7


«Өзін – өзі тану» ашық сабақ

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

«Өзін - өзі тану» ашық сабақ

Мұғалім: Алпысбаева.Асемгуль Шеркеновна.

Сабақтың тақырыбы: Сендердің көңіл-күйлерің калай?

Мақсаты:Балаларға көніл-күн сыйлау, бір-біріне деген сезімталдығын тәрбиелеу, эмоциясын білдіре алуға үйрету.

Міндеттері:

-бірін-бірі тануды қорытындылау, эмоциясын көрсете білуге үйрету, сөзбен білдіруге және көніл аударуға тәрбиелеу.

- Балаларды жан-жақты тәрбиелеуді дамыту.

-Мейірімділікке тәрбиелеу, сөзімталдығын тәрбиелеу.

Сабақтын көрнекілігі: қағаздан қиылған түймедақ гүлі, әр түрлі көніл-күйге байлынысты смайлингтер, сиқырлы таяқша, сиқырлы сандық, шарлар.

Сабақтын түрі:

Сабақ барысы:

Сабақты музыкамен бастаймыз.

Саламатсындар ма, балалар?

Мен сендерді осы ашық сабақта кездестіргеніме куаныштымын. Сендердің көңіл-күйлерің калай?(жақсы.)

(Балалардың жауптары)

1.Ойын-жаттығу.

«Өзіңнің күлкінді көршіне сыйла»

Мұғалім: Мен де де бүгін жақсы көніл-күйдемін. Сол жақсы көніл-күйімді сендерге сыйламын келіп тұр.(Мұғалім қасында балаға күліп қарайды, ол келесі балаға күледі) осы күлкі арқылы не сөздіңдер? (жылылықты, достықты, мейірімділікті)

Кел, балалар, күлейік!

Күлкіменен түлейік!

Қабақ түйген не керек,

Көнілді боп жүрейік!

Кел, балалар, күлейік!

Күлкіменен түлейік!

Күлкі көніл ашады,

Күліп өмір сүрейік!

2.Тақпақ

Мұғалім оқиды.

Орманын ішіндегі тіке жолмен,

Хан біресе жүріп, біресе жүгіріп келе жатты.

Ол күшін көрсетіп мақтанды,

Аяғын тықылдатты,

Осылайша ханың көніл-күйі болмады.

-Балалар неге ханың көңіл-күйі болмады?

Өйткені оны шыбындар талады.

Оны қайдан білдіңдер? (қимылынан)

Мен тақпақты оқимын сендер соны қимылмен қайталандар.

Мұғалім:Мен не істеймін қаншама өкпелі хандар бар?Оқушылардың жауаптары.( Олардың көңілін көтеру керек)

3. Ойын «Қызым, қызым бұрыл да күл»

Мұғалім әр балаға сыйқырлы таяқпен атын айтады, ол бұрылады және күледі.

Мұғалім:Балалар, сендер ашумен қалай күресесіндер?

(Оқушылардың жауаптары)

Мен ашулағанда қатты айқайлаймын. Мен ашулансам қатты жылаймын т.б.

4 Ойын: «Орнымызбен аусамыз»

Бір - бірімізге қарап,

Отырамыз көңілсіз.

Жүгерейк канекей,

Орнымызды аустырып.

(музыкамен бәрі орнын аустырады)

5 Ойын жаттығу: «Мені еркелет»

Балалар, өкпелеп тұрған баланы сөйлетуге болады, еркелетуге болады.Ортаға бір баланы шақырайық. (музыка ойнайды)

(Бір бала ортада орындықта отырады.Қалған балалар оны еркелетіп,басынан аяғынан сыпалайды).

Мұғалім: Балалар, сені еркелетіп сипалағанда не сезіндің?

(Мейірімділікті,жақсылықты)

Вальстің музыкасы естіледі.(төбеде жылтырақтар қалықтап жүреді)

Мұғалім:Балалар, көздерінді жоғары көтеріндерші.

Не деген керемет.Аспандағы керемет көріністер.Олар бізге көтеріңкі - күй береді.Биде біз айналамыз.Күлеміз де достасамыз.

(Осы кезде фольга атылады)

Осы кезде қонаққа сайқымазақ кіріп келеді. Ол балаларға көтеріңкі көңіл - күй сыйлап, ойын ойнатады.

Жаттығу: «Мейірімді сандық»

Фея сендерге сандық жіберіпті,бірақ іші бос екен.Сандықтың ішін мейірімді сөзбен толтырып, Феяға жіберейіқ.(Оқушылар оздерінің мейірімді сөздерін айтады)

Мұғалім:Міне, біздің ойындарымыз да аяқталды.

Ойын жаттығу:

«Әркім өзенше қоштасады»

Әр бала екі - екіден тұрып өздерінше қоштасады.

Қонақтармен қоштасады.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал