7


  • Учителю
  • Урок для 7 класу 'Безособові дієслова'

Урок для 7 класу 'Безособові дієслова'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тема уроку: Безособові дієслова

Мета: дати учням поняття про безособові дієслова, пояснити їх будову, значення, синтаксичну роль; формувати вміння розпізнавати особові дієслова й правильно вживати їх у власному мовленні; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов до прекрасного, природи, прищеплювати любов до рідної мови.

Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, технічні засоби навчання

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент

  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Перевірка домашнього завдання. (5 питань до вікторини) Веде учень.

Проблемне питання «Чи можуть дієслова означати дію, яка відбувається сама по собі, безвідносно до особи чи предмета? »

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

IV. ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Робота з таблицею

  2. Вибірковий диктант, розподільний диктант

- З поданого тексту випишіть у дві колонки особові й безособові дієслова.

Цю історію хочеться казати найдорожчими словами, що даються людині в рідкі, неповторні години.

Хочеться кожне слово помити в українській криниці, де дівчина воду брала, і поставити слова чистими рядами, щоб незабутнє вигравало в них, як сонце на , і радувало людські серця у великі й важкі часи.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота з підручником. Виконання вправи

Фізкультхвилинка

2. Тренувальні вправи.

Завдання І: виписати безособові дієслова і визначити, до яких груп за значенням вони належать. Схарактеризувати їх граматичні ознаки.

1) Роздощилося, щоденно квасить і квасить, а ти мусиш іти. (Ю. Збанацький) 2) Надворі морозило, дув західний колючий вітер. (А. Головко)

3) Під цим високим зоряним небом думається про все одразу. (О. Сизоненко)

Завдання II Творча робота

Утворити безособові дієслова, з трьома із них скласти й записати речення

Жити, спати, вечоріти, бачити, морозити

Завдання III Робота в парах: списати речення, розкрити дужки, поставивши інфінітив у безособовій формі.

  1. У хаті (не сидіти). 2) На землі (вечоріти). В небі ж був день. 3) Однак мене (морозити).

Завдання IV Робота біля дошки

Перебудувати речення так, щоб у кожному було безособове дієслово. З'ясувати синтаксичну роль безособових дієслів.

Заморозки прибили зав'язь на деревах. Сніг замів сліди. Туман вкрив степ. У лісі пахне глиця Вітер розвіяв листя Рясний весняний дощ покропив землю (Землю покропило рясним весняним дощем).

(Перше речення записане на дошці, а учень пише через тире)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Завдання учням.

- Складіть перевірки знань у вигляді питальних речень.

1. Які дієслова називаються безособовими?

2. Чи може при безособових дієсловах стояти підмет?

3. Що виражають безособові дієслова?

4. Як можуть утворюватися безособові дієслова від особових?

5. Чи змінюються безособові дієслова за особами або родами?

Інтерактивна вправа «Сонечко» (Учні узагальнюють свої знаня, заповнюючи схему біля дошки)


Незакінчене речення

  • «Сьогодні на уроці я дізнав (ла -) ся...

Метод «Прес»

Відповідь на проблемне питання

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Виконати вправу

2. Скласти кросворд, ребус, використавши безособові дієслова (за вибором)

3. Написати міні-твір, використовуючи безособові дієслова. ( Тема: Бережіть природу)





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал