7


Ашық сабақ ГҮЛ ТҰҒЫРЫ

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

8 сынып №46 орта мектебінің технология пәнінің мұғалімі

Нүсіпбаев Жансерик Тараз қаласы


Сабақтың тақырыбы: Гүл тұғыры.


Сабақтың мақсаты:

  1. Оқушыларға гүл тұғыры оны жасаудың жолдары және түрлері туралы жүйелі түсінік беру.


2. Гүл тұғырының әр түрлі дизайындық түрлерін жасауда оқушылардың біліктілігін білімін дамыту.


3. Оқушыларды еңбекке қызықтыра отырып баулу. еңбекқор саналы азамат тәрбиелеу

.

Сабақтын типі:

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі: плакаттар, карточкалар, технологиялық картолар.

Болжамдалған нәтиже: Гүл тұғырын жасай алатын оқушының сенімді

сауатты еңбекке қызығушылығын арттыру.


Сабақтың жоспары:


І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ. а) Мұғалімнің кіріспе сөзі

ә) Тұғырдың теориялық түсініктемесі

б) Техника қауіпсіздік ережесі

IV.Жаңа сабақты бекіту.

а) теориялық білімін қайталау

ә) Практикалық кезең

V.Сабақты қорытындылау және бағалау

VI.Үйге тапсырма

Сабақтың барысы:


І. Ұйымдастыру кезеңі:

Балаларды тынышталдырып болған соң сабақ барысында балалардың сырт көрінісінен бастап олардың этникалық және эстетикалық тәрбиесіне көңіл аударамын.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

ІІІ.Жаңа сабақ:Бірінші ағаштың түрлерін атай отырып яғни қайың, шырша, қарағай, жеміс ағаштары, тобылғы және т.б. атап өтемін . Олардың қай жерде қалай қолданылатынын қысқаша айта отырып, ғылым мен техниканың жетістігінің арқасында қазіргі өндірісте кеңінен қолданылып жүрген материалдардың түрлерін айтып өтемін. (ДСП,ДВП, фанера)

-қазіргі заманғы экономикалық нарық кезінде әр материалдың өзін бағалай отырып үнемді пайдалану туралы айтып өту.

Тхника қауіпсіздік ережелері:


-Ағаштардың бәрін материал деп кесе беру экологиялық жағдайға әкеліп соқтыратынын өздерің химия, биология пәндерінен білесіңдер.Ағаштар жапырақтары қандай, сондықтан ғылым мен техниканың жетістіктері ДВП, ДСП, фанера сияқты материалдарды пайдалану туралы айтып өту.

-Тараз қаласының орталығында орналасқан Бәйдібек бабаның ескерткіші тарихи тағылымы бар «Атадан мал қалғанша, тал қалсын», кімнің талы бәйдібектің талы атты сөздерді көрнекілік етіп айтып өтемін.

-Еліміздің орасан зор табиғат байлығын үнемді пайдаланып келер ұрпаққа жеткізу басты мақсатымыз екендігін айта отырып, негізгі сабаққа көшеміз.


-Оқушыларға телефон тұғырын жасауда қолданылатын материалдар туралы айтып түсіндіріп өту.


ІV.Жаңа сабақты бекіту:-

Гүл тұғырының жасалу технологиясы туралы түсіндіріп өту.

-Гүл тұғырын жасауда әрлеу мен әсемдеу мақсатында, оқушылардың фантазиясын дизайнерлік өнер саласы туралы айтып түсіндіріп өту.

-Оқушылармен жеке жұмыс жүргізу кезінде, яғни жасалатын заттардың жеке кескіндемелерінің орындалуын түсіндіру ТҚ.Е.

-Оқушыларға заман талабына сай нарықтық экономиканы еңбек сабағына пайдалану туралы айтып өту.

-Дизайн, фантазия, жарнама туралы айту.

-Техника қауіпсіздік ережесін сақтауды естерінен шығармауды қайта-қайта айтып отыру.

V.Сабақты қорытындылау және бағалау:

-Затты жасау оны пайдалану және жарнамалау яғни кеткен шығынды (энергия, қол еңбегі, ағаш және т.б. заттар) орнына келтіру мақсатында осы топтағы балаларды заман талабына сай басшы, жұмысшы тобы: Менеджер, экономист, жұмысшы тобы: Менеджер, экономист, жарнамалық агент, сатушылар тобын жасақтағанбыз. Оқушылардың сабақ барысында түсінгендері мен жасаған жұмыстарын ескере отырып бағалап сабақты аяқтаймын.

VI.Үйге тапсырма: Гүл тұғыры.

. Оқушылардың сабақ барысында түсінгендері мен жасаған жұмыстарын ескере отырып бағалап сабақты аяқтаймын.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал