7


  • Учителю
  • Урок основы здоровья 'Двигательная активность'

Урок основы здоровья 'Двигательная активность'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тема: Фізичні чинники здоров'я. Рухова активність.

Мета: продовжувати формувати в учнів переконання, що рух і здоров'я взаємопов'язані; ознайомити із видами активного відпочинку; розвивати бажання дітей систематично займатися фізичними вправами; виховувати почуття прекрасного, вміння цінити красу руху.


Обладнання:

маркери, ножиці, скотч, на дошці основа для «сонечка», папірці з паперу, кошик на дошці, клейкі папірці у вигляді грибів, комп'ютер, мультимедійний проектор, слайдова презентація.

Методи і прийоми: фронтальне опитування, робота у групах, колективна робота, інтерактивні методи .

Міжпредметні зв'язки: художня література, українська мова


Основні поняття теми: активний та пасивний відпочинок.


Наприкінці заняття учні :

  • характеризують вплив рухової активності на розвиток і здоров'я підлітків;

  • пояснюють вплив рухової активності на ріст і розвиток;

  • дотримуються правил організації навчання та відпочинку.


Тип уроку: вивчення нового матеріалу.


Хід уроку

СЛАЙД № 1 Епіграф до уроку:

Змінити здоров'я людини в дитинстві, не допустити,

щоб дитина вступила в юність кволою і млявою, -

це означає дати їй всю повноту життєвих радощів.

В. Сухомлинський.

Хід уроку:

І. Мотивація навчання школярів:

Доброго дня, любі діти. Погляньмо у віконце - як яскраво світить сонечко на небі, посміхніться йому, посміхніть один одному! А тепер давайте спробуємо скласти Сонечко Здоров'я (СЛАЙД №2)

Робота в групах

Кожна група отримує промінець, який прикріплює до сонечка, промовляючи своє правило здорового способу життя. Спікер кожної групи робить висновок про те, що треба робити, щоб бути здоровим.

Учитель. Подивіться на своє сонечко, як воно гарно й яскраво сяє, таким буде і ваше здоров'я, коли ви будете про нього піклуватися та берегти.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів:

  1. Вправа "Очікування" "Гриби, що ростуть навколо кошика". На клейких папірцях написати свої очікування від цього уроку, розмістити їх навколо кошика. (По завершенню уроку ті сподівання, що справдились, «складають до кошика»)

  2. СЛАЙД № 3 Асоціативний кущ «Яку поведінку ми називаємо здоровим способом життя?»


  1. Мозковий штурм: «Як ви гадаєте, який відпочинок можна віднести до активного?» Використати пантоміму (діти за бажанням по черзі імітують один з видів активного відпочинку)


СЛАЙД № 4


  1. Інформаційне повідомлення.

Усі люди мають час, вільний від обов'язкових занять. Є такий час і в школярів, вони заповнюють його згідно зі своїми бажаннями, схильностями, інтересами. Як же правильно організувати свій відпочинок, щоб організм відновив свої сили, а не втомився ще більше? Якщо людина займається розумовою діяльністю, їй потрібен активний відпочинок. Під час такого відпочинку в людини працюють ті органи й системи організму, які доти були не задіяні. Активним відпочинком є заняття різними видами спорту, фізичні вправи, танці.

СЛАЙД № 5


  1. Робота з зошитом, запис понять.


ІУ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

  1. Колективний розгляд теоретичного матеріалу підручника.

Відкрийте підручник на сторінці 73 і розгляньте малюнок 38. Скажіть, на якому малюнку зображено активний відпочинок, а де - ні.

Відпочивати можна й пасивно. Як ви вважаєте, що таке пасивний відпочинок?

  • Малювання.

  • Ліплення.

  • Читання літератури.

  • Колекціонування тощо.


Є види відпочинку, під час яких не відновлюються сили та здоров'я, а навпаки, настає духовне, фізичне й розумове виснаження. До такого «відпочинку» належать, наприклад, азартні ігри.

  1. Колективне обговорення.

Учні називають види азартних ігор, обговорюють, чи дають вони користь, і в результаті з'ясовують, що азартні ігри шкідливі для здоров'я.

  1. Руханка «Буратіно»

Стати в коло. Розповідати вірш, імітуючи рухи:


Буратіно підтягнувся,

Раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторони розвів-

Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки стати.


  1. Обꞌєднання у дві групи.( 1 група - учні, яким більше подобаються зимові види активного відпочинку, 2 група - учні, яким більше подобаються літні види активного відпочинку)


3. Інтерактивний метод «Акваріум»

Об'єднана група з 4-5 учнів отримує завдання для обговорення (учні тим часом слухають обговорення) через 3 хв. їх повідомлення вислуховують всі учні й виправляють або доповнюють. Завдання для роботи в групі:

  • Назвіть переваги занять фізичними вправами.

  • А які недоліки ви можете назвати?

  • Порівняйте, чого більше переваг чи недоліків?

СЛАЙД № 6

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. «Мозковий штурм» (СЛАЙД №7).

Пригадати якомога більше видів активного та пасивного відпочинку. Кожен називає по одному виду активного чи пасивного відпочинку. Виграє той, яка закінчує.


ІV. Заключна частина.

  1. Підбиття підсумків, зворотній зв'язок (5хв)

  • «Повернімось до наших очікувань. Чи справдились вони? Якщо так, то покладіть грибочок до кошика.»

СЛАЙД № 8

  • Учні стають в коло і перекидаючи один одному м'ячик , називають вид активного відпочинку, який подобається найбільше.

  1. Домашнє завдання. Підручник 14. Проаналізувати один із своїх днів. Зробити висновок про правильність організації свого відпочинку.

  2. Вправа "Прощання". Давайте станемо в коло і побажаємо своєму сусідові здоров'я.

СЛАЙД № 9




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал