7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары 'Көбейту мен бөлуді тексеру' (3 сынып)

Сабақ жоспары 'Көбейту мен бөлуді тексеру' (3 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың тақырыбы: Көбейту мен бөлуді тексеруСабақтың мақсаты: 1.Көбейту мен бөлу амалдарын жан-жақты меңгертіп,өз беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін арттыруКөбейту мен бөлу амалдарының тексеру әдістерін үйрету2.Ауызша,жазбаша есептеу тәсілдерін көбейту,бөлу кестесін
предварительный просмотр материала

Эстетикалық бағыттағы Жаңа ауыл жалпы білім беретін орта мектебі


Сабақтың тақырыбы: Көбейту мен бөлуді

тексеру.

Өткізген: Алмаганбетова Гулмира

Сабыржанқызы

Қостанай облысы, Аманкелді ауданы, Үрпек ауылы

Эстетикалық бағыттағы Жаңа ауыл жалпы білім беретін орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Алмаганбетова Гулмира Сабыржанқызы

2014-2015 оқу жылы

Математика

Сабақтың тақырыбы: Өткенді қайталау.

Сабақтың мақсаты: 1. Жазбаша көбейту және бөлу тәсілдерін қорытындылау,

бекіту,есептеу дағдыларын жетілдіру.

2. Есепті өздігінен талдап шығара білуге дағдыландыру, ойлау, есте сақтау қабілеттерін

дамыту;

3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу;

Типі: білімді бекіту. Деңгейлеп оқыту

Әдісі: еске түсіру,, сұрақ-жауап, өзіндік жұмыс.

Көрнекілігі: кестелер,сызбалар.

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, түгендеу

Сабаққа назарларын аудару.

-Мен сабақта,мектептемін. Менің зейінім тұрақты, мен жақсы ойлап отырмын.

Оқушыларды домино ойыны арқылы топқа бөлу.

Оқушыларға бүгінгі сабақтың шарты ескертіледі

Деңгейлік тапсырмалар беріледі және оқушылардың өз шапшаңдығымен ұшқыр ойымен көрініпА,В деңгейіне жеткен оқушылар өз бағаларын өздері бағалайды.

II. Үй тапсырмасын тексеру. №8 есепті тексеріп шығу.

  1. Мақсат қою. Сабақтың мақсатын хабарлау.

  2. IV. Өткенді қайталау.

№1. Кесте бойынша есептер құрастыру және шығару.

Сәйкес жылдамдықты тауып көрсету.

-Өткен сабақтарда өандай тақырыптармен таныстық?-Қандай қиындықтарға кездестіңдер? Білімдерің мықты болуы үшін не істеу керек?

Топпен жұмыс

№ 2 .Салыстыруды орындату. 1 бағанын орындату

Топқа кесте үлестіріледі.

№ 3. Кестеде көрсетілген ірімшік массасына қанша теңге төлеу керектігін анықта.

№5 Түйе 9км/сағ жылдамдықпен жүрді.Ол а ) 1 тәулікте; ә) 3 тәулікте; б) бір аптада қандай арақашықтықты жүріп өте алады.?

А) 1 тәулік = 24 24*9=216 км

Ә) 3 тәулік = 72 72*9=648 км

Б) 1апта= 7тәулік 7тәулік =168 168*9=1512км

Деңгейлеп,саралап оқыту

Осы бөлімдерден тез орындап,қатесіз жауабын тапқан оқушыларды Адеңгейіне ауысып тапсырмасын орындайды

«А» деңгейі


№6. С-2 т,к

Қ-950 кг

Қ.картоп-? артық

2 т = 2000 кг 2000-950=1050 1050-950=100

Жауабы: 100кг артық

Оқушылардың есте сақтау қабілетін дамыту мақсатында тапсырмалар беру.

«В» деңгейі

№7 Нан-?

Т.а-? одан 7 есе артық

К.а- 69 кг кем нан

К.а.ж- 22 кг нан

22+69=91

91: 7= 13

Жауабы: т.а 13 кг


№8 Х+101=12*48 Х-85=327-198

Х+101=27648 Х-85=129

Х=27648-101 Х=129+85

Х=27547 Х=214

27547+101=12*48 214-85=327-198

27648=27648 129=129

№9 Есептеу тәсілін қарастыр.11-ге,101-ге,1001-ге көбейту ережелерін құрастыр

32*11=352

32*101=3 232

32*1 001=32 232

Есептеуді орындау барысында ереже құрастырылады; санды11-ге көбейту үшін,оны10-ға көбейтіп,осы санды қосу керек.санды 101-ге көбейту үшін,оны 100-ге көбейтіп,осы санды қосу керек.

Шығармашылық тапсырма:

Геометриялық конструктор арқылы фигуралар құрастыру.

Білімді бекіту. Сызықтық диктант


1.Қашықтықты табу үшін, қозғалыс жылдамдығын уақытқа көбейту керек.

2.Қозғалыс жылдамдығын табу үшін, қашықтықты уақытқа көбейту керек.

3.Уақытты табу үшін, қашықтықты қозғалыс жылдамдығын бөлу керек.

4, 90 =8100

5.45 000:500= 9000

Оқушылардың сабақтағы көңіл-күйін білу үшін смайликтермен көрсету.

Үйге тапсырма беру.

Өз білімдерін деңгйлеп оқыту арқылы өз өздерін бағалау.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал