7


  • Учителю
  • Урок чтения, послебукварный период, 1 класс

Урок чтения, послебукварный период, 1 класс

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Тема уроку: Читайте уважно. Сергій Цушко «Комп’ютеренята»Мета уроку:·​ учити дітей правильного, виразного, свідомого читання;·​ учити самостійно визначати головну думку твору, аналізувати зміст прочитаного тексту;·​ розвивати усне зв’язне мовлення, творчу уяву;·​ 
предварительный просмотр материала

Навчання грамоти (читання), післябукварний період. 1 клас.

Тема уроку: Читайте уважно. Сергій Цушко «Комп'ютеренята»

Мета уроку:

​ учити дітей правильного, виразного, свідомого читання;

​ учити самостійно визначати головну думку твору, аналізувати зміст прочитаного тексту;

​ розвивати усне зв'язне мовлення, творчу уяву;

​ виховувати стійкий інтерес до читання, самостійність в набутті знань, старанність, повагу до думки інших, чемність;

​ формувати інформаційну, комунікативну та полікультурну компетентності.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: виставка книг, таблиця «Лабиринт», комп'ютер, підручник «Читанка», друковані зошити для читання, оцінювальні фішки.

Хід уроку:

І. Організація класу.

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось - не шуміти,

Руку гарно піднімати,

Чітко, в лад відповідати.

Отже часу ми не гаєм

І урок розпочинаєм!

ІІ. Розчитування. Артикуляційні вправи.

-​ Почнемо урок з розчитування, щоб язичок був слухняним. Читаємо склади хором: повільно, чітко; скоромовкою, ніби скочуємося з гірки.

АМП МПА

ОМП МПО

УМП МПУ
ИМП МПИ
ІМП МПІ

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльностей. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок учнів.

-​ Для сучасної людини дуже важливо вміти добре читати, щоб отримати більше знань. Сьогодні ми продовжимо працювати з текстом, вчитися уважно й виразно читати, давати розгорнуті відповіді щодо прочитаного. Але спочатку пригадаємо правила роботи з текстом. Подолаємо «ЛАБІРИНТ», прочитавши за стрілочками.

-​ Вправа «Лабіринт»

ІV. Робота з підручником. Опрацювання текстів.

- Ми вже добре знайомі з дитячими книжками, а сьогодні познайомимося з науковою книгою. Подивіться на нашу виставку, детальніше розглянете на перерві. Це - енциклопедії, в них зібрано відомості з різних питань. Зверніть увагу на цю книгу. Енциклопедія комп'ютера підготувала для вас довідку.

- Вправа «Навчаючись навчаю» (попередньо підготовлена дитина, зображуючи робота, робить повідомлення).

Довідка: комп'ютер - обчислювальна машина, що виконує різноманітні функції. Перший комп'ютер з'явився понад 70 років тому і важив 30 тон. Сьогодні персональний комп'ютер важить кілька кілограмів і складається з системного блоку, монітору, клавіатури та мишки. З допомогою клавіатури набирається будь-який текст та виконуються інші операції.

- Відкрийте зошити для читання на с.8 (виконується вправа №1).

- Саме про «комп'ютеренят» ми будемо читати вірш Сергія Цушка. Відкрийте «Читанки» на с.27.

- Вправа «Слухання-розуміння» (вчитель читає вірш, діти намагаються слідкувати за текстом).

- Прослуханий вірш має ознаки якого літературного жанру? (Казки).

Чи є насправді компютеренята? (Немає. Але так можна назвати комп'ютери-іграшки).

Фізпауза

- Вправа «Ланцюжок» (учні читають по рядку).

- Вправа «Хвилинка» (читання з прискоренням).

- Визначення теми та мети вірша (Ми читали про комп'ютери; Головна думка автора: вчитися та вірити у власні сили).

- Самостійне читання вірша на с.28.

- Робота над текстом (Хто герой вірша? Що любить Юрко? Яка подія чекає Юрка? Куди поїде Юрчик?)

- Розгляньте малюнок. Прочитайте ввічливі слова, які можуть використати Юрчик та його бабуся.

-Вправа «Діалог», робота в парах (діти будують розмову між бабусею та Юрчиком, вчитель контролює процес, виставляє фішки-метелики на парти, де діти добре працювали).

- Вправа на увагу «Хто швидше знайде слово» на с.29.

V. Підсумок уроку.

- Про що дізнались на уроці?

- Чого навчились?





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал