву слів-іменників. 4. Прочитай слово, яке в тебе вийшло.

2 варіант

…співають, іній, читати, народ, зимовий, клад, морозна.

і

н

к

и

  • Поєднайте свої відповіді. Якщо ви виконали завдання правильно, ви скажете про що ще ми поговоримо сьогодні на уроці.


в

і

д

м

і

к

и



  • Давайте пригадаємо назви відмінків української мови, та питання на які вони відповідають. (Слайд) + гра «Знайди пару» - учень з назвою відмінка шукає учня з питаннями відмінка і учня з прикладами.

  1. Повідомлення теми уроку.

  • З іменниками якого відмінку будемо працювати сьогодні на уроці?

Відмінок другий - Родовий,

Був роботящий, діловий.

Всіх роду-племені питав,

Тому і назву цю дістав.

- Ти роду-племені якого?

Ніде не обійтись без нього!

Кого, чого,- питав,- немає?

Дороги, зайця чи трамвая?

Капусти, сала чи пшона?

Зозулі, півня чи зерна?

  • Виписати з тексту іменники Родового відмінка, виділи закінчення.

Родовий відмінок

Кого? Чого?

Немає (кого?чого?): дороги, зайця, трамвая, капусти, пшона, зозулі, півня, зерна.

  • як перевірити правопис закінчень у іменників у Родовому відмінку?

  • Давайте ще раз пригадаємо, як перевірити закінчення іменників у Родовому відмінку. Учні читають правило с.65.

  • Робота за підручником. Робота над вправою 128.

  • Багато тварин все літо і осінь готувалися до зими. Хто ці тварини і як вони готувалися ми зараз дізнаємося.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал