7


  • Учителю
  • Открытый урок по казахскому языку на тему 'Байқоңыр ғарыш айлағы'

Открытый урок по казахскому языку на тему 'Байқоңыр ғарыш айлағы'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Конспект открытого урока на городском семинаре учителей казахского языка . Урок построен с учетом возрастных особенностей учащихся. Главной целью урока является развитие коммуникативных способностейучащихся на уроках казахского языка в школах с русским языком обуче
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы. Байқоңыр ғарыш айлағы

Сабақтың мақсаты; 1.Байқоңыр ғарыш айлағы туралы
әңгімелеу,білімдерін толықтыру.
2.Тіл дамыту,ой-өрістерін кеңейту, сыни тұрғысынан ойлау қабілеттерін дамыту.
3.Туған елге,жерге сүйіспеншілік се-
зімін арттыру.

Сабақ түрі: жаңа материалды меңгерту

Сабақ типі: білім-білік, дағдыны арттыру

Әдіс-тәсіл: пікір бөлісу, талдау, сұрақ-жауап, іздендіру

Сабақтың көрнекілігі :постерлер,тасжазба, АКТ,маркер, смайликтер,стикерлер.
Сабақтың барысы.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. «Спейс» музыкасы арқылы топқа бөлу (жұлдызша , ғарыш суреттері арқылы) Оқушылар отырады

Мұғалімнің сөзі. Бүгінгі сабақ ерекше.....



Эпиграф : «Барлығын да адам қиялдаған,

Қиялдан жер бетіне сия алмаған.

Ойлап - олап отырып кілемімен

Аспанға ұшудан да ұялмаған.» М. Мақатаев



Музыканы тыңдап отырып, елестету арқылы постер жасайды.

Қорғайды.

Оқушылар тақырыпты ашады, сабаққа мақсат қояды.

Ал, енді балалар сабақтың тақырыбын ,күнін дәптерге жазып алайық.
Жаңа сабақ. Сабақта кездесетін жаңа сөздермен танысайық.
Жаңа сөздермен жұмыс.

Жер серіктері-спутники

ғарыш айлағы-космодром
сұхбат-беседа
дерек-факт
жағдай-обстановка
қаіпсіз-безопасно
тиімді-эффективность

зымыран -ракета

зиян-вредно

пайдасы -польза


Сөздерді оқу,оқушыларға оқытып,қайталату,сөз тіркесі мен сөйлем құрастыру.

«Байқоңыр ғарыш айлағы» мәтінін тыңдау. аудирование
Мұғалімнің сөзі- Балалар,біз не туралы тыңдадық?
Дұрыс айтасыңдар біз ғарыш кемелері,ғарыш , байқоңыр туралы естідік

3.
Мәтін бойынша сұрақтар қою.
1.Ғарышқа жол қай жерден салынды?
2.Сұхбатты кім жүргізді?
3.Ғалымдар неге бұл жерді таңдап алды?
4.Үш тиімді жағын атаңдар.
5.Ғарышкер Талғат Мұсабаев ғарыш ғылымы туралы не айтты?
6.Конструтор С.П.Королев не деген? .
Тапсырмалар:


«Кубизм» стратегиясы

«Жұлдыздар» тобы

1.Сипаттау. Байқоңырға сипаттама беру (видео )

«Ғарыш» тобы

2.Байланыстыру. Байқоңыр адам өмірінде. Кластер құрастыру

«Жұлдыздар» тобы



3Талқылау. Байқоңырдың адамдар үшін әкелетін пайдасы. Әңгімелеу

«Ғарыш» тобы

4.Талқылау. Байқоңырдың адамдар үшін әкелетін зианы.

Рефлексия. Ал,енді балалар сабақтың басында біз Мұқағали Мақатаевтың «Фантазия» өлеңінен үзінді оқыдық .Бұл өлең не туралы?Әр адамның арманы болады, ендеше бізде өз арманымызды мына зымырандарға жазып ұшырайық.

Оқушылар бір-бірден кезекпен келіп, зымырандарын іледі.

6.Үй тапсырмасы. 1-топ. « Байқоңырдың болашағы» тақырыбында зерттеу жұмысын орындау,

сөздерді жаттау,мәтінді оқу 247 бет

5.Бекіту.
6.Бағалау.





«№21 орта мектеп»

коммуналдық

мемлекеттік мекемесі

Қазақ тілі әдебиеті пәні мұғалімдерінің қалалық семинары

шеңберінде өткізілген ашық сабақ әзірлемесі

Тақырыбы: «Байқоңыр ғарыш айлағы»

8 «А» сынып

Өткізген:

Қазақ тілі және әдебиеті мұғалімі

Қорғанбаева Ботагөз Шаймұратқызы



Петропавл қаласы,2015ж





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал