7


  • Учителю
  • Бейнелеу өнері – Өзім туралы сызықтар мен формалар

Бейнелеу өнері – Өзім туралы сызықтар мен формалар

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспар

</ Сабақ жоспары



САБАҚ: Бейнелеу өнері - Өзім туралы сызықтар мен формалар

Мектеп: № 5 Михаил Ломоносов атындағы орта мектебі

Күні: 21.04.2016 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Бекешова Құралай Оралбайқызы

Сынып: 1

Қатысушылар саны: 24

Қатыспағандар: 0

Оқыту мақсаттары

1.1.4.1.

Зерттеу, бақылау, елестету, белгілеу (фотоға түсіру, нобайлар мен сурет салу)

кезінде өз идеялары мен сезімдерін белгілі тәсілдермен шығармашылық

түрде көрсету және білдіру



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

• Сурет, баспа сурет салуда материалдармен жұмыс жасай алады;

• Сызықтарды, формаларды, үлгілер мен текстураларды қолданады.

Оқушылардың көпшілігі:

• Сурет салу және баспада қолданылатын материалдармен мақсатты түрде жұмыс жасай алды;

• Шығармашылықпен таңдау жасап,сызықтар, формалар, үлгілер мен текстураларды ажыратады және пайдаланады.

Кейбір оқушылар:

• Таңдағанын түсіндіре отырып, сурет салу және баспа кезінде материалдармен мақсатты түрде жұмыс жасай алады

• Шығармашылықпен таңдау жасап, сызықтар, формалар, үлгілер мен текстураларды ажыратады және пайдаланады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Айналадағы бұйымдардың белгілерін сипаттау және олардың қалай

көрсетілгенін түсініп, көрсету үшін сын есімдерді қолдану

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тегіс, тегіс емес, үлкен, кішкентай, қатты, жұмсақ, ауыр, жеңіл, сурет, баспа, айқындау, қарындаш, балауыз борлар

Осыған дейін меңгерілген білім

Баспаларда сызықтар мен формаларды жасау, сурет салу, музыкаға

байланысты сезімдерді жеткізе алу.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

0-3 минут









4-6















(Ұ, МК) Оқушыларға өз альбомыңызды көрсете отыра, таныстырыңыз.

Сынып бөлмесінің бірнеше эскиздерін көрсетіңіз.

Суретті қалай салу керектігін көрсетіңіз.

Оқушылардан алдыңғы бөлімдегі техникасынан нені естерінде сақтағанын сұраңыз. Олардан мектеп ғимаратынан көрген бұйымдарды

сиппатап беруді сұраңыз. Олардың өздері көре алатын әртүрлі сызықтар мен

формалар туралы және оларды қалай бейнелеуге болатындығы туралы ойлануын

сұраңыз.



Мұғалімнің альбомы

Оқушылардың альбомдары Қарындаштар

Сабақтың ортасы





7-17





18- 21





















22- 27





































27-37











(Ө, ОТ) Оқушылар өздері сынып бөлмесінде көре алатын түрлі нысандар, осы нысандардың сызықтарымен формалары және оларды суретте қалай көрсете алатыны туралы ойлана отыра, жеке жұмыс істейді.





(Ұ,Қ) Оқушылар жасаған нобайлардың үлгілерімен бөлісіңіз. «Сіз неліктен

«Сіз қандай формалар көрдіңіз?»,

«Сіз қандай сызықтарды көрдіңіз?», т.б. сұрақтар қойыңыз.





(Қ, МК), «Бұйымды тауып алыңыз» ойыны арқылы таңбалармен таныстыру.

Мұғалімнің альбомынан сынып бөлмесінің қандай да бір бұйымның таңбасын

көрсетіңіз. Оқушылар таңба арқылы бұл қандай нысан екендігін болжап беруін

сұраңыз. Олар тапқан кезде затты (суретті) көрсетіңіз.

«Кім бұрын таңбалар жасап көрді?» деген сияқты сұрақтар қойыңыз.

Ерік білдірушілердің көрсетілімге көмектесуін сұраңыз. «Барлық нысандар мен

беттер текстураны көрсететін жақсы таңба бере ала ма?»,

(Ж, ОТ) Оқушылар беттер мен нысандардан жасалған үлгілер мен текстуралар

туралы және оларды таңбада қалай көрсету керектігі туралы ойлана отырып,

өз таңбаларын жасау үшін жұптасып жұмыс істейді. Бірлесіп жұмыс істеген

оқушылар басып шығару кезінде бір-біріне қағазды ұстап тұру үшін көмектесе

алады.









«Таңбаны ойлап табыңыз!» ойыны









Таңбаларға арналған кесілген қағаз (мысалы, газет қағазы)





Балауыз борлар

Сабақтың соңы

Құралдарды жинаймыз.



Қосымша ақпарат

Дифференциация -сіз қолдауды қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырма беруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - сіз оқушылардың

материалды игеру деңгейін

тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар

Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ-мен байланыс



  • Шығармашылық міндеттердің нәтижелерін дифференциациялау.

  • Міндеттерді оқып-үйренуді мұғалімнің альбомы мен көрсетуі арқылы үлгілеу.

  • Мұғалім мүмкіндігінше басшылық жасайды және қолдау көрсетеді.

  • Оқушылардың бір-бірін қолдап, жұмыс істеуін ынталандыру (біреуі басып шығарып жатқанда, екіншісі газетті ұстап тұрады).



  • Басында, ортасында және алдыңғы

  • сабақта үйренген материалдарға

  • шолу жасау.

  • Бақылау, тыңдау

  • Сұрау

Музыкамен (музыкалық сүйемелдеу), ғылыммен (материалдарды зерттеу) және оқу бағдарламасына сілтемемен (формасын зерттеу) байланыстар.

Рефлексия

Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқушылар бүгін нені үйренді?

Сабақтағы көңіл-күй неге ұқсас болды?

Менің дифференцациялық әдісім дұрыс болды ма? Мен уақытында үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуді қалар едім және неге?



Осы тарауды сабақтың рефлексиясы

Үшін пайдаланыңыз.

Сіздің сабағыңыз туралы сол жақ

бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағалау





Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартатын еді (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ барысында сынып және жекелеген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуыма

көмектесетін қандай деректерді білдім?













 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал