7


  • Учителю
  • Ана тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар 4-сынып

Ана тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар 4-сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспар

Ана тіл

4-сынып

Сабақтың тақырыбы: Өткен күн М. Жұмабаев

Мұғалімі

Бисенова Умиткан Амировна

Сілтеме

Жоспар

Мақсаты

Автор өмірінен мағұлмат беру.Өлеңді оқушылар өздері оқып, ондағы кейіпкерлерге баға беруге, өзіндік пікір айтуға үйрету. Өлеңнің мазмұны мен идеясын ашу

Күтілетін нәтиже

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып мазмұнына өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене араласып, өзін- өзі реттеуді қалыптастырады.Оқушылар өз бетінше жұмыс жасуға үйренеді.Ұйымшылдыққа, бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады


Көрнекілігі

Интербейнелі тақта,оқулық,дәптер, постер, стикер

Сабақтың барысы

Топқа бөлу.Кәмпиттердің түстеріне қарай.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Жаңа сабақ кезеңдері


Тапсырма

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Модуль

Кіріспе


Оқушылардың зейінін,назарын сабаққа аудару,Сабақты «Шаттықшеңбері арқылыбастаймыз»

Топқа бөлінеді. Назарларын сабаққа аударады.Психологиялық жаттығуды мұғаліммен бірге жасайды

Сыни тұрғыдан ойлау

АКТ мәнерлеп оқу


Білу



Үй тапсырмасын сұрау

-Балалар үйге берілген тапсырманы тексеріп жіберейікШыбын мен Көбелек мысалынның мазмұны сұралады

Үйге берілген тапсырманы орындайды.Өз сөздерімен түсінгенін айту

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Түсіну

Автор туралы түсінік беру

Оқулықпен жұмыс

АКТ-мен жұмысжүргізу

Интербелсенді

тақтаға назар

аударады

Талантты және дарынды балаларды оқыту

Қолдану

Оқулықпен жұмыс

Өлеңді оқу, түсіндіру.Сергіту сәті.

Өз беттерінше

мәнерлеп оқу

Әуен ырғағына билеу


Талдау

Топтық жұмыс

Өткен өмір қандай?

Қазіргі өмір қандай?Постер жасау (5 мин)

Өткен өмір мен қазіргі өмірге сипаттама береді,постер жасайды

Оқытудағы

басқару,

көшбас-

шылық

Жинақтау

Топтықжұмыс

1. Өлеңнің басында қандай өзен-көлдердің атыаталады?

2.Ауыл жайлауға көшкенде қандай өзгеріс болады?

3.Өлеңді оқығанда көз алдыңа нені елестеттің?

4.Қазақ халқының дарқандығы, кеңдігі туралы айтылатын жолдарды тауып оқы.

Оқушылардың ой-пікірін талдау.Мозайка тәсілі

Сұраққа мозайка тәсілі арқылы жауап беру


Бағалау

Топтық бағалау.Топ басшысының бағалауы.Сабақ туралы өз ойларын стикерге жазу.Рефлекция

Үйге тапсырма

беру

Топ бір- бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»

арқылы бағалатадыТоп басшысына топ мүшелерін бағалатады.Топ басшысының қойған бағаларымен салы стыра отырып мұғалім бағалайды.Үйге тапсырма береді

Топ бір- бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»

арқылы бағалайды

Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып

алады.


Қысқа мерзімді жоспар

Ана тіл

4-сынып

Сабақтың тақырыбы: Құрманғазы. Сәуірбек Бақбергенов.

Сілтеме

Жоспар

Мақсаты

Автор өмірінен мағұлмат беру.Әңгімені оқушылар өздері оқып, ондағы кейіпкерлерге баға беруге, өзіндік пікір айтуға үйрету.Мәтіннің мазмұны мен идеясын ашу

Күтілетін нәтиже

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып мазмұнына өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене араласып, өзін- өзі реттеуді қалыптастырады.Оқушылар өз бетінше жұмыс жасуға үйренеді.Ұйымшылдыққа, бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады


Көрнекілігі

Интербейнелі тақта,оқулық,дәптер, постер, стикер

Сабақтың барысы

Топқа бөлу.Түрлі- түсті шарлардың түстеріне қарай

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Жаңа сабақ кезеңдері


Тапсырма

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Модуль

Кіріспе


Оқушылардың зейінін,назарын сабаққа аудару,Сабақты «Шаттық шеңбері арқылыбастаймыз»

Топқа бөлінеді. Назарларын сабаққа аударады.Психологиялық жаттығуды мұғаліммен бірге жасайды

Сыни тұрғыдан ойлау

АКТ мәтіннің мазмұнын білу


Білу



Үй тапсырмасын сұрау

-Балалар үйге берілген тапсырманы тексеріп жіберейік.Бала Тұрар әңгімесінің мазмұны сұралады

Үйге берілген тапсырманы орындайды.Өз сөздерімен түсінгенін айту

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Түсіну

Автор туралы түсінік беру

Оқулықпен жұмыс

АКТ-мен жұмысжүргізу

Интербелсенді

тақтаға назар

аударады

Талантты және дарынды балаларды оқыту

Қолдану

Оқулықпен жұмыс

Өлеңді оқу, түсіндіру.Сергіту сәті.

Өз беттерінше

оқу

Күй тыңдау


Талдау

Топтық жұмыс

Құрманғазы кім?Дина кім?Кластер жасау (5 мин)

Құрманғазы мен Динаға сипаттама береді,кластер жасайды

Оқытудағы

басқару,

көшбас-

шылық

Жинақтау

Топтықжұмыстар

Постер жасау(7мин)

  1. топқа.Күй туралы не білеміз?

  2. топқа.Күй ші туралы не білеміз?

3- топқа.Домбыра туралы

4-топқа Музыка туралы

Оқушылардың ой-пікірін талдау.

Сұраққа постер әдісі арқылы жауап беру


Бағалау

Топтық бағалау.Топ басшысының бағалауы.Сабақ туралы өз ойларын стикерге жазу.Рефлекция

Үйге тапсырма

беру

Топ бір- бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»

арқылы бағалатадыТоп басшысына топ мүшелерін бағалатады.Топ басшысының қойған бағаларымен салы стыра отырып мұғалім бағалайды.Үйге тапсырма береді

Топ бір- бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»

арқылы бағалайды

Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып

алады.


Қысқа мерзімді жоспар

Ана тіл

4-сынып

Сабақтың тақырыбы:Алғашқы көмек. Бедел Тұрсынбаев

Сілтеме

Жоспар

Мақсаты

Автор өмірінен мағұлмат беру.Әңгімені оқушылар өздері оқып, ондағы кейіпкерлерге баға беруге, өзіндік пікір айтуға үйрету.Мәтіннің мазмұны мен идеясын ашу

Күтілетін нәтиже

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып мазмұнына өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене араласып, өзін- өзі реттеуді қалыптастырады.Оқушылар өз бетінше жұмыс жасуға үйренеді.Ұйымшылдыққа, бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады


Көрнекілігі

Интербейнелі тақта,оқулық,дәптер, постер, стикер

Сабақтың барысы

Топқа бөлу.Түрлі- түсті шарлардың түстеріне қарай

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Жаңа сабақ кезеңдері


Тапсырма

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Модуль

Кіріспе


Оқушылардың зейінін,назарын сабаққа аудару,Сабақты «Шаттық шеңбері арқылыбастаймыз»

Топқа бөлінеді. Назарларын сабаққа аударады.Психологиялық жаттығуды мұғаліммен бірге жасайды

Сыни тұрғыдан ойлау

АКТ мәтіннің мазмұнын білу


Білу



Үй тапсырмасын сұрау

-Балалар үйге берілген тапсырманы тексеріп жіберейік.Құрманғазы әңгімесінің мазмұны сұралады

Үйге берілген тапсырманы орындайды.Өз сөздерімен түсінгенін айту

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Түсіну

Автор туралы түсінік беру

Оқулықпен жұмыс

АКТ-мен жұмысжүргізу

Интербелсенді

тақтаға назар

аударады

Талантты және дарынды балаларды оқыту

Қолдану

Оқулықпен жұмыс

Өлеңді оқу, түсіндіру.Сергіту сәті.

Өз беттерінше

оқу

Әуенге билеу


Талдау

Топтық жұмыс

1.«Қансонар» деген не?2. «Нәубет» дегенді қалай түсінесің?Кластер жасау (5 мин)

Оқушылар ойларын талдай түседі, кластер жасайды.

Оқытудағы

басқару,

көшбас-

шылық

Жинақтау

Топтықжұмыстар

  1. топқа.Әңгімеде автор қай кезеңдегі оқиғаны баяндайды?

  2. топқа.Әңгіме неліктен «Алғашқы көмек»деп аталған?

  3. топқа.Еңбектің ең алғашқы қасиетін бала қай кезде сезінді?

4-топқа Пештің үстінде не бар?

Оқушылардың ой-пікірін талдау.

Сұраққа мозайка тәсілі арқылы жауап беру


Бағалау

Топтық бағалау.Топ басшысының бағалауы.Сабақ туралы өз ойларын стикерге жазу.Рефлекция

Үйге тапсырма

беру

Топ бір- бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»

арқылы бағалатадыТоп басшысына топ мүшелерін бағалатады.Топ басшысының қойған бағаларымен салы стыра отырып мұғалім бағалайды.Үйге тапсырма береді

Топ бір- бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»

арқылы бағалайды

Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып

алады.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал