- Учителю
- Күзгі орманның көріністері (3 сынып)
Күзгі орманның көріністері (3 сынып)
| 1 АПТА | 1 КҮН | 1 САБАҚ | |||
1 | Сабақтың тақырыбы | Е.Салықов. Күзгі орманның көріністері
| ||||
2 | Сабақтың мақсаты | Күзгі орманның көріністері туралы түсінік бере отырып, аңдардың қысқа дайындығы, өзгерісі туралы әңгімелеу | ||||
3 | Оқу нәтижелері | Өз бетімен жұмыс жасай алады. шығармашылық қабілетін жетілдіреді | ||||
| Түйінді идеялар | Табиғатты қорғау, аялау | ||||
| Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл | Топпен жұмыс, Сыни тұрғысынан ойлау. Ой шақыру, пікірлесу, Венн диаграммасы, Синквейн әдісі, «ДЖИК-СО» әдісі. | ||||
Тапсырмалар мен әдістері. Ұйымдастыру.
| Уақыты
1 мин | Мұғалім іс-әрекеті Сыныппен сәлемдесу. | Оқушы іс - әрекеті Армысың, күн, емендер мен кең дала! Армысың, тау, ормандар мен теңіздер! Армысың, өсімдіктер, гүлдермен! Армысың, әлемде өмір сүргендер (сөздерді қайталайды) | ресурстар таймер Интерактивті тақта | ||
Топқа бөлу «жапырақты таңда»
| 2мин | Сары, қызғылтсары, жасыл жапырақтары үстелдің үстіне қояды | Оқушылар өздеріне ұнайтын жапырақтар арқылы топқа бөлінеді.Әр топ спикерлерін сайлайды. | Сары, қызғылт сары, жасыл жапырақтары(топ ережесі) | ||
Үйге берілген тапсырманы сұрау.
| 4 мин | «Авторлық орындық»әдісі қолданады | «Берекелі күз» тақырыбына жазған эсселерін оқиды | орындық | ||
Ой шақыру (мақалды аяқта) | 3мин | Еңбек етсең ерінбей, Тояды қарның .... 2. Күздің бір күні - қыстың бір.. Сонымен,күз дегеніміз не? | Көреді,табады(тіленбей,айы) Күзде болатын өзгерістер туралы айтады. | Интернет Орман туралы бейнежазба | ||
Жаңа сабақ Мағнаны тану «ДЖИКСО» әдісі бойынша мәтінді оқу. 1 - топқа - 1 бөлімі 2 - топқа - 2 бөлімі 3 - топқа - 3 бөлімі (Осы бөлімдер бойынша мәтіннің мазмұнын айтады). 20мин | 7мин-оқу 4мин-талқылау
5-мин-дайынд.4-мин қорғайды | «Күзгі орманның көріністері» атты мәтінді оқиық. Мәтінді бөліктерге бөлгізіп, ат қойдыру | Оқушылар әрқайсысы өз бетімен оқиды.топтаөз бөлімдерін талқылайды,постерге түсіреді. І.Орман ағаштарының көрінісі. ІІ.Тиіннің қысқа дайындығы. ІІІ.Борсықтың қысқа дайындығы. Флипчарт жасап қорғайды | Оқулық.постер,маркер .Орманның, тиіннің.борсықтың.қоян ның суреттері | ||
Сергіту сәті | 1мин | Музыканы қосады | Би қимылдарын жасайды | Интерактив-ті тақта | ||
І топ-Венн диаграммасы. ІІ-топ Синквейн(5жол өлең) ІІІ-топ мәлімет жинайды | 7 мин | Бақылайды Комектеседі | І топ -Борсық пен тиіннің қысқа дайындығын салыстырады,ІІ топ-Борсық пен тиін туралы 5 жол өлең жазады.ІІІ топ-борсық пен тиін туралы мәлімет жинап постерге түсіреді | Постер,мар-кер.тиіннің, борсықтың суреттері,желім,қайшы | ||
Бағала»бағдаршамның түстеріарқылы өз-өздерін бағалайды | 3мин | Бағдаршамның үш түсін іледі | «Екі жұлдыз бір тілек»стикерге жазып жапсырады | Стикер,бағ-даршамның суреті | ||
Қорытындылау Кері байланыс | 3мин | Оқушылардың назарынинтерактивті тақтаға аудартады | Сұрақтарға жауап береді | - Бүгін қандай тақырып өттік? - Неге тақырып «Күзгі орманның көріністері» деп аталады? - Сабақта не істедік?- Сабақ ұнады ма? - Несімен ұнады?
| ||
Үй тапсырма | 1мин | 1. Үйден борсық,тиін,қоян туралы жұмбақ құрастыру; 2. «Орман - біздің байлығымыз» тақырыбына эссе жазу; 3. «Күзгі орман көріністері» әңгімесін оқып, мазмұнын айту
|
|
| ||
Өзіндік бағалау | ||||||
Жетілдіру жолдары, өзгерістер енгізу |
| |||||
Рефлексия |