7


  • Учителю
  • Технология пәнінен 'Жұмыс орнымен таныстыру, металды қолмен өңдеуге арналған құралдар мен жабдықтары' тақырыбында қысқа мерзімді жоспар

Технология пәнінен 'Жұмыс орнымен таныстыру, металды қолмен өңдеуге арналған құралдар мен жабдықтары' тақырыбында қысқа мерзімді жоспар

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Пән: технология

Сыныбы 5

Сабақтың тақырыбы: Жұмыс орнымен таныстыру, металды қолмен өңдеуге арналған

құралдар мен жабдықтар

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушылардың әлем халықтарына деген қызығушылықтарын ояту, өнер туындыларын қабылдау және талдау қабілеттерін қалыптастыру.

Сабақтың міндеті:

  • оқушылардың көркемдік іс-әрекеттің алуан түрлеріндегі қарапайым практикалық шеберліктер мен дағдыларын дамыту

Сабақтың нәтижесі:

  • әлем халық өнерінің ерекшеліктерін біледі.;

  • Топта барлығы жұмыс жасай алады;

  • Флипчартта постер жасай алады.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Сабақтың жабдықтары: флипчарт, маркер, жұмыс парағы, ноутбук.

Сабақ әдіс - тәсілі: диалог, түртіп алу, ЖИГСО,«Алтын балыққа арналған аквариум».

Жұмыстың формасы: жұппен, топпен, жеке дара.

Сабақ барысы:


Кезеңдері

Модуль

Уақыт

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Ұйымдас

тыру

СТОү,ОЖТ , ЖЕ.

3І

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Жылы жүрек- ізгілік тілегі» жүрекшелер

Оқушылар қарама қарсы тұрып бір-біріне жылы тілектер айтып, жүрек сыйлайды. Жылы түсті жүрекшелер 1 топ, салқын түсті 2 топ.

Оқушылар дыбыссыз қадаммен орындарына жайғасады

Білу

СТОү, ЖЕ.

(бас бармақ арқылы)

7І

Қазақстанның көркем мұраларын білесіңдерме?

ҚР көркем мұралары жайлы бейнеролик көрсету.

Өз ойларын сұрау

Түсіну

СТОү, ОЖТ , ЖЕ.

(бағдаршам)

10І

Мағынаны тану. Түрлі көркем мұралар жайлы суреттер таратылып, каллаж жасау тапсырмасы беріледі.

Жеке, жұппен, топпен суретші шығармаларын талдайды. Топ аралық диалог құрайды. Каллаж жасайды.

Қолдану

АКТ, СТОү, ТДО, ОЖТ , ЖЕ, БК, ОүБОБ.

(шапалақ)

15І

Қазақстанның көркем мұраларын жұмыс парақтарына бейнелеу.

Жеке дара жұмыс.

Жұмыс парақтарына Қазақстанның көркем мұраларын бейнелеу.

Талдау

СТОү, ТДО, ЖЕ, БК.

(стикер арқылы бір - бірін бағалайды)

5І

Әрқайсысы өз жұмыстарын талдап, қорғайды.

Бейнеленген суреттерін композициялық заңдылықтар бойынша талдайды

Жинақтау

СТОү, ОЖТ , ЖЕ.

(шапалақ)

3І

«Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі

Оқушыларға жасырын суреттер таратылады, кімге балық түссе, сол алтын балық болады, оқушы алтын балықтың маскасын киіп, ортаға шығады. Басқа оқушылар оған сұрақтар қояды. Егер жауап бере алмаса топ мүшелері көмектесуіне болады.

Оқушылар алған білімдерін сұрақтар арқылы қорытады.

Бағалау

Көшбасшылық

2І

Оқушылар әлем халықтарына деген тілектерін жапырақтарға жазып, мәуе ағашына жапсырады. Плакат

стикер

Балалар тілектерін жазып қорғайды, мәуе ағашына іледі.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал