- Учителю
- Урок украинского языка 'Правопис слів іншомовного походження'
Урок украинского языка 'Правопис слів іншомовного походження'
Мета:поглибити й систематизувати знання учнів про написання слів іншомовного походження; вдосконалювати орфоепічні й орфограічні навички розвивати усне мовлення, орфографічну пильність; прищеплювати інтерес до науки.
Обладнання: підручник, словник, таблиця.
Хід уроку
І Актуалізація опорних знань учнів
1. Перевірка домашньої вправи.
2. Словниковий диктант.
Волосся, зіллють, возз`єднання, ртуттю,матір`ю, навмання, швидкістю, кров`ю, безмежжя, безчестя, листя, клоччя, підніжжя, радістю, колосся, знання, людяністю, сторіччя.
3. Робота біля дошки.
Завдання:зробити синтаксичний розбір речення. Підкреслити і пояснити орфограми в слові величчю.
Я був захоплений величчю просторів нашої країни.
4. Творча робота.
-Скласти зв`язне висловлювання на одну з тем:
-
Подвоєні букви
-
Правила вживання апострофа
-
Правила вживання м`якого знака.
5.Проблемне питання "Мозковий штурм".
-Що спільного й відмінного у вимові та написанні слів бар`єр і вольєр, преспап`є і ательє?
-До якого словника слід звернутися , щоб з`ясувати значення цих слів?
ІІ.Оголошення теми та мети, очікуваних результатів.
ІІІ. Мотивація навчання школярів.
ІV Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
-
Робота за підручником.
Опрацювання таблиці "М`який знак і апостроф у словах іншомовного походження"
-
Виконання вправи 370.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Гра "Редактор"
Завдання: в поданих словах виправити, де потрібно, помилки.
Бульон, к`ювет, мільон, пьєдестал, інтервью, бязь. Іньєкція, пюпітр, адютант, пєса, б`юлетень, рель`єф, п`юре.
2.Розподільний диктант.
Записати у два стовпчики: з м`яким знаком, 2- з апострофом.
Комп`ютер, Фур`є. Рюш, мільйон, мільярд. Рів`єра, Мольєр, Ньютон, тюль, Дюма, прем`єр, конферансьє, мольберт, портьєра, В`єтнам, ревю, монпасьє, Нью-Йорк, компаньйон.
VІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.
-Коли пишеться м`який знак в словах іншомовного походження?
-Апостроф?
VІІ Оцінювання
VІІІ. Домашнє завдання.
С. 158, 160, вивчити правила, вправа 371.