7


  • Учителю
  • Оздоблення аплікації ґудзиками 5 клас

Оздоблення аплікації ґудзиками 5 клас

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: План-конспект уроку допоможе вчителям трудового навчання під час розробки уроків для учнів 5 класу (за новою програмою) по темі " Аплікація " . Використання інтерактивних прийомів та методів для розвитку критичного мислення,уяви, творчих здібностей учнів надає можливість
предварительный просмотр материала

Тема уроку : Оздоблення аплікації ґудзиками

Мета уроку:

забезпечити засвоєння учнями знань про доцільність оздоблення виробу додатковими елементами ( ґудзиками), формувати вміння застосовувати вивчені прийоми та шви для оздоблення виробу;

розвивати критичне мислення, уяву, творчі здібності;

виховувати почуття прекрасного , працелюбності, відповідальності, акуратності, основ культури праці.

Обладнання, матеріали та наочність :

Презентація аплікацій із різноманітним оздобленням, матеріали для оздоблення: ґудзики, нитки , голка, гольника , ножиці.

Об'єкт праці : виріб з аплікацією із ґудзиків.



Методична мета : корекція навичок роботи з оздоблювальним матеріалом , шляхом використання індивідуальних та парних форм роботи.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Перевірка наявності учнів, підготовка їх до уроку.

Створення позитивного робочого натрію.

Стали всі рівненько, підтягнулись,

Один одному так щиро посміхнулись!

На урок старанність не забули взяти?

Отже, починаймо разом працювати!



ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Гра « поле чудес»

Умови гри. Замість теми уроку на дошці знаходяться закриті клітинки. Потрібно дати відповіді на запитання за раніше вивченим матеріалом та скористатися життєвим досвідом.

1. Широке поле простелилось, а люди в нього одяглись ( тканина)

2. Ніде не купиш,

На вагах не зважиш.

Сам здобуваєш,

У комору складаєш. ( Знання)



3. Вміє вишивати, шити, може ґудзики пришити.

Та без одягу донині рукодільниця-кравчиня ( голка)

4. От загадка так загадка: де пройду стає все гладко,

Тільки пальцем не торкай. Обпечешся, так і знай! ( праска)

5. Одна голова, в сто оченят ( наперсток)

6. Маленьке, біленьке, по чорному полю стрибає і слід залишає ( крейда)

7.Відірвалися листочки?

Треба склеїти шнурочки?

Допоможе повсякчас,

Ще й причепиться до нас! ( клей)

8. Ледь помітний він, маленький..

То квадратний, то кругленький…

Як його ти відірвеш, то штани не застібнеш ( ґудзик)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Сьогодні наше життя таке галасливе, швидке та несамовите, що ми просто не маємо часу замислюватись про такі дрібниці як якийсь там маленький ґудзик. Хоча напевно кожен знає , застібає та розстібає хоча б один ґудзик щодня…. А в гардеробі їх набереться з півсотні а може й тисячі……

Були ж часи коли ґудзики могли мати тільки заможні громадяни і по ціні вони прирівнювалися до дорогоцінного каміння….

Вважається ,що перші ґудзики з'явились у Стародавньому Римі. На території України масове виробництво розпочалося наприкінці 11ст. поодинокі знахідки ґудзиків трапляються й у давніших культурах.

  • У перекладі з англійської

ґудзик (button)- бутон, що не розпустився. І дійсно, найбільш відомі старовинні ґудзики нагадують малюнком квіти, плоди, чи звірів.

  • «Пуговица» в російській мові має той же корінь що і слова «пугать, пугало, пугач». Деякі дослідники вважають, що цей збіг пов'язаний як раз з тим, що ґудзик довгий час слугував оберегом від злих сил.



Показ презентації…….





Відповідно до композиції,що оздоблюватиметься, добирають ґудзики за формою та кольором. Часто ґудзики використовують для позначення очей тварин, зображених на аплікації.

Які бувають ґудзики за формою, за матеріалом виготовлення?



Згадаємо народну мудрість : « Кінець діло хвалить», як на вашу думку це зрозуміти.

Результат роботи багато в чому залежить від остаточної обробки виробів.

На столах у нас інструкційні картки. Вам не обхідно ознайомитись з правилами виконання робіт та пришити 2 ґудзики різної форми на основі по власному вибору.

Під час виконання робіт слідкуйте за технікою безпеки, та пам'ятайте про охайність.

Фізхвилинка.

1. Тримаємо , руки на талії, виконуються повороти тулуба з розведенням рук у сторони. На поворот - вдих, повернення у вихідне положення - видихнув. Повторити 5-6 разів у плині 1 хв. Ця вправа тонізує косі м'язи спини.

2. У тому ж положенні виконуються енергійні махи руками через спину через сторони за голову й назад. Руки розслаблені. Тривалість 1-1,5 хв.




Практична робота.

Контроль за виконанням робіт, корекція виконаних робіт.

Пропоную вам переглянути уважно уривок з мультфільму «Пуговиця», та відпости на запитання:

1.Яку помилку зробила героїня цього епізоду.

Зараз ми по працюємо в парах, вам необхідно уважно розглянути роботи один одного та вказати на помилки ,які ви побачите.

Ви зараз зрозуміли які помилки зробили ваші подруги, тому в подальшому ви будете намагатись їх усунути.

У. Рефлексія

Само оцінювання навчальних досягнень за наступними критеріями :

  1. Самостійність виготовлення виробу

  2. Готовність до уроку ( наявність інструментів, матеріалів, спецодягу)

  3. Дотримання культури праці ( не відволікатися на розмови, не залишала робочого міста, не порушувала правила безпеки праці, по закінченню роботи прибрала робоче місце)

  4. Якість виробу :

  • відповідність прийомам роботи

  • охайність виробу

УІ. Підсумок уроку

Застосовувати ґудзики можна в різних видах одягу, робити з них прикраси, а творчі люди створюють вироби мистецтва. ( перегляд відео ролику « Цікаві факти»

Домашнє завдання.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал