- Учителю
- Разработка урока 'Відмінювання іменників lll відміни'
Разработка урока 'Відмінювання іменників lll відміни'
Українська мова.6 клас
Тема: Відмінювання іменників lll відміни.
Мета: ознайомити учнів з особливостями відмінювання іменників третьої відміни; формувати вміння відмінювати ці іменники,виділяти відмінкові закінчення;виправляти учнів у написанні іменників в орудному відмінку; вчити здоровому способу життя; виховувати почуття гідності,доброти.
Хід уроку
Ι Актуалізація знань учнів.
1.Перевірка домашнього завдання:
фронтальне опитування.
- Що таке іменник?
- Як відрізнити іменники-назви істот від неістот?
- Як граматично розрізняються загальні та власні іменники?
- Скільки відомо вам відмін іменників?
- Як іменники належать до першої,другої відміни?
2. Індивідуальне завдання(картки).
Картка № 1
Вставити пропущені букви,визначити відмінки іменників.
Майже всі діти люблять смажену картоплю,піцу. Це дуже н..здорові харч.. для д..итячих шлунків. Краще посмакувати картопляним пюре або фарш..рованою м'ясом картопл..ю.
Картка № 2
Визначити іменники та їх відміну.
Яблуко в народі вважають природною пігулкою майже від усіх хвороб.Про нього навіть склали прислів'я: «Яблуко на ніч-до лікаря не ходи»
Картка № 3
Прочитай текст. Випиши іменники 1 і 2 відміни.
Людський організм працюватиме вправно,якщо він буде здоровим. Кожен день ти повинен митися водою з милом,щоб утримувати тіло в чистоті. Чистота запобігає розповсюдженню хвороб. Фізичні вправи,рухливі ігри примножать твої сили. Тіло стане сильним.
3.Робота з класом:
Диктант(визначити імен. l і ll відміни)
На Чернігівщині сріблиться підковою озеро Пісня. Воно довге,глибоке,чисте. Водяться у ньому риба,бобри,качки.
4. Підсумок.
ll Сприйняття навчального матеріалу.
1.Слово учителя.Оголошення теми,завдань.
- Які іменники належать до lll відміни?
2. Запис речень на дощці.
Труд підносить міць держави.
Про шахтарів співають пісні,прославляють їхню мужність,сувору романтику їх праці.
(усно визначити іменники,рід,відміну,відмінок,число).
3.Робота з підручником-стор.160(табл.)
4.Провідміняти усно: радість,ніч.
5.Записати іменники в орудному відмінку: сіль,вогкість,чверть,гідність,блакить,радість.
6.Робота над впр.301(усно),302(письмово).
lll Підсумок уроку:
1.Відповіді на запитання:
- Що вивчали на уроці?
- Що було найважчим на цьому уроці?
2.Дібрати запитання товаришеві за вивченою темою.
IV Д\З: вивчити правило -стор.160,
виконати вправу 303.