- Учителю
- Сабақ үлгісі 'Сөйлем. ӘН сабағы'
Сабақ үлгісі 'Сөйлем. ӘН сабағы'
1 - сынып | Сауат ашу | |
Сыныбы | 1 «Е» | |
Сабақтың тақырыбы | Сөйлем. Ән сабағы | |
Сілтеме | Оқулық, ана тілін оқыту әдістемесі ,cабақ жоспары | |
Мақсаты: | Оқушылардың сөйлем туралы алған білімдерін пысықтау.Бейбіт өмір туралы түсінік беру. | |
Оқыту нәтижесі |
| |
Сабақтың типі: | Аралас сабақ | |
Әдіс-тәсілдері | Диалогтік оқыту,СТО, түсіндіру, көрнекілік, ұжымдық,топтық, жұмыс; | |
Көрнекілігі | Кесте,үлестірмелер, тақырыптық суреттер | |
Сабақтың барысы: | ||
Ұйымдастыру кезеңі:
| Оқушылардың зейінін, назарын жаттығулар орындау арқылы сабаққа аудару. 1. Үй тапсырмасын тексеру. «Балаларға » жатқа айтқызу. 2.Дәптерлерін қарап шығу. | Оқушының іс- әрекеті Ұжымдық жұмыс |
Қызығушылықты ояту кезеңі | 1.Топтастыру. Бейбіт өмір 2.Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. | Топтық жұмыс |
Мағынаны тану кезеңі
| 1. Дәптермен жұмыс.Күн ретін ,көркем жазу. 2. Оқулықпен жұмыс. 153-жаттығу . Көшіріп жазу 154-жаттығу. Мәнерлеп оқыту, Сөйлем соңындағы тыныс белгісіне назар аудару. Сұраулы сөйлем екеніне назар аудару. 3. Суртепен жұмыс: К.Бейсейітова,Ш.Жиенқұлова жайлым әлімет беру. 4.«Ән сабағы» О.Әубәкіров -Автор туралы түсінік беру. -Өлеңді мәнерлеп оқыту. Оқушыларға кезекпен оқыту. 187-жаттығу. ҰОС қатысқан аталары, батырлар туралы әңгімелеу. Сергіту сәті. қимылдық жаттығу жасау. 4. «Кубизм» стратегиясы: 1-қыры:Сөйлем дегеніміз не? 2-қыры: Сөйлем неден құралады? 3-қыры: Сөйлемнің неше түрі бар? 4-қыры: Қандай тыныс белгілері қойылады? 5-қыры: Жазылымда нені ескеру керек? 6-қыры: Сөйлемді не үшін қолданасың? | Ұжымдық жұмыс
Өзіндік жұмыс
Тізбек бойынша оқиды.
Ұжымдық жұмыс.
|
Ой толғаныс кезеңі | - Бүгін сабақта не үйрендіңдер? - Не үйрендің, не білдің? | Ауызша рефлексия. |
Үйге тапсырма | Өлеңді жаттау. |
|
Бағалау | Оқушылардың білімдерін бағалау. | Өзін -өзі бағалау |