7


  • Учителю
  • Дүниетану 'Судың қасиеттері' 2 сынып

Дүниетану 'Судың қасиеттері' 2 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Бастауыш.Дүниетану.Су.Судың қасиеттері.

Сабақтың тақырыбы:

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды судың қандай күйде болатынымен таныстыру,практикалық жұмыс барысында бақылау,талдау,салыстыру және қорытынды шығары білуге үйрету.

Сабақтың көрнектілігі: глобус,табиғатта кездесетін судың күйі,жұмбақтар,интерактивті тақта.

Сабақтың түрі: топпен жұмыс.

Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту.

Сабақ та қолданылатын әдістері: ой-қозғау, имға шабуыл.


Сабақтың барысы:


  1. Қызығушылықты ояту


Тренинг:

Мен неге ұқсаймын?

  1. Ү тапсырмасын сұрау.

2) Оқушылар « Ауа тазалығын сақтандар» деген тақырыптағы суреттерін қорғайды.

3) Химия пәнінің мұғалімі ауа туралы толықтырады.


  1. Мағынаны тану

  • Табиғатты тірі ағзалар өмір сүру үшін ауа қажет екен солай ма?

  • Ал қазақта мынадай сөз тіркесі бар «аудай қажет» деген бұны қалай түсінесіңдер?

  • Тірі ағзалардың өмір сүруі үшін тағы не қажет деп ойлайсыңдар?

  • Әрине су. Су туралы не білеміз? Су туралы ассоциация жүргізу.

Ойын «Шөлдеген адам»

-Ал балалар, ойланып көрелік, су табиғатта қандай күйде кездеседі?

Практикалық жұмыс

топ судың сұйық куйде кездесетінін дәлелдейді.

топ судың қатты куйде кездесетінін дәлелдейді.

топ судың газ куйде кездесетінін дәлