7


  • Учителю
  • Қазақ тілі Қазақстан балалар жазушылары (8-класс)

Қазақ тілі Қазақстан балалар жазушылары (8-класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сыныбы: 8

Пән: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Қазақстан балалар жазушылары

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың «Қазақстан балалар жазушылары» тақырыбы бойынша

алған білімдерін тексеру

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру.

а) Амандасу

ә) Кезекші жауабы

б) Үй жұмысын тексеру.

в) Сабақтың мақсатын ашу.



ІІ. Сөздік диктант





III. Бақылау сұрақтары мен тапсырмаларды орындаңдар, бір-бірлеріңді тексеріңдер:

  1. Қазіргі қазақ балалар әдебиетінің ақын-жазушылары кімдер?

  2. Қ. Мырзалиев туралы не білесіңдер?

  3. Қ. Мырзалиевтің қандай шығармаларын білесіңдер?

  4. Қ. Мырзалиевтің «Сабақ» жинағында не туралы айтылған?

  5. Қастек Баянбаев деген кім?

  6. Оның шығармалары қандай?

  7. Е. Елубаевтың «Туады, шығады, түседі, келеді» өлеңі қандай тақырыпқа жазылған?

  8. Б. Әділовтің қандай мысалдарын білесіңдер?

  9. « Асқақтаған кірпіштер» мысалы не туралы?

  10. Кітап туралы қандай ұлағатты сөздерді білесіңдер?

  11. Жалқы есім мен жалпы есімнің айырмашылығын табыңдар.

  12. Қ. Мырзалиевтің қазақ әдебиетіндегі орнын атаңдар.

  13. «Сабақ» жинағының мазмұнын айтып беріңдер.

  14. Қ. Баянбаевтың шығармашылығына сипаттама беріңдер.

  15. Ә Асқақтаған кірпіштер» шығармасының мазмұнын айтыңдар.

  16. « Балалар елін бағындыру» гшығармасының қндай тәрбиелік мәні бар?

  17. Ғұламалардың кітапқа берген анықтамаларының біреуін жатқа айтыңдар.







III. Үйге тапсырма: Тақырып бойынша шығармашылық жұмыстар дайыңдау: сөзжұмбақ, тест, реферат, шығарма т.б.







Сыныбы: 8Г 25. 01.13

Пән: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Қазіргі кезең балалар әдебиеті

Мақсаты:

  1. Балалар әдебиеті тақырыбын жалғастыра отырып, оқушыларды Машқар Бахретдинұлы Гумеровтің өмірімен, шығармашылық жолымен таныстыру. Жалқы есімдерді қайталау.

  2. Мәтінмен жұмыс арқылы тіл үйрету;

3. Тілге деген қызығушылықтарын арттыру, жазушы өмірін үлгі ету.





Барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі

а) Амандасу

ә) Кезекші жауабы

б) Үй жұмысын тексеру.

в) Сабақтың мақсатын ашу.

II. 1-тапсырма. Мәтінді түсіп оқып, сұрақтарға жауап беріңдер.

Машқар Гумеровтың өмірі мен шығармашылығы

(1927-2002)

  1. Машқар Бахретдинұлы Гумеров кім?

  2. Ол қашан, қайда туған?

  3. М.Гумеров қайда оқыған?

  4. Жазушының балаларға арналған қандай шығармалары бар?

2-тапсырма. Мәтіннің мазмұнын ашатын сұрақтар қойыңдар.

3-тапсырма. Мәтіннен жалқы есімдерді тауып, бас әріппен жазыңдар.

III. М.Гумеров шығармаларынан үзінділер

1 топ: М.Гумеровтың «Ерегес» повесінен үзіндіні түсініп оқып, басты кейіпкердің бірі Домбайдың сабаққа дайындалуы туралы айту.

2 топ: Өздерің сабаққа қалай дайындаласыңдар? Айтып беру.

Тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, 3 деңгейлі тапсырмаларды орындау.

Сөздікпен жұмыс жасау.





IV. Үй жұмысы: Тақырып бойынша диалог құру.

Бағалау

Қорыту. Рефлексия









 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал