7


Арифметикалық амалдар

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық амалдардың қасиеттері Сабақтың мақсаты: 1.Оқушылардың көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері туралы білімін кеңейту; 2.Есептеу қабілеті мен дағдысын жетілдіру, кеңістіктік ойлау қабілетін дамыту, өзін – өзі бағалай білуге
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық амалдардың қасиеттері

Сабақтың мақсаты:

  1. Оқушылардың көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері туралы білімін кеңейту;

  2. Есептеу қабілеті мен дағдысын жетілдіру, кеңістіктік ойлау қабілетін дамыту, өзін - өзі бағалай білуге үйрету;

  3. Санды көбейтіндіге бөлу тәртібін, есеп шығару, көп таңбалы сандармен есептеу қабілетін нығайту, ауызша есептеу дағдысын жетілдіру, көбейту мен бөлудің жазбаша тәсілдерін және есептерді шығару дағдыларын тексеру


Сабақтың көрнекілігі: слайдтар, электронды оқулық, кестелер, суреттер

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Пәнаралық байланыс: ана тілі,дүниетану


Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

Бүгінгі біздің сабағымызға қонақтар келіпті.Демек,бұл сабақ жай сабақ емес.Келгенше қонақ ұялады,келгеннен соң үй иесі ұялады демекші,біз де ұятқа қалмауға тырысайық.

II.Үй тапсырмасын тексеру

№6 үш баған. (қатармен тексеру)

III.Мақсат қою кезеңі.

-Ақпанда таяп қалды.Ендеше,жылдың қай мезгілі аяқталды?

-Қыстан кейінгі жыл мезгілі-көктем

-Көктем-нағыз еңбек ететін кез

Олай болса бүгінгі сабағымыздың ұраны ретінде :

Шыдамды еңбек,алғыр ой-

Анық досың,біліп қой-дей келіп,білімімізді осы сабақта көрсетейік.

IV.Жаңа сабақ

1. Жедел сұрақтар.

1.Ең үлкен төрт таңбалыс сан.

2. 1дм2=? см2

3.Қабырғасы 6дм,шаршының ауданы нешеге тең?

4.72 мен 8дің бөліндісі

5.93=

6.Ауданы 36дм2 шаршының қабырғасы нешеге тең?

7. Машина 5сағатта 300км жол жүрді.Оның жылдамдығын тап.

8. 2 км-дің төрттен бір бөлігі

9.72 см-дің тоғыздан бір бөлігі.

10.Периметрді қалай табамыз?

11.Көлемнің неше өлшем бірлігі бар?

12.Тіктөртбұрыштың ауданын қалай табамыз?

13.99 бен 1дің көбейтіндісі

14.Текшенің көлемін табу үшін нені білу керек?

15.Масса бірліктерін ата.

16.Шаршының қабырғасы 25см оның периметрін тап.

17.Автобус 45км/сағ жылдамдықпен 90км жолды қанша уақытта жүреді?

18.Қашықтықты қалай табамыз?

19. 1 жыл неше күн?

20.1тәулік неше сағат?

Әрбір сұрақтың жауабынан кейін тақтада әріптер шығады.Соңында,Арифметикалық амалдар тақырыбы шығады.

-Бүгінгі сабағымыз,арифметикалық амалдардың қасиеттері деп аталады.

2.Арифметикалық амалдардың бірі көбейту амалының қасиетін еске түсіреміз.Ол үшін сіз алдымен алдарыңыздағы парақтағы берілген фигураның ауданын,көлемін тап.


  1. №2 тапсырма.Тиімді тәсілмен есепте.

(190*5)*2 (7250*2)*5 (332*4)*5

5*(630*4) (639*4)*5 200*(96*5)


5.Наубайхана туралы айту. (Слайд)

Олай болса балалар мынадай есеп шығарайықшы.


6.Суреттерді қарап,бір сөзбен қалай атауға болады? (Көкөніс)

-Олардың қандай пайдасы бар?

-Олар қайда сақталады?

Олай болса мына есепті шығарып көрейік.



7.Сергіту сәті

8.Сызба бойынша өрнектер құр.№6 (А-1қатар, Ә-2қатар, Б-3қатар)

9.Теңдеу құру арқылы шығар.

V.Қорытынды №4-есеп

7860 х1500 * 1500х7860 (2368х5)х4* 2368х(5х5)

5879х(2х500)*5879х800 3489+700586* 700586+3490


(689+3689)х150* 689х150+3689х150

21684+(168954+3547)* 3547+(21684+168955)

VI.Үйге тапсырма. (№5 62-бет) VII.Бағалау,мадақтау



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал