- Учителю
- Тықырыбы: 'Отбасы мен мектептің, қала мен ауылдың шаруашылық және мәдени өміріне қатысуы' ашық сабақ Дүниетану 4 сынып
Тықырыбы: 'Отбасы мен мектептің, қала мен ауылдың шаруашылық және мәдени өміріне қатысуы' ашық сабақ Дүниетану 4 сынып
Сыныбы | Күні, пәні: Дүниетану, 4-сынып | |||||||
Тақырыбы
| Отбасы мен мектептің, қала мен ауылдың шаруашылық және мәдени өміріне қатысуы | |||||||
Мақсаты
| Қоғамның шаруашылық және мәдени өмірі деген түсініктерді қалыптастыру. | |||||||
Күтілетін нәтиже | А Қоғамның шаруашылығы және мәдени өмірімен танысады. | |||||||
В Мәтіннің мазмұны мен тақырыбын түсінеді және талдайды. | ||||||||
С Қоғамның шаруашылығы, өмірі жайлы мағлұмат алады және пайдасы туралы зерттеу жүргізеді. | ||||||||
Дереккөздер, құрал-жабдықтар | Оқулық, АҚТ, постер, маркер, өзара бағалау | |||||||
Сабақтың барысы | Уақыты | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |||||
Кіріспе 7 минут
| 3 минут | Оқушылармен амандасу.
Психологиялық тренинг Оқушыларды конфет таңдау арқылы топқа бөлу.
Топтағы оқушыларға бағалау парақтары беріледі.
Үй тапсырмасын тест жұмысы арқылы тексеру
| Мұғаліммен амандасады.
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек айтады.
Оқушылар конфет таңдау арқылы топтарға бөлінеді.
Оқушылар бағалау парақтарымен танысады.
Оқушылар тест жұмысын орындайды. «Көршіңмен алмастыр» әдісі арқылы бір-бірінің жұмысын тексереді, бағалайды.
| |||||
Тұсаукесер
| 3 минут | Пікір айт. Постер қорғау.
Пікірталас.
Кестемен жұмыс. | Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіре отырып, постер қорғайды. Оқушылар сұрақты талдай отырып, пікірталас жүргізеді.
Оқушылар ауыл мен қаладағы еңбекті салыстырып, кестені толтырады. | |||||
Негізгі бөлім
|
| Оқулықпен жұмыс. Аялдама бойынша тоқтап оқу.
Сергіту сәті 1-аялдама. Халқымыздың еңбек туралы айтқан нақыл сөзін естеріңе түсіріңдер. Неге олай айтқан? 2-аялдама. Оқушы мектепке, еліне, республикасына пайда келтіру үшін не істеу қажет?
3-аялдама. Еңбектің пайдасы туралы сызба құрастырыңдар. Әңгіме құрастыр
|
Оқушылар мәтінді аялдама бойынша тоқтап оқиды.
Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды.
І топ оқушылары еңбек туралы мақал-мәтелдер айтады, дәлелдейді.
ІІ топ оқушылары еліне, қаласына, ауылына пайда келтіруі керек екені туралы әңгіме жүргізеді. Еңбектің пайдасы туралы сызба құрастырады.
Топ мүшелері өзара бағалайды.
| |||||
Қорытынды
|
| Сұрақтар:
Бес жолды өлең құрастыру. Формативті бағалау Рефлексия | Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Топ мүшелері өзара бағалайды.
Оқушылар тақырыпқа қатысты бір сөзді таңдай отырып, бес жолды өлең құрастырады. Оқушылар рефлексия парағын толтырады. Не білемін? | Не білдім? | Не білгім келеді? | |||
|
|
|