- Учителю
- Фарбуймо разом (2 клас)
Фарбуймо разом (2 клас)
Урок української мови у 2 класі
(російська мова навчання)
Тема. Фарбуймо разом.
Мета: формувати в учнів комунікативну компетентність шляхом засвоєння необхідного обсягу знань з мови; розвивати образне мислення, уяву, фантазію; розширити знання дітей про кольорову палітру осені; виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу, уміння бачити і відчувати красу осінньої пори.
Обладнання: картинка художника, презентація «Осінні картинки», картина І.С. Остроухова «Золота осінь», муз. А.Вівальді «Пори року»
Хід уроку
-
Організаційний момент.
-
З яким настроєм ви прийшли на урок?
-
Чого очікуєте від нього?
-
Усміхніться, діти, вчителю, один одному. Побажаємо всім нам добра на цілий день та успіхів на уроці.
-
Актуалізація опорних знань.
-
Скажіть, діти, що потрібно для того, щоб намалювати малюнок?
-
Перекладіть на російську мову слова: фарба, кольори, пензлик, олівець,
альбом, гумка.
-
У мене в руках коробка з олівцями. Назвіть їх кольори.
-
Які кольори відносяться до теплих? Холодних?
-
Чи знайомі вам слова: поряд, разом?
Ми сьогодні будемо працювати разом. Поряд з кожним із вас будуть ваші однокласники, друзі, які завжди прийдуть на допомогу, коли вона буде потрібна.
-
Повідомлення теми і завдань уроку.
На урок я запросила маленького чарівника. Він художник. Скажіть, що робить художник?
(Картинка художника).
Художник приніс картину. Побачити її можна тільки тоді, коли виконаєте його завдання. За кожну правильну відповідь
Художник буде відкривати частинку картини. Що ж на ній? Давайте працювати, щоб скоріше про це дізнатися.
-
Робота над темою уроку.
1 завдання. Загадка від Художника.
1. Коли вона загляне в сад,
Наллється соком виноград,
І пізні яблука ранет
Солодкі стануть, наче мед.
Як мандрує по гаях
З чарівним пензлем у руках, -
Все розмалює на путі,
Берізки стануть золоті!
І ми її уклінно просим:
- Заходь у гості, щедра …(осінь)
2. Осінь яка? (Стрічка для слів з віконцями)
Осінь
золота
мрійна
різнокольорова
чарівна
чудова
Дійсно, осінь часто звуть чудовою, золотою, загадковою. Вона непостійна. То ніжна, то похмура; то весела, то плаксива. Може через це художники, композитори, письменники, поети оспівують її у своїх творах.
-
Давайте помилуємося картинами художників про осінь.
Презентація «Осінні картинки».
-
Бесіда за картиною І.С. Остроухова «Золота осінь».
Погляньте, як чудово намалював осінь художник Ілля Семенович Остроухов.
- В які кольори він розфарбував листя на деревах?
- Яке небо?
- Який настрій викликає ця картина?
- Що найбільше вам сподобалося в цій картині?
5. Ми виконали 1 завдання Художника і він дозволив нам відкрити частину його картини (відкривається 1 частина картини )
6. 2 завдання. Художник кожному із вас приніс картинку. Подивіться, що зображено на ній? Треба розмалювати картинку, правильно підібравши кольори. Яким кольором розмалюєте сонечко, ялинку, листя на деревах, калину, кошик, песика?
Практична робота дітей під музику А.Вівальді «Пори року»
Демонстрація кращих робіт.
-
Ми виконали 2 завдання Художника і він дозволив нам відкрити ще
одну частину його картини (відкривається 2 частина картини )
-
Фізхвилинка
Листя з кленів опадає: ось так, ось так.
Птахи в вирій відлітають: ось так, ось так.
Дощик з неба капотить: кап-кап, кап-кап.
Річка весело біжить: ось так, ось так.
-
3 завдання. Робота над намальованою картинкою.
- Скласти речення із словом сонечко.
- Закінчити речення: З берізки опадає …
У кошику …
- Перекласти на українську мову речення: В небе светит солнышко.
- Перекласти на російську мову: Мені подобається золота осінь!
- Кому осінь подобається? Давайте разом, красиво про це повідомимо всім: Мені подобається золота осінь!
-
Ми виконали 3 завдання Художника і він дозволив нам відкрити ще одну частину його картини (відкривається 3 частина картини )
11. 4 завдання. Вивчити вірш про осінь Івана Блажкевича «Кленові листочки»
Осінь, осінь… Лист жовтіє.
З неба часто дощик сіє.
Червонясте. золотисте
Опадає з кленів листя.
(Розповідь вірша 1 учнем, дуетом, хором)
-
Ми виконали 4 завдання Художника і він дозволив нам відкрити ще
одну частину його картини (відкривається 4 частина картини)
-
5 завдання. Відкрийте підручник на с.39. Розгляньте малюнок. Чи
знайомі вам ці квіти? Послухайте текст «Мальви» В.Григоренко, подумайте. Якого кольору бувають мальви?
Бесіда за питаннями:
- Якого кольору бувають мальви?
- Як люди ставляться до квітів?
- Як автор ставиться до мальв?
Читання тексту(учитель, учні).
Читання останнього речення з наголосом.
-
Ми виконали всі завдання Художника і він дозволив нам відкрити
останню частину його картини (відкривається 5 частина картини)
Це картина «Осінь-чарівниця». Яка вона чудова! Чи підходять до неї
слова В.Яковенко?:
Осінь-чарівниця
Килим розстелила.
Ніби то Жар-птиця
Біля лісу сіла.
Листя червоніє,
Достига калина
Розквітає рідна
Мати Україна!
Діти, любіть свою рідну землю, її неповторну красу.
Дякуємо художнику за те, що він допоміг нам побачити її.
-
Підсумок уроку.
- Наш урок наблизився до кінця. Чи сподобався він?
- Що нового дізналися? Чого навчилися?
-
Оцінювання навчальних досягнень учнів.
-
Домашнє завдання: повторити слова, які ми вивчили. с.36