- Учителю
- Леонід Глібов. Байкар і поет
Леонід Глібов. Байкар і поет
Донецька гімназія № 107
5 клас
Українська література
«Л.І.Глібов. Байкар і поет. Віршовані загадки. Фольклорна основа байок, загадок»
Добриднюк Л.В.
учитель української
мови та літератури
Донецьк
2015
Тема. Л.І.Глібов. Байкар і поет. Віршовані загадки. Фольклорна основа байок, загадок.
Цілі.
Практичні:
-
удосконалення навичок щодо аналізу байок, загадок Л.Глібова;
-
повторення питань теорії літературі;
-
формування мотиваційної компетентності;
-
розвиток комунікативної компетентності.
Освітні:
-
розвивати творчий потенціал учнів, активне сприйняття матеріалу.
Розвивальні:
-
розвивати уміння учнів формувати основну думку байки, загадки;
-
висловлювати своє ставлення до змісту байок, моралі;
-
розвивати логічне мислення, культуру зв'язного мовлення;
-
удосконалювати навички виразного читання поетичних творів.
Виховні:
-
виховання пошани до мистецтва слова;
-
виховання інтересу до творчості Л.І.Глібова.
Обладнання: підручник, виставка творів Л.Глібова, ілюстрації до байок Л.Глібова.
Тип уроку. Урок комплексного застосування знань, умінь, навичок.
На дошці епіграф:
«Все, що маю в серці, людям понесу…»
(П.Ключина)
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-
Повідомлення теми, мети уроку
-
Які ваші очікування від уроку?(Учні записують на папірцях свої очікування)
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.Зачитуванння загадок, складених удома, та їх відгадування.
2.Експрес-опитування
- Що таке загадка?
- Які бувають види загадок?
- На які теми складаються загадки?
- У якій формі бувають загадки?
3. Робота в парах.
Перетворити приказки на загадки
-
Сором пече без вогню.
(Що пече без вогню?) Сором.
-
Правда у вогні не горить і у вогні не тоне.
( Що у вогні не горить і у вогні не тоне?) Правда
-
Праця людей годує
(Що людей годує?) Праця
-
Розум найдальше бачить
(Що найдальше бачить?)Розум
-
Від своєї тіні не втечеш
(Від чого не втечеш?) Від своєї тіні.
ІV. Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу.
-
Слово учителя про життя і творчість Л.І.Глібова, вивчених у попередніх класах.
-
«Мікрофон». Як ви розумієте епіграф уроку?
-
Розгляд портрета Л.Глібова
Коментарі вчителя.
«Найкращий український байкар» (І.Франко)
-
Розповідь учнів про відомості, вивчені в попередніх класах про дідуся Кенира (Леоніда Глібова)
-
Інсценізація байок Л.Глібова («Лев і Миша», «Лисиця-жалібниця», «Чиж та Голуб»)
-
Робота в групах. Дослідження мови байок Л.Глібова.
-
Робота з підручником.
Виразне читання вчителем, учнями загадок байкаря.
-
Робота в групах
Дослідження мови загадки «Химерний, маленький…»
-
Учні роблять висновки про тематику, мову, структуру загадок Леоніда Глібова, що таке акровірш.
V Закріплення.
Робота з підручником. Опрацювання статті (с.200), вивчення правила «акровірш…»
VI Підсумок
«Мікрофон». Чи справдилися ваші очікування від уроку?
Мотивація оцінок
Домашнє завдання: написати твір-мініатюру «Моя улюблена байка Л.Глібова», вивчити с. 203