- Учителю
- Урок украинской литературы в 5 классе. И. Франко 'Фарбований лис'
Урок украинской литературы в 5 классе. И. Франко 'Фарбований лис'
Дата_____клас_____Тема: І.Франко «Фарбований лис».
Мета уроку: формувати уміння роботи над текстом, розвивати уміння характеризувати образ Лиса Микити; розвивати увагу, пам'ять, культуру зв'язного мовлення, вміння логічно мислити, наводити переконливі приклади; виховувати інтерес до наслідків власної праці.
Обладнання: презентація, картки
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
II. Стадия "Вызов"
-
розшифруй запис.
Робота в групах. Слайд 1.
Казка - свіжий вітер, що розпалює вогник дитячого мислення й мови.
Школа - повинна бути царством казки.
Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем.
2. підбір асоціацій. Фронтальна робота. Складання сінквейну. Слайд 2
Казка.
Яка?
Народна, літературна, цікава, весела, фантастична,..
Що робить?
Вчить, повчає, засуджує, висміює.
Добро перемагає зло.
Мудрість.
III. Стадия "Осмысления". Оголошення теми, мети, завдання уроку.
- як ви гадаєте, чому так багато говоримо про казку?
- Яка буде тема нашого сьогоднішнього уроку? ( Ми будемо працювати над змістом казки «Фарбований лис» )
- правильно. А також ми дамо характеристику головному герою казки Лису Микиті, та його вчинкам.
IV. Повторення вивченого.
1. відновлення логічного ланцюга подій. Робота в групах. Слайд 3.
1) Лис Микита на торговищі.
2) У бочці з фарбою.
3) Переляк у лісі.
4) Микита проголошує себе царем.
Перевірка виконання роботи. Слайд 4
- ми продовжуємо слідкувати за подіями, тому, дві фігури в нас не заповнені.
Одну з них заповнимо на уроці, другу ви самостійно заповните вдома.
Робота з текстом. Читання з зупинками.
Робота над складанням таблиці. Слайд 5
Словникова робота. Слайд 6
Ходити на лови - ходить на охоту.
Обскубане і обпатране - потрошеное.
Дужчий - сильнейший
Ліпший - лучший
Стрільці - охотники
Нічим не зрадити - не выдать себя
1. «Справедливе» царювання Лиса. Слайд 7.
Яким був цар?
Добрий, справедливий, м'якосердий, мудрий, неподібний до всіх інших, могутній, ласкавий.
Як жив цар?
Жив я у Бога за дверима
- в чому була справедливість царя?
2. Життя звірів. Слайд 8.
Як жили звірі?
Так, як і без нього. Проте були дуже раді
3. Страх Лиса. Слайд 9.
Чого боявся Лис Микита?
Щоб фарба не злізла з його шерсті
Щоб звірі не пізнали про те, хто він є по правді
- яку назву цьому уривку можна дати? («Справедливе» царювання Лиса.) Заповнення логічного ланцюга подій. Слайд 10.
4. Загибель царя.
Словникова робота.
Роковини, чудова кантата, в народних строях, мов полуда з очей спала, ошуканче.
- чи зміг би царювати Лис Микита все життя?
- як закінчилось царювання Лиса?
3. Рефлексія. Підсумок уроку.
«Фарбований лис» - це казка про тварин
За автором - літературна (І. Франко)
Висміює - хитрість, неправду, лицемірство.
Повчає - не ставити власні бажання вище потреб інших.
Добре того лякати, хто боїться. У страху очі великі.