7


  • Учителю
  • Бейімбет Майлин «Түйебай» әңгімесі

Бейімбет Майлин «Түйебай» әңгімесі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қостанай облысы

Амангелді ауданы

Амантоғай жалпы білім

беретін орта мектебі

қазақ әдебиеті пәні

мұғалімі Мусабаева Эльмира Хасенқызы

Сабақтың тақырыбы: Бейімбет Майлин «Түйебай» әңгімесі

Сабақтың мақсаты:

1. Әңгімеде сөз болған өмір шындығын, жазушы позициясын түсінуге көмектесу.

2. Бір-бірімен пікірлесе отырып, ортақ қорытынды шығаруға, өзгенің пікірімен санасуға баулу. Оқушылардың өзіндік ізденіс қабілеттерін дамыту.

3. әңгімені оқи отырып, жаман мен жақсыыны айыра білуге, олардың пайдасы мен залалын дәл танып, көрсете білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ.

Сабақтың типі: аралас сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: баяндау, сұрақ-жауап, кесте толтыру, өзіндік жұмыс.

Пәнаралық байланыс: тарих.

Жабдығы: АКТ, кесте, бүктеме, аудиодиск, т.б.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру.

Оқушылардың сабаққа қатысуыын, даярлығын тексеру. Оқушы назарын сабаққа аудару. Топқа бөлу. Топ ережесімен таныстыыру.





І топ «Зеректер»

ІІ топ «Алғырлар»

ІІІ топ «Тапқырлар»

Сабақтың айдары: «Жанды сөздің жалынын білім маздатады»

Жүсіп Баласағұн

  1. Үй тапсырмасын сұрау:

«Зеректер» С.Сейфуллин өмір жолы. Түсінігін айту.

«Алғырлар» С.Сейфуллин «Дала» мәнерлеп оқу.

«Тапқырлар» С.Сейфуллин «Дала» түсінігін айту.





Интерактивті тақтамен жұмыс:

Сәйкестендіру тесті

Жаңа сабақ:

  1. Жазушының өмірі, шығармашылық жолын әңгімелеу.

  2. Аудиодискіден «Түйебай» әңгімесінің үзіндісін тыңдату.

  3. Әңгімені мәнерлеп оқыту.

Дәптермен жұмыс. Сөздік жұмысын жасату.

Шығарманы талдау. Топтық жұмыс.

«Зеректер» әңгіменің идеялық мазмұнына талдау жасайдыы.

«Алғырлар» әңгіменің тақырыбына талдау жасайды.

«Тапқырлар» әңгіменің композициялық құрылымына талдау жасайды.

Шығармашылық тапсырма:

«Зеректер» Сауаттылық хаты «Кейіпкермен сырласу»

«Алғырлар» Эссе «Қорлықпен өткен бала ғұмыр».

«Тапқырлар» Салыстыру жұмысы. Венн диаграммасы.

Молдадан білім алған Түйебай ХХІ ғасыр оқушылары





















Қорытынды: «Үш қадам сұхбат» әдісі.

Үйге тапсырма: «Даудың басы Дайрабайдың көк сиыры» әңгімесін түсініп оқып келу. Қосымша іздену.

Бағалау.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал