- Учителю
 - Қазақ тілі пәнінен 6-сыныпқа арналған 'Достастыру' атты тақырыпта сабақ жоспары
 
Қазақ тілі пәнінен 6-сыныпқа арналған 'Достастыру' атты тақырыпта сабақ жоспары
Айы, күні, жылы.
Сыныбы. 6
Сабақтың тақырыбы. Достастыру
Сабақтың мақсаты:
І Білімділік Оқушыларды қазақ тіліне үйрету, қазақ тіліне
тән дыбыстарының айтылуы мен жазылуын
қадағалау.
Оқушылардың білім-білік дағдыларын
қалыптастыру.
ІІ Дамытушылық Оқушыларды сөйлету арқылы тілдік қорларын
молайту, ой- өрістерін дамыту.
ІІІ Тәрбиелік Оқушыларға эстетикалық тәрбие беру.
 
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ -жауап, түсіндірмелі, талдау, әңгімелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Карточкалар.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу, оқушыларды түгендеу. Оларды сабаққа бейімдеу.
 
ІІ Үй тапсырмасы
Оқушылардан үйге берілген тапсырманы сұрау.
 
ІІІ Жаңа сабақ
Жаңа сабақ тақырыбымен таныстыру, мақсатын қою.
 
 
ІV Жаңа сөздер.
ренжу - обидеться
теріс қарау - отвернуться
мән - жайды білу - разведать обстановку
ұялу - стыдиться
үнсіз - безмолвно
 
V Дәптермен жұмыс
-  
Сын есім
 
Заттың түрін, түсін, сапасын, салмағын, көлемін білдіретін сөз табы.
 Сұрақтары: қандай? қай? 
Сын есім құрамына қарай: дара, күрделі
Тұлғасына қарай: негізгі, туынды болып бөлінеді.
2 - тапсырма. Жұптастырыңдар.
 
Менің дәптерің Біздің достарың
Сенің досыңыз Сендердің балалары
Сіздің бөлмесі Сіздердің дәрігеріміз
Оның кітабым Олардың оқытушыларыңыз
 
 
VІ Тақтамен жұмыс
«Достастыру» сөзін септеу және фонетикалық талдау жасау.
 
VІІ Оқулықпен жұмыс
 1 - тапсырма. Мәтіннің мазмұнын айтыңдар.
 
Достастыру
Күн демалыс. Айдос, Асхат, Мақсат - үшеуі саяхатқа шықты. Жол бойы Асхат пен Мақсат ренжісіп, бір - біріне сөйлемей, теріс қарап отырды. Қастарына Айдос келді. Екеуінің неге ренжісіп отырған себебін сұрады. Мән - жайды біліп отырған Айдос: - Сен неге достықты саттаң, - деді Мақсатқа. Мақсат ұялып, үнсіз қалды.- Менің ренжігеніме өзі кінәлә, - деді Асхат. Мақсат Асхаттан кешірім сұрады. Айдос екеуіне «достықты сақтаңдар» деді. Достар бір - біріне күлімсірей қарады.
 
VIII Шығармашылық жұмыс
 
IX Қорытынды
Оқушыларға сұрақтар қою арқылы өткен тақырыпты қалай меңгергендерін тексеремін.
X Бағалау
Оқушыларды білім деңгейлеріне байланысты бағалау.
 
XI Үй тапсырмасы
Дос дегеніміз не? (сұхбаттасу).