7


  • Учителю
  • Конспект уроку з української мови для 5 класу

Конспект уроку з української мови для 5 класу

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

СКОБЛЕЙ ЛІДІЯ СТЕПАНІВНА

учитель української мови і літератури

КЗ »Спеціалізована школа II ступеня-

Ліцей інформаційних технологій міста Єнакієве»

Урок української мови в 5 класі

Тема: Правопис префіксів роз-, без-, через-.

Мета: - Ознайомити учнів із правилами вимови та написання префіксів

роз-,без-,через-.

- Розвивати вміння розрізняти префікси і прийменники; розвивати орфографічну грамотність, уяву, увагу, творчість учнів; уміти складати речення і використовувати правильно записувати префікси роз-,без-, через-.

- Виховувати любов до всього прекрасного. Виховувати інтерес до предмета.

- Працювати над розвитком комунікативних ,соціальних і творчих компетентностей.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Форми і методи роботи на уроці : робота в парах, рольова гра, метод «Рефлексія», релаксація, метод «Трансформер» , усна робота, метод »Незакінчене речення» , бесіда ,творча робота.

Обладнання: епіграф до уроку на мультимедійній дошці, записи слів,

мультимедійна дошка.

Перебіг уроку

I. Організаційний момент.

Вітання класу. Подивіться в очі один одному і передайте тепло своїх сердець в долоні один одному ,взявшись за руки.

На мультимедійній дошці написаний епіграф , і учні пробують пояснити зміст його.

II. Актуалізація знань, умінь і навичок учнів.

1.Оголошення теми і мети уроку.

Слайд № 2.





Уміти

Знати





Очікувані результати





(Учні говорять про те , шо вони повинні уміти і знати на уроці, та які

очікувані результати )

2.Усна робота.

(фронтальна робота)

Метод «Мікрофон»



-Яка частина слова називається префіксом?

- Яка частина мови називається прийменником ?

- Чим відрізняються префікси від прийменників ?

- Як пишуться префікси зі словами?

- Які правила про написання префіксів ви знаєте ?

- Як визначати префікс у словах ?

III. Мотивація навчальної діяльності учнів.

1. Забезпечення емоційної готовності до уроку.

(Стали в коло, взявшись за руки , і побажаємо успіхів на уроці та гарного настрою.)

2.Перевірка домашнього завдання.

Перевіряю домашнє завдання, пройшовши по класу, а далі учні запитують один одного.

3.Експрес -опитування (учень - учня ).

(Учні заздалегідь готували вдома по 2 запитання задають ланцюжком про префікси та прийменники. Наводять приклади.)

Знання і відповіді учнів оцінюються самими учнями (тобто самооцінка з коментарями)

IV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.

1. Усна робота .

(із записом у зошити)

На мультимедійній дошці з'являються слова,а учням треба правильно переписати ( на дошці є й помилки ,їх потрібно помітити і записати вірно, а потім пояснити цю орфограму).





2.Вибірковий диктант.

Учитель речення ,а учні записують тільки слова з префіксами роз-,без-через-.

Колишися, калинонько, колишися, зеленими листочками розпишися, сонячними променями розмалюйся, з дужим вітром буйнесеньким розцілуйся. Сонячне проміння лилося через шибки , і від того на стінах вигравали розгаптовані голубами рушники . У розчинене вікно плинуть надзвичайні запахи розквітлих квітів . Через розштормоване море веде свій човен мій безстрашний татусь .

V. Узагальнення та систематизація знань , умінь і навичок учнів.

1.Розподільний диктант.

Записати слова, вставивши потрібний префікс ,і записавши в 2 стовпчики, розподіливши за орфограмами.

…бити, ..дерти, ..гнути, ..робити, ..фотографувати, ..пхнути,

ро…мова, ро…гадка, бе…смертя, ро…копка, бе…доріжжя, бе…зубий, бе…вусий, ро…казати, ро…плести, бе…характерний

Слайд № 42.Робота в парах.

Учні попарно за партою працюють.

До поданих слів допишіть префікси роз-, без-, розберіть за будовою.

З виділеними словами складіть і запишіть словосполучення. Можна і вірш написати .

Добути -

Дати -

Шумний -

Хмарний -

Багатіти -

Казати -

Чавити -

Чесати -

Лижний -

Коштовний-

3. Словниковий диктант.

Розмова, розгадка, безсмертя, розкопка, бездоріжжя, беззубий, безвусий, розказати, розплести, безхарактерний.

(за слайдом на дошці перевіряють написане)

4. Гра «Так! Ні!».

Пропоную слова із префіксами і називаю префікс , а учні кажуть «Так « чи «Ні».

5.Граматична хвилинка.

  • Розібрати за будовою запропоновані слова.

Розмова, розмовний, розмовляти; безлад, безладний, безладно.

  • Доведіть, що ці слова спільнокореневі. Укажіть частини мови.

6.Творча робота.

Напишіть твір-опис «Весна», увівши такі слова: розцвітати, розмаїття, безлистий, безвітряний, безмежний.

7.Слово вчителя.

Підводжу підсумки до уроку .Оцінюю роботу учнів на уроці.

VI. Підсумок уроку. Рефлексія.

Метод «Мікрофон » .

- Що запам'яталось на уроці?

-Що вразило найбільше?

-Що б ви порадили ?

VII. Домашнє завдання.

Домашнє завдання задаю ( на вибір творче завдання)







































































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал