7


  • Учителю
  • Ашық сабақ ана тілі 'Жануарлар'

Ашық сабақ ана тілі 'Жануарлар'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Оқушылардың заттың атын білдіретін сөздер туралы түсініктерін кеңейту. Мәнерлеп, тізбектеп оқуға, мәтінніңнегізгі идеясынаша білуге үйрету. Табиғатты сүйе отырып оны түсіне білуге баулу.Жануарларды корғауға, күтіп, бағуға үйрету.Байқампаздыққа баулу.Оқушылардың затт
предварительный просмотр материала


Ана тілі

Тақырыбы: Жануарлар

Мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың заттың атын білдіретін сөздер туралы түсініктерін кеңейту.

Дамытушылық: Мәнерлеп, тізбектеп оқуға, мәтіннің негізгі идеясын аша білуге үйрету.

Тәрбиелік: Табиғатты сүйе отырып және түсіне білуге баулу.Жануарларды корғауға, күтіп, бағуға үйрету.Байқампаздыққа баулу.

Сабақтың типі: жаңа білім беру

Сабақтың түрі: Дәстүрлі

Өтілу әдісі: сұрақ-жауап,топтау, түсіндіру, ассоциация, миға шабуыл, рефлексия.

Пән аралық байланыс: Дүниетану

Көрнекі құралдар: Интерактивті тақта, жануарлар суреттері

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезені

Психологиялық дайындық

Қуанамын мен де

Қуанасын сен де

Қуанамыз бәріміз

Арайлап атқан күнге

ІІ Үй тапсырмасын тексеру:

« Бағдаршам» ойынын ойнату арқылы үй тапсырмасы бойынша қандай дайындықпен келгенін анықтау.

( Ойынның шарты: егер оқушылар сабаққа жақсы дайындықпен келсе,бағдаршамның жасыл түсін көтереді; дайындалған,бірақ өзіне сенімсіздік танытса, сары түсті көтереді; дайындығы шала болса қызыл түсті көтереді.)

1 топ . Жаттау сұрау

2 топ. «Кім? не?сұрағына жауап беретін сөздер жазу»

3 топ. Буын сөздерден,сөз құрау

Сөзжұмбақ шешу.

1Қандайжануар кісінейді? Жылқы

2. Аң патшасы не? Арыстан

3. Ең қорқақ жануар Қоян

4. Сиырдың төлін не дейміз? Бұзау

5. Балды жақсы көретін аң? Аю

6. Бұзаудың енесін не дейміз? Сиыр

.ІІІ Жаңа сабақ.

Табиғатта жануарлардың көптігі соншалық. Олар туралы ұзақ әңгімелеуге болады.Жануарлар бірнеше топқа бөлінеді.

сүткоректілер жәндіктер

қосмекенділер Жануарлар балықтар

жорғалаушылар құстар

Мәтінмен жұмыс.

Мәтінді өзім оқимын.

Сөздік жұмыс

Сұрақ:

  1. Жануарлар қашан пайда болған?

  2. Ғалымдар жануарларды қандай топтарға бөледі?

Содан балаларға оқытамын.

Кімдер? нелер? Сұрағына жауап беретін сөздерді табу.

Ереже

Сергіту сәті

Жануарларды қандай топтарға бөлдік?

  1. Сүтқоректілерге қандай жануарлар жатады?

  2. Қандай құстарды білеміз?

  3. Балық (электронды оқулық)

  4. Қосмекенділер

  5. Жорғалаушылар

  6. Жәндіктер (мультфильм)

Дәптермен жұмыс

206- жаттығу

Архитектор, құрылысшы

Малшы болып ойнаймыз

Теміржолшы, жұмысшы,

Әнші болып ойнаймыз.

207-жаттығу

Кісі аттары: Мәди, Айжан, ұл, Перизат, Жәния, Сырым.

Туыстық атаулар: ата, әже, аға, ана, Сәния, іні, сіңлі.

Мамандық атаулары: Құрылысшы, мұғалім, есепші, немере, ұшқыш

ІҮ. Қорытындылау

Адасқан суреттерді орнына қой

Кім?

Не?


Ү. Үйге тапсырма.

1 қатар Сүтқоректілер туралы тақпақтар жаттау.

2 қатар Құстар туралы жұмбақтар жазып келу.

3 қатар Жәндіктер туралы сурет салып, пайдасымен зиянын жазу.

ҮІ Бағалау.

Рефлексия . Саған сабақ ұнады ма?( Бағдаршамның түстерін пайдалану.)





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал