7


  • Учителю
  • Методическая разработка урока на тему 'Калашников автоматы және қол пулеметінің атқаратын қызметі

Методическая разработка урока на тему 'Калашников автоматы және қол пулеметінің атқаратын қызметі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Методическая разработка открытого урока по начальной военной подготовке на тему "Автомат Калашникова", предназначеннный для классов, обучающихся на казахском языке национальной школы. Целью данного урока было познакомить учащихся с легендарной личностью инженера-кон
предварительный просмотр материала

Ашық сабақ


1. Сабақтың тақырыбы: Калашников автоматы және қол пулеметінің атқаратын қызметі , ұрыстық қасиеті жалпы құрылысы және жұмыс істеу тәртібі.

2. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға тарихты ұластыра отырып автомат пен пулеметтің шығу тарихы, арналу мақсаты және ұрыстық қасиеттерін ұғындыру.


3. Уақыты: 45 мин.


4 Өткізілетін орны: АӘД пәнінің бөлмесі.


5. Көрнекілік құралдар: АӘД оқулығы,автоматтың оқу жаттығу түп нұсқасы , компютер,3 плакат қағаз А-3 форматтағы, фломастерлер.


6. Сабақтың барысы:

а) Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин

взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады,оқытушыға рапорт береді,амандасу,түгендеу,оқушылардың сырт көріністерін тексеру,сыныпқа кіргізу,отырғызу.


ә) Өткен тақырыпты сұрау кезеңі: 7 минут.


- Күзетілетін объектілерді қоршауға қандай талаптар қойылады

- аса маңызды объектілерде қандай арнайы құрылыстар салынады

- постыдағы сақшының қаруы қандай жағдайда болуы тиіс


б. Негізгі бөлім: жаңа сабақты түсіндіру

Миға шабуыл 10 минут

  1. қалай ойлайсыздар қару қашшан пайда болды?

  2. Қару алдында не үшін пайда боды?

  3. Алғашқы қарудың түрі қандай?

  4. Неліктен ол қару деп ойлайсыздар?

Уақыт өткен сайын қару жылдан жылға,дамып өзгере бастады,қарудың басқа ыңғайлы да ықшам түрлері шыға бастады.

Аңшылыққа қолданылатын қару бара-бара адамдар бір-біріне қолдана бастады.

  1. Орта ғасырда біздің ата бабаларымыз қандай қарудың түрлерімен қаруланды.Слайд.

  2. Осы қарудың түрлерін қандай қару деп айтамыз? (суық қару.).

  1. Суық қарудан басқа қандай қарудың түрі бар? (отты ату қаруы).

  2. Осы отты қарудың шығуына нені ойлап тапқаннан бастап пайда болды?

  3. Қандай отты қарудың түрлерін сіздер білесіздер?

  4. Ұлы Отан соғысы кезінде майданда Кеңес Одағы әскерлерінің қолында қандай қару түрлері қолданыста болды?

  5. Қалай ойлайсыздар Калашников автоматы Ұлы Отан соғысында қолданыста болды ма?

  6. Қандай автомат әлемде ең әйгілі авомат болып саналады?

  7. Қысқаша Калашников автоматын қалай атайды?

бұл қару әлемде ойлап тапқан адамның атымен аталады,осы кісінің өмірбаянын оқушы үйге берген тапсырма бойынша айтып береді.

Сыныпты 3 топқа бөлеміз 20 минут

1.топ-тарихшы зерттеушілер.Бұл топ қарудың қашан және қалай пайда болу тарихы жөнінде мәлімет береді.

2.топ-құрастырушылар (конструкторлер).Бұлар автоматтың қандай бөлшектерден тұратыны жөнінде мәлімет береді.

3.топ Аналитиктер.

Бұл топ автоматтың әлемде неге ең керемет автомат екеніне дәлелдеп айтып береді.

Әр топта спикер сайланады олар топтың жұмыс істеуін қадағалайды және бағалайды.


Әр топ бір басқа топқа үш сұрақтан дайындап қояды.


Рефлексия. 2 мин.


Бүгінгі өткен сабақ сіздерге ұнадыма?

Алдағы уақытта сіздер осы тақырыб жөнінде толығырақ зерттеп білгілеріз келе ме ?


Бағалары айту. 3 минут

Үй жұмысын беру.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал