- Учителю
- Конспект уроку з природознавства 1 клас на тему Тварини
Конспект уроку з природознавства 1 клас на тему Тварини
Тема уроку. Тварини. Дикі тварини рідного краю(комахи, риби птахи, звірі)
Мета уроку. Розширити та уточнити знання учнів про різноманітність тварин, умови їх проживання. Вчити наводити приклади і розпізнавати тварин найближчого оточення. Формувати вміння порівнювати тварин, визначати їх спосіб пересування.
Розвивати спостережливість, мислення дитини, уяву, пам`ять, зв`язне мовлення.
Прищеплювати почуття шанобливого ставлення до тварин.
Обладнання. Малюнки тварин, картки « Хто де живе» ( для індивідуальної роботи), пазли «Тварина», слайдшоу «Тварини-рекордсмени», планшети, малюнки будиночка та природи
Хід уроку
І. Організація класу до роботи.
- Всі почули ви дзвінок на улюблений урок?
Кожен з вас підготувався на перерві, постарався?
Зараз сядуть всі дівчатка, а за ними і хлоп`ятка.
Усмішки посилаємо, працювати починаємо.
-
Зобразьте, будь ласка, на планшетах, з яким настроєм ви прийшли на урок.
ІІ. Фенологічні спостереження.
-
Який сьогодні день?
-
Яке число і місяць? Пора року?
-
Який стан неба?
-
Чи був вітер, коли ви йшли до школи?А опади?
-
Чи змінилась погода за останні дні?
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку.
Куди ми сьогодні вирушимо на уроці ви дізнаєтесь, прочитавши плутанку на дошці:
( Царство тварин)
-
Чого ви очікуєте від цього уроку? Відповіді починайте словами «Я хочу знати…»
ІV. Робота над темою уроку.
1. Вправа « Мозкова атака»
Чи знаєте ви тварин? Назвіть їх.( Гра з м`ячем)
До якої природи належать тварини? Чому?
2. Дидактична гра « Упізнай тварину»
- А зараз ми подивимося чи зможете ви впізнати тварину, описану в загадках. На дошці малюнки тварин з номерами. Я загадую загадку, а ви № тварини-відгадки на «планшетах».
1) Літає крилами, ходить ногами, висить догори лапками (кажан)
2) Вік свій ходить з клунками та ще й сідають на нього з мішками.
( верблюд)
3) Сірий розбишака, схожий на собаку.
По полю гасає, овечок хапає.( вовк)
4) Ця комаха - трудівниця, їй без діла не сидиться.
Все над квітами літає, цілий день медок збирає. ( бджола)
5) Полює серед ночі, має круглі очі,
Гострий дзьоб і гострий зір,
Не вилазьте, мишки, з нір. ( сова)
6) В`ється вірьовка - спереду головка. ( змія)
- Яка з цих тварин не живе у нас?
На землі близько 2 млн. видів тварин, а на Україні їх більше 50 тис. видів. Вони дуже різні. А які, прочитаємо в підручнику.
3. Робота з підручником
Читання тексту « Тварини» (сильними учнями)
Відповіді на запитання: - Яка мурашка? Який лось?
- На що схожий метелик? Їжак? Вуж?
- А як тварини пересуваються?
- Розгляньте малюнок у підручнику і назвіть, як пересувається кожна тварина
( ланцюжком)
4. Робота в парах«
Склади тваринку з розсипаних частинок і назви як вона пересувається
5 Фізкультхвилинка.
Я показую малюнки тварин, а діти - як вони пересуваються.
Це тварини, яких залишилося дуже мало в Україні. Вони занесені до Червоної книги і потребують охорони всіма людьми.
6.Відео про тварин - рекордсменів:
-
А зараз ми подивимося, які тварини найбільші та найсильніші на Землі. Найбільша у світі тварина - синій кит. Його довжина до 33 метрів, а маса - 190 тонн.
-
Кит живе у воді, а на землі найбільша тварина - африканський слон. Його зріст досягає 4 м, а маса - 7 тонн.
-
Найбільший хижак - білий ведмідь. Він за розмірами як 3 тигри чи леви.
-
Найбільша земноводна тварина - гребнистий крокодил. Його довжина 7 м, як нашого класу.
-
Найдовша змія - анаконда. Її довжина досягає 11, 5 м
-
Найвища тварина на землі - жираф. Її зріст - 6 м.
-
А це - найменша пташка - колібрі. Її маса всього 3 г. Довгим дзьобом вона виїдає рештки їжі у пащі крокодила. Чистить йому зуби.
-
Перед вами - найстаріша у світі тварина - індійська гігантська черепаха Адванта. Вона прожила 255 років.
-
Найсильніші тварини - комахи. Цей жук - носоріг піднімає вагу у 850 разів більшу, ніж сам.
-
Найшвидше бігає і найвище стрибає гепард. Біжить він швидше від автомобіля, а стрибає на 4,5 м у висоту.
-
Пума займає друге місце, бо стрибає на 4 м у висоту.
-
А в довжину найдальше стрибає кенгуру. Його стрибок 13, 5 м.
Це як 2 наших класи
13. Сапсан найшвидше літає. 330 км/год - його швидкість, як літака.
7. Робота в зошиті з друкованою основою.
Гра « Хто найуважніший»
- Знайти 8 тварин, які заховалися на малюнку.
- А чому жаба, риба зображені внизу? Де вони живуть?
8. Робота по підручнику « Де живуть тварини?»
- Тварини живуть скрізь: у воді, на землі, у землі. на снігу, в горах, у пустелі.
- Назвати тварину і сказати де вона живе ( по 1 тварині «ланцюжком»)
9. Робота з картками ( в парах)
- Розкласти тварин за їх місцем проживання.
Як називають тварин, які живуть в природі?
А де ще вони можуть жити? Як їх називають?.
10. Інтерактивна вправа « Займи позицію»
У кожного на столі малюнки тварин. Їх треба поселити туди, де вони живуть.
Підійдіть до дошки і прикріпіть тваринку біля малюнка природи чи біля малюнка будиночка.
11. Узагальнення знань.
- Як треба ставитись до тварин? Чи можна руйнувати пташині гнізда? Чи можна забирати додому маленьких тварин, які відстали від мами?
- Послухайте, які цікаві вірші приготували для нас діти:
1. Світ прекрасний навколо тебе -
Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки -
Нехай так буде завжди, вовіки.
Нехай людина добро приносить,
Бо світ навколо любові просить.
2. Все на землі нам треба берегти:
Птаха і звіра, і оту травинку.
Не чванься тим, що цар природи ти,
Бо, врешті, ти - лише її частинка
V. Підсумок уроку.
- Чи на всі питання, які ви хотіли дізнатися, ви отримали відповідь?
- Що найбільше сподобалося на уроці.?
- Чи велике царство тварин, у якому ми побували?
Вікторина « Казкові герої»
-
Які звірі жили у дідовій рукавичці? (мишка. Жабка, зайчик, лисичка, вовчик, кабан, ведмідь)
-
Яких героїв з казки « Бременські музиканти» ти знаєш? ( Осел, Півень, Собака, Кіт).
-
Яка негарна на вигляд тварина перетворилася на прекрасну царівну?