7


  • Учителю
  • 3 Сынып ашық сабақ 'Құрттар. ҰЛулар'

3 Сынып ашық сабақ 'Құрттар. ҰЛулар'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Тақырыбы: Құрттар. Ұлулар.Мақсаты: 1.Білімділік: оқушыларды құрт және ұлу түрлерімен таныстыру; жауынқұрт пент зиянкес құрттар туралы түсініктерін қалыптастыру; ұлудың сырт құрылысы,қоректену жолдары туралы білім беру. 2.Дамытушылық: құрттар мен ұлулардың маңызын ұғынд
предварительный просмотр материала

Тақырыбы: Құрттар. Ұлулар.

Мақсаты:

  1. Білімділік: оқушыларды құрт және ұлу түрлерімен таныстыру; жауынқұрт пент зиянкес құрттар туралы түсініктерін қалыптастыру; ұлудың сырт құрылысы,қоректену жолдары туралы білім беру.

  2. Дамытушылық: құрттар мен ұлулардың маңызын ұғындыра отырып, оқушылардың есте сақтау,көру, есту, салыстыру, қорыту және тұжырымдау біліктіліктерін дамыту.

  3. Тәрбиелік: Өз ойын айта отырып,өзгені де тыңдай білуге , алған білімін өмірде қолдана білуге тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже: оқушылар топта жұмыс жасайды, сұрақтар құрастырады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Ұйымдастыру

2 мин

Оқушылармен амандасу.

Тренинг: «сен қонжықтай ... .»

Мұғаліммен амандасу. Оқушылар шеңберге тұрып бір-бірлеріне қонжықты бере тұрып, теңеу айтады.

Үй тапсырмасын тексеру

3 мин

Сұрақ- жауап әдісін қолдану.

Оқушылар үйден дайындап келген бір сұрақтан қояды, ал қалған оқушылар сол сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпқа шығу

2 мин

«Қима сурет»


Оқушылар қиылып жатқан суреттерді ретімен қойып қағазда ненін суреті салынып тұрғанын тауып сабақ тақырыбына өздігінен шығады, мақсат қояды.


Негізгі бөлім


Рефлексия

4 мин


15 мин


5 мин


6 мин

3 мин


2мин

1)«Құрттар. Ұлулар» мәтінің оқушыларқа бөліп оқытқызу

2) « Бос микрафон» әдісін қолдану. Бір оқушы микрафонды алып мәтін бойынша өз ойын айтады, соңынан бір оқушы « Не? неге? қалай?» әдісі бойынша сұрақ қояды. Келесі оқушы сол сұраққа жауап беріп сол оқушынын ойын талқылап өз мәтіні бойынша ойын қосады,соңынан сұрақ қояды.Кезек солай жалғаса береді.


3) Жұптық жұмыс. «Құрттардың пайдасы мен зияны»

4) Топтық жұмыс. Постермен жұмыс.



Ұлудың суретімен жұмыс.


«Бес саусақ» әдісін қолдану


Оқушылар мәтінді оқиды


Оқушылар өз ойларын айтып, негізгі мәселе тудыратын сұраққа жауап береді.

Оқушылар екі жұпқа бөлінеді.Бірінші жұп құрттардың пайдасы туралы,ал екінші жұп құрттардың зияны туралы айтады.


Оқушылар стикерде жазылған сұрақтарға жауап береді.Қорытынды жасау.


Оқушылар ұлудың құрылысын анықтап, суретте белгілеп жазады. Қорытынды жасайды.


Әр оқушы «бес саусақ» әдісі бойынша өз білімдерін жүйелейді.

Бағалау

2 мин

Әр кезең бойынша ағаштан алмалар жинау.

Сабақ барысында оқушылар сары, жасыл,қызыл алмаларды әр тапсырмалары бойынша ағаштан алады.Оқушылар сол бағаларды өздерінің себеттеріне жинап, соңынан нәтижесін бағалау критерийлері бойынша шығарып, бағалау парағымен өздерін бағалайды.

Үйге тапсырма

1 мин

«Жоба» жасап келу. (арнайы дәптерде)

Арнайы дәптерлерінде жоба жасап келу керек.


Құрастырған: бастауыш сынып мұғалімі

Сыздыкова Миргуль Курметовна



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал