7


  • Учителю
  • Урок з розвитку мовлення: ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ

Урок з розвитку мовлення: ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала





















Урок з розвитку мовлення

ДІЛОВІ ПАПЕРИ.

ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ.



10 клас

Вчитель Шеремет В.В.































































Тема: ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ.



Мета: розвивати навички аналізу ділової документації, поглиблювати знання про офіційно-діловий стиль мовлення, навчити складати звіт (усний і письмовий) про виконану роботу у вигляді зв'язного тексту; сприяти збагаченню словникового запасу, удосконалювати грамотність учнів; розвивати логічне мислення та навичок зіставлення матеріалу.



Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь.

Наочність: дидактичний матеріал, таблиці, робота з мультимедійною дошкою, презентації до теми.

Додаткові джерела:

  1. www.slovari.ru/

  2. gramota.ru/spravka/punctum/

  3. www.repetitor.h1.ru/programms.html

  4. mech.math.msu.su/~apentus/znaete/

  5. slovesnik-oka.narod.ru/</<font color="#000000">

Форми роботи: індивідуальна, групова, фронтальне опитування.

Очікуваний результат:

Засвоєні знання : вільне володіння діловим мовленням.

Вироблені уміння : складання текстів офіційно-ділового стилю.

Удосконалені навички: побудова логічних ліній, використання знань з інших предметів.





Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація.Самостійне виведення десятикласниками теми, мети і завданнями уроку за розглянутою презентацією.

ІІІ. Уведення учнів у термінологічні поняття.

Робота в групах з мультимедійною дошкою.



Встановлення відповідності. Група 1.

Виберіть із наведених характеристик стилів те, що стосується офіційно-ділового стилю і складіть монологічне висловлювання про офіційно-діловий стиль мовлення.

Чітке дотримання усталених у суспільстві форм; використання багатозначності слова; уникнення розмовних, просторічних, емоційно забарвлених слів і висловів; використання засобів стилістичного синтаксису (риторичні питання й оклики, інверсія тощо);

Широке використання термінології та абстрактної лексики; точність, ясність, стислість у викладі думок; вживання слів лише в прямому значенні; вживання слів із переносним значенням; використання всіх мовних засобів.



Лексична робота. Група 2.

Перекладіть українською мовні кліше, що вживаються в офіційно-діловому мовленні.

Пользуясь случаем - маючи нагоду, за пределы организации - за межі підприємства, ученая степень - науковий ступінь, заверить подписью - засвідчити підписом, соблюдать закон - дотримуватися закону.



ІV. Виконання системи практичних завдань на розвиток комунікативних умінь.

Фронтальна бесіда за питаннями.



Спираючись на власний досвід і знайомство з діловою документацією, спробуйте відповісти на питання:

1. Що таке звіт?

2. У яких випадках він складається?

3. З якою метою?



Коментар учителя.

Звіт - це документ, в якому в письмовій формі подається повідомлення про виконання якоїсь роботи. Звіти бувають статистичні (цифрові) й текстові, разові та періодичні. Періодичні затверджуються керівником, який підписав план подання звітів; разові адресуються посадовим особам, від яких одержано завдання. Матеріал звіту може бути поділений на частини, які нумеруються арабськими цифрами.



Електронна фізхвилинка. Динамічна пауза.

  • повернення втомленому учневі працездатності та уваги;

  • позбавлення м'язового та розумового напруження;

  • попередження порушення постави.





Колективна робота.

Порівняйте зразки звітів. Складіть орієнтовний план звіту.



Звіт, підготовлений групою №3.

ЗВІТ

про роботу комісіі з реставрації архітектурних пам'яток

З 20 по 30 листопада 2015 року експертна комісія у складі: Ільницький В.В., Баратов П.С.., Солодченко Л.П., Молотков Ю.Р. знаходилася у відрядженні в м. Ялта для ознайомлення зі станом зберігання архітектурних пам'яток.

Ми дослідили стан таких пам'яток:

1) ____

2) ____

3) ____

Вважаємо необхідним зазначити наступне:

1. Старовинні будівлі знаходяться в основному у задовільному стані.

2. У дуже гарному стані знаходиться ________

3. Будівля _________

4. На окремі випадки недбалого ставлення до зберігання історичних пам'яток складені акти.

25.06.2010 р. Підписи усіх членів експертної комісії









Звіт , підготовлений групою № 4.

ЗВІТ

старости 10-а класу Галкіна Кирила

про стан зберігання підручників

учнями 10-акласу МБЗЗ «ЗОШ № 34» м.Сімферополя

З 1 по 15 лютого 2016 року були перевірені підручники 10-а класу.

Мета перевірки: визначити стан зберігання підручників учнями 10-а класу.



Перевіркою встановлено, що більшість учнів зберігають підручники у гарному стані. Підручники обгорнуті, немає ніяких поміток. Краще за всіх зберігають підручники учні: Лук'янович К,.Бєліков І., Смолянін Д.

Перевіркою зафіксовані також факти неохайного використання

підручників: м'яті сторінки підручників Щелканова Б., Гаврильця В., зроблені позначки в підручниках Смакаровського Я., Рибачук А.

Пропозиції:

1. Не видавати підручники учням, які несумлінно ставляться до їх зберігання.

2. Розробити систему стягнень за названня підручників.



15 лютого 2016 р. Підпис



Методичний коментар. План звіту може мати такий вигляд:

1. Назва документа.

2. Назва закладу, організації, посади особи або осіб, які звітують.

3. Визначення терміну, за який проводиться звіт.

4. Текст звіту (вказуються позитивні й негативні сторони роботи, наводяться факти, пояснюються причини невиконання, робляться висновки і вносяться пропозиції).

5. Дата складання звіту.



Самостійна робота.

За поданим початком складіть звіт, який відображав би якість проведення запланованих заходів із зазначенням позитивних і негативних прикладів; зробіть висновки і внесіть пропозиції.



ЗВІТ

класного керівника 10-б класу … про участь учнів 10-б класу у шкільному конкурсі…



V. Підсумок уроку. Рефлексія.

Перевірка виконаних робіт. Оцінювання.



VІ. Домашнє завдання

Складіть письмовий звіт за вибором: про виконання якогось завдання учнями вашого класу або про результати відвідування вищих навчальних закладів з метою профорієнтації.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал