- Учителю
- Подорож до країни Граматики. 7 Клас.
Подорож до країни Граматики. 7 Клас.
Тема: Подорож до країни Граматики. 7 клас.
Мета: повторити вивчене із теми «Морфологія»,розвивати логічне мислення, вміння аналізувати
Хід уроку
1Оголошення теми та мети уроку
2Організаційний момент
Робота учнів у групах, знайомство з правилами роботи
1)Представлення команд:
-
назва;
-
емблема;
-
дивіз;
-
пісня;
2)Переклад слів
Двоє біля дошки працюють самостійно,а групи разом з учителем.
СЛОВА ДЛЯ КОМАНД:
Путешествие,двухэтажный,соревнование,ужин,этому,волшебный,откытие,отвечать.
СЛОВА ДЛЯ РОБОТИ БІЛЯ ДОШКИ:
Мел,доска,владения,сукровища,тьма,чья,торжественный,
пятеро,знание,источник,шар,молния,охотник,качественный,
девятнадцатый.
3) Вікторина «Питання-відповідь»
Кожному учаснику задається питання і треба швидко відповісти на нього.Скільки правильних відповідей дасть команда, стільки балів вона отримує.
1команда:
-на які питання відповідає іменник?
-скільки відмінків має іменник?
-на які питання відповідає Орудний відмінок?
-скільки відмін має іменник?
-групи іменників
-синтаксична роль.
2 команда:
-на які питання відповідає прикметник?
-назвати групи за значенням;
-визначити групу за значенням сполучення заячий хвіст;
-назвати групи за значенням;
-яка синтаксична роль прикметника?
-як визначити рід,число,відмінок прикметника?
-назвати ступені порівняння прикметників.
4) Фізхвилинка.
5) Вибірковий диктант.
(З поданих числівників виписати 1команді-кількісні,2-порядкові).
П`ятий,вісім,дванадцятий,четвертий,дев`ять,двадцять
Перший,двісті,чотири,третій,півтора,двісті вісім,триста
п`ятдесят,трьохмільярдний.
6) Будь уважний!
Звертаючись по черзі до кожного з учасників гри,ведучий
голосно читає прикметники.
Завдання учасника гри-піднести руку,якщо в прикметнику
пишеться -нн-. Той,хто помилився,має пригадати відповідне правило і скласти з цим прикметником словосполучення.
Слова для 1команди:
Весняний,незрівнянний,вівсяний,старанний,вітчизняний,
дерев`яний,ураганний,лікарняний.
Слова для 2команди:
Бездоганний,невпізнанний,морквяний,олов`яний,туманний,піщаний,восьмигранний,недоторканий.
7)РЕБУСИ(розв`язати ребуси,знайти ключове слово)
8)ДОПОМОЖИ МАНДРІВНИКАМ
Жителі планети «Філології» з діда-прадіда мандрівники,що в подорожах вивчають свою планету.Цього разу вони вирушили повітряною кулею, та налетів вихор-ураган і розкидав їх у різні країни.
Виявивши «мандрівника», школярі підкреслюють його, називають, яка це частина мови, а також вказують країну, де він опинився.
-дружній,товариський,дружелюбний,дружба(іменник у країні ПРИКМЕТНИКОВІЇ);
-шлях,країна,подорож,котрий,куля(займенник у країні ІМЕННИКОВІЇ);
-другий,п`ятеро,п`ятиповерховий,сімдесятий,перший
(прикметник у -ЧИСЛІВНИКОВІЇ);
-котрий,всякий,сьомий,кожен,жоден(числівник у -ЗАЙМЕННИКОВІЇ).
9)ВРАЖЕННЯ УЧНІВ(які моменти сподобалися,що нового дізналися)
10)ПІДСУМКИ ЖУРІ,ВИЯВЛЕННЯ НАЙКРАЩИХ КОМАНД.
11)СЛОВО ВЧИТЕЛЯ.ПІДСУМКИ УРОКУ.