7


  • Учителю
  • Урок 'Синтаксичний розбір речень зі звертаннями, вставними словами, словосполученнями та реченнями'

Урок 'Синтаксичний розбір речень зі звертаннями, вставними словами, словосполученнями та реченнями'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

ПЛАН-КОНСПЕКТ


Урок №

Клас 8

Дата:

Тема уроку: Синтаксичний розбір речень зі звертаннями,

вставними словами, словосполученнями та

реченнями

Мета: навчальна - узагальнити і систематизувати знання учнів з

синтаксису; удосконалювати навики синтаксичного

розбору простого речення

виховна - виховувати в учнів культуру усного мовлення

розвивальна - розвивати вміння знаходити в реченнях

звертання, вставні слова та речення


Методи і прийоми: розповідь учителя, виконання вправ, робота в парах


Тип уроку: узагальнення та систематизація вивченого


Література: Біляєв О.М. Підручник для 8 класу

загальноосвітніх

закладів з російською мовою навчання, -К.:

Афон,2004 - С. 81-85

Хід уроку

І. Організація класу

1. Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

2. Перевірка присутніх

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (впр.188, § 11)

2.Повторення відомостей про звертання та вставні слова (бесіда за запитаннями):

- Що ви знаєте про вставні слова?

- Якими бувають групи вставних слів за значенням?

- Як виділяються вставні слова в усному мовленні і на письмі?

- Чи є членами речення вставні слова і сполучення слів?

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

  1. Конкретизація мети і завдань уроку

ІV. Узагальнення і систематизація вивченого

  1. Вступне слово вчителя

  2. Робота в парах (взаємоопитування "Що я знаю про написання вставних слів")

  3. Виконання системи вправ на закріплення вивченого матеріалу

Вправа 1.

Зробіть синтаксичний розбір речень:

Всебічному розвитку особистості сприяє висока культура мови. Я гімн тобі співаю, Вітчизно милая моя. Може, Вам допомогти? Я можу вам допомогти. Я, здається, вас один раз десь зустрічав. Мені осіння ніч, Ольго, короткою здається.


Вправа 167, ст.72

До поданих речень доберіть звертання, правильно поставте розділові знаки і поясніть їх

Прийміть щонайкращі побажання здоров'я, наснаги, творчих злетів. Частіше даруйте посмішки. Шануй і поважай батьків своїх. Любіть землю, политу кров'ю і потом батьків і дідів ваших. не змушуй мене повторювати вдруге. Всі думи і помисли, наслідки праці моєї - тобі. Люби свій край. Не забувай мене, пиши частіше.


Вправа 2

Зробіть синтаксични розбір речень та намалюйте схеми речень

Мабуть, це була найглухіша алея у всьому місті. На щастя, на виноградник Замфірів філоксера далеко не пішла. І чому б, наприклад, тому Семенові не послужити ще рік в економії. Хтось, напевне, ходить під чорними деревами.


Вправа 3

Придумайте речення, щоб вставні слова виділялись не комами, а тире


V. Підсумок уроку

1. Підсумок-узагальнення роботи на уроці

2. Виставлення оцінок з коментарем


VІ. Домашнє завдання, інструктаж до виконання

Впр 180, ст.78 Треба скласти 4 пари речень, щоб в одних слова иходить, очевидно, можливо, здавалося були вставними, а в інших - виступали в ролі членів речення




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал