7


  • Учителю
  • УРОК ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ - ЗАКОН ЖИТТЯ

УРОК ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ - ЗАКОН ЖИТТЯ

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала









Мета: створити позитивні умови для засвоєння Правил Дорожнього Руху,

  • перевірити в учнів знання правил дорожнього руху,

  • познайомити з новими правилами;

  • з'ясувати, як учні засвоїли правила безпеки руху велосипедистів, як зрозуміли основні вимоги до руху велосипедистів;

  • дотримуватися безпеки на дорозі і в транспорті;

  • учити поважати правила дорожнього руху;

  • розвивати пам'ять, логічне мислення, уміння міркувати і висловлювати власну думку;

  • виховувати почуття відповідальності за власне й чуже життя і здоров'я.

Обладнання: ІКТ, ролік « Пригоди на дорозі», пісня « Ми юні помічники ДАЇ», кросворд, посібник «Правила дорожнього руху України», ілюстрації дорожніх знаків, відеозапис мультфільму « Богатирі на дорозі»













Хід заходу

  1. Організація класу

  2. Повідомлення теми виховного заходу

- Доброго дня, діти! Я сьогодні завітала до вас на урок, прихопивши з собою багато цікавих завдань. А щоб дізнатися, про що йтиме мова, я пропоную вам розгадати невеличкий кросворд.



































1. Ця тварина непроста:

Без копит і без хвоста.

Не гуляє, не біжить -

Серед вулиці лежить. (Зебра)



2. Я не їм вівса, ні сіна,

Дайте випити бензину.

Усіх коней обжену,

Кого хоч наздожену! (Автомобіль)



3. Біжать чотири брати

один одного не можуть

наздогнати.

(Колеса)





4. На колесах їде хата,

А у ній людей багато. (Автобус)



5. Наче пташка він летить,

Але всім на лихо

Він реве, кричить, тріщить,

Бо не може тихо.

Є два колеса у нього

Сила й швидкість також є.

Швидко мчить він по дорогах,

Має ім`ячко своє. (Мотоцикл)





6. Така я велика, що й кінця не маю;

Лежу собі тихо, нікого не займаю.

Тільки добрі люди

День і нічку топчуть груди. (Дорога)



7. Маленькі будинки

по рейках біжать,

Хлопчики й дівчатка

в будиночках сидять.

(Трамвай),





8. Як переходиш вулицю,

То завжди зупинись,

І перш за все з увагою

На мене подивись.

Я шлях вкажу надійний,

Де небезпек нема,

Трикольорові очі

Я маю недарма...

(Світлофор)





9. З рогами, а не коза,

Є сідло, а не кінь.

З педалями, а не рояль,

З дзвоником, а не двері.

(Велосипед)



- Правильно, діти! Сьогодні ми з вами поговоримо про дорожній рух і його правила. Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, без доріг, світлофорів, пішохідних переходів. Відстані між районами, установами, магазинами такі значні, що подолати їх можна тільки за допомогою транспорту.

3. Основна частина

3.1. Бесіда про історію виникнення правил дорожнього руху

Отже, транспорт - наш вірний друг! Але, забуваючи про власну безпеку, нехтуючи правилами дорожнього руху, люди можуть стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Адже транспорт може бути не тільки корисним, а й небезпечним, якщо не знаєш правил дорожнього руху.

- Діти, а як ви думаєте, коли з'явилися правила дорожнього руху?

Учень 1: Щоб машини вправно їздили по дорозі, люди придумали правила дорожнього руху. В січні 1683 року Петро І видав наказ про введення правил дорожнього руху, та справжні правила почали діяти лише через 125 років. Ці правила вказували, де можна було їздити, де зупинятися кінним екіпажем. Було введено правосторонній рух. Правила з часом змінювалися, доповнювалися. В 1891 році в нашій країні з'явився перший автомобіль. Він мав право їхати зі швидкістю 26 км/год. Нині Правила дорожнього руху, яким повинні підкорятися не тільки водії, а й велосипедисти, пішоходи записані в ось такій книзі і є обов`язковими для виконання.

А що чекає тих, хто порушує ці Правила?

- Їх чекають різноманітні покарання. Це можуть бути попередження, штрафи, громадські роботи і навіть ув`язнення.

3.2. Ознайомлення із знаками дорожнього руху

- Діти, а що допомагає нам орієнтуватися на дорозі і виконувати ПДР?

- Правильно. Це дорожні знаки, дорожня розмітка, світлофор. Що таке дорожня розмітка? (Це лінії, які розділяють дорогу, вказують місця, де можна переходити дорогу пішоходам тощо.)

- А які ви знаєте дорожні знаки?

- Дорожніх знаків існує дуже багато, але всі вони поділяються на кілька груп. Це попереджувальні знаки, знаки пріоритету, заборонні знаки, наказові, інформаційно-вказівні знаки та знаки сервісу. (Демонстрація)

- На жаль, у нашому місті немає світлофора, але всі ми знаємо, для чого він потрібен. Світлофор допомагає учасникам дорожнього руху рухатись по дорозі за допомогою кольорів. Які кольори має світлофор? Що вони означають?

- Звичайно, зараз ви ще маленькі, і водіями станете, коли виростите, але я впевнена, що всі ви полюбляєте ганяти на велосипедах, так? Велосипедисти є такими ж учасниками дорожнього руху, як водії та пішоходи. А тому вони теж повинні дотримуватися певних правил. Давайте перевіримо, чи знаєте ви правила для велосипедистів?

4. Осмислення вивченого матеріалу

4.1. Тестування

Я буду задавати питання та давати кілька варіантів відповідей, а вам необхідно обрати правильний.

