- Учителю
- УРОК МАТЕМАТИКИ 1 клас ТЕМА. Поняття про вік людини. Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Повто-рення геометричного матеріалу.
УРОК МАТЕМАТИКИ 1 клас ТЕМА. Поняття про вік людини. Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Повто-рення геометричного матеріалу.
1 клас
ТЕМА. Поняття про вік людини. Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Повторення геометричного матеріалу.
МЕТА. Дати учням поняття про вік людини, розв'язувати приклади та задачі з використанням терміну вік людини. Продовжувати засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10 розв'язуючи вправи та задачі. Повторити геометричний матеріал. Розвивати мислення учнів. Виховувати любов до математики.
ОБЛАДНАННЯ. Мапа міста МАТЕМАТИКА, м які іграшки, набірне полотно, предметні малюнки, каса цифр, кубики.
ХІД УРОКУ
-
ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.
Вчитель. Зручно, діти , всі сідайте,
Голівку вище підіймайте.
Мене послухайте усі,
Бо знання потрібні всім.
На гостей ви подивіться,
Гостям нашим посміхніться,
Хороше відповідайте,
Всіх присутніх звеселяйте !
Учень. Ми вам раді дуже-дуже,
І вітаєм щиро вас.
І запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас.
-
ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.
-Сьогодні ми вирушимо з вами до казкового міста Математика. Тут живуть незвичайні громадяни і всі вони мають для нас різноманітні завдання. А наприкінці уроку на вас чекає сюрприз від ось цього таємничого гостя (Великий ведмідь накритий хустиною, у руках він має подаруночки для дітей )
Перша наша зупинка на вулиці « Усний рахунок». І тут вам завдання від Бджілок та від Пустунчика.
-
Усний рахунок.
а) Гра « Полий квіти ».
б) Гра « Де, чий гараж? »
в) Каліграфічна хвилинка ( Написання цифри 5 )
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку ось, як я тримаю.
Сяду прямо, не зігнусь.
Буду я писати вправно,
До роботи вже берусь.
ЗАГАДКА
Йшли додому через поле
Гриць, Марійка ще й Микола,
А за ними йшла Оксанка
І останнім був Степанко.
Чи зумієте ви, діти,
Швидко сказати
Скільки маляток
Йшло з поля до хати ? ( 5 )
г) Математичний диктант . ( Записувати результат ).
-
до п 'яти додати 5;
-
від 6л відняти 2л ;
-
5 збільшити на 1 ;
-
10 зменшити на 9 ;
-
На скільки 8 більше від 4 ?
-
Купили 3 кг огірків і 2 кг картоплі. Скільки кг овочів купили?
-
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
-
Підготовчі вправи. ( Завдання від Чіп і Дейла )
-
Яке число і на скільки менше 10 чи 3 ?
-
Яке число більше 10 чи 7 ?
2) Проблемна ситуація.
Вч. - На попередніх уроках ми вчили з вами, що рідини можна вимірювати літрами, а решту ( цукор, муку, цукерки…) в кілограмах. А як же визначити вік людини? ( Роками )
Наприклад: 1) Я і Валерій. Як ви думаєте, хто старший ? ( Вчитель ).
-
Ганнуся і Валерій? ( Треба запитати . Ганусі - 6 років, а Валерію 7 років ).
А зараз ми на вулиці « Задач»
3) Усне розв'язання задачі. Пояснення вчителя.
У таких випадках говорять, що хтось молодший, або старший .
Умовно накреслимо на дошці два відрізки: Ірі 3 роки = 3 см і Толі 5 років =5 см. Який відрізок більший? ( 5 см більший за 3 см ). Отже Толя старший за Іру.
4) Розв'язування задач « На скільки років ?» (Завдання від Незнайки )
4. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ.
1)Розв'язування задач № 1.
Юра -10 років
Зіна - 7 років
На скільки років молодша Зіна?
-
Прочитати задачу.
-
Що означають цифри 10 і 7?
-
Хто старший ?
-
Хто молодший ?
-
Чи можемо скласти скорочений запис задачі ?
-
Що означає буква Ю ? З ?
-
Скільки років Юрі? Зіні ?
-
Як взнати на скільки років Зіна молодша ?
-
Яку відповідь запишемо ?
2) Аналогічно розв'язуємо задачу № 2.
Вирушаємо далі, наступна зупинка « Числові вирази ». І це завдання від Кота Леопольда.
-
Порівняння числових виразів.
( виконання № 3 з перевіркою )
-
1 стопчик - колективно,
-
2 стопчик - з коментуванням ( усно ),
-
3 стопчик - самостійно ( 1 учень біля дошки ).
-
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
Вчитель. Хто ж це так утомився ?
І чомусь так похилився.
Мабуть, треба відпочивати,
Фізкультпаузу починати.
Три прихлопи,
Три притопи,
На носок, на каблучок.
Руку вліво, руку вправо.
Ми танцюєм гопачок.
Раз присядем, два присядем.
Настрій гарний ?
Покружляли, повертілись
І тихесенько всі всілись.
6 . РОЗВИТОК ЗНАНЬ УЧНІВ.
За вправою № 4 визначити скільки кг вантажу несе ведмедик, зайчик, білочка, кенгуру.
7.ПОВТОРЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР.
Слідуюча зупинка на вулиці « Геометрична ».
За вправою № 5 повторити геометричні фігури.
8. « У СВІТІ ЦІКАВИХ ЗАДАЧ »
Індик важив 1 кг, через декілька днів він важив на 1 кг більше,
А через місяць ще на 1 кг більше. Скільки важить індик ?
Що важче 1 кг борошна чи 1 кг заліза ?..
9. ПІДСУМОК УРОКУ.
-
Чи сподобався вам урок ?
-
А що сподобалось найбільше ?
-
Чи подобається вам математика ?
А зараз подаруночки від нашого незвичайного гостя. Подивимося ,
хто ж це ? Це Михайло Михайлович із цукерочками