1. На велосипеді, який не обладнаний дзвінком, передньою фарою, ліхтарем і двома діючими незалежно одне від одного гальмами:

а) їздити можна, якщо видимість добра;

б) їздити по дорогах не можна:

в) їздити можна, тільки дуже обережно і близько до правого краю проїжджої частини.

2. Попереджувальний сигнал про зміну напрямку руху велосипедист повинен подавати:

а) тільки в разі обгону чи повороту направо;

б) тільки в разі обгону чи повороту наліво;

в) завжди, коли змінює напрямок руху.

3. З настанням темноти:

а) достатньо, якщо велосипедист буде освітлювати дорогу ввімкнутим кишеньковим ліхтариком;

б) на велосипеді повинні бути увімкнені передня фара і задній ліхтар (або червоний світловідбивач).

4. Якщо на шосе позначено три дорожні смуги, відокремлені поздовжніми переривчастими лініями, то треба їхати:

а) по правій чи середній смузі - на власний розсуд;

б) по середній смузі;

в) по правій дорожній смузі на відстані одного метра від краю проїжджої частини.

5. Велосипедисти, які ідуть групою по шосе, можуть рухатися:

а) в два ряди;

б) тільки по одному, один за другим;

в) утри ряди на відстані одного метра один від одного.

6. На перехресті з регульованим рухом велосипедист, який робить поворот:

а) має перевагу в русі перед пішоходами, які йдуть на зелений сигнал світлофора;

б) повинен уступити дорогу пішоходам, які переходять вулицю на зелений сигнал світлофора;

в) не зобов'язаний поступатись пішоходам, які переходять вулицю на зелений сигнал світлофора, але повинен бути обережним.

7. Попереджувальний сигнал про зміну напрямку руху вліво велосипедист подає:

а) спокійним підняттям руки;

б) помахом руки;

в) чітким викиданням руки вліво.

8. Працівник міліції у формі чи автоінспектор має право зупинити велосипедиста:

а) в будь-якому випадку;

б) тільки коли велосипедист порушує правила дорожнього руху;

в) тільки коли велосипед технічно несправний чи не повністю обладнаний.

9. Велосипедист, який став учасником дорожньо-транспортної пригоди:

а) може продовжувати рух, якщо жоден з учасників пригоди не отримав серйозної травми;

б) зобов'язаний у будь-якому випадку зупинитись.

10. Під час руху по шосе велосипедист:

а) може їхати, не тримаючись за кермо, якщо поблизу немає жодного транспортного засобу;

б) в жодному разі не має права їхати, не тримаючись за кермо;

в) може їхати, не тримаючись за кермо, але обидві ноги повинні бути весь час на педалях.

11. Швидкість велосипедист повинен вибирати:

а) тільки згідно з вимогами дорожніх знаків, які обмежують швидкість руху;

б) лише з огляду на технічний стан велосипеда і видимість на дорозі;

в) згідно з обставинами, ураховуючи стан дороги та видимість, а також

пам'ятаючи, що він повинен знизити швидкість чи зупинитись, якщо цього вимагатиме ситуація.

4.2. Фізкультхвилинка

4.3. Перегляд мультфільму та бесіда за переглянутим відео

- А зараз я пропоную вам трішки відпочити і переглянути мультфільм. Але дивитися його треба дуже уважно, бо головна героїня цього мультику порушила дуже багато правил дорожнього руху, а вам ці порушення треба буде назвати. Домовились?

(Перегляд мультфільму про Машу та Ведмедя «Лижню!»)

- Отже, які правила порушила Маша?

1. Не можна їздити на будь-якому транспортному засобі маленьким дітям без дозволу та супроводження батьків.

2. Їздити треба тільки по дорозі, а не де заманеться.

3. Треба бути дуже уважним, аби не завдати шкоди іншим.

4. Порушення правил може призвести до аварії - ДТП, яка може мати негативні наслідки. ДЇП - це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або було поранено людей чи завдано матеріальних збитків. Сумна статистика: аварійність на дорогах України дуже висока, кожну годину гине людина, кожну добу - дві дитини, двадцять отримують травми, кожні десять хвилин відбуваються ДТП.

5. Треба нести справедливе покарання за свої вчинки.

5. Підсумок

5.1. Рольова гра «Інспектор дорожнього руху»

- А зараз я пропоную всім по черзі на хвилиночку стати за допомогою ось цього чарівного капелюха інспекторами дорожнього руху, адже ви знаєте, що є спеціальний розділ міліції, який допомагає контролювати дорожній рух - ДАІ - і назвати по одному правилу дорожнього руху.

- Молодці, діти! Сьогодні я переконалася, що всі ви добре знаєте і дотримуєтесь ПДР, а тому хочу нагородити вас ось такими медалями «Юний знавець Правил дорожнього руху»! (нагородження

5.2. Робота в групах

1 група 2 група 3 група

УРОК ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ - ЗАКОН ЖИТТЯ УРОК ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ - ЗАКОН ЖИТТЯ УРОК ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ - ЗАКОН ЖИТТЯ





5.3. Інтерактивна гра «Мікрофон»

- Скажіть, чи сподобалась вам наша зустріч?

- Чи дізнались ви для себе щось нове?

- Чи будете неухильно виконувати ПДР? До побачення і будьте уважними на дорозі, адже від цього залежить ваше життя та життя людей що вас оточують!



4.Домашнє завдання:



  • Створити малюнки « Я знаю правила руху на дорозі»

  • Групова робота:

Кросворд « Весела Дорожня азбука»

  • Індивідуальні проекти :

« ЗНАКИ НА ДОРОЗІ»







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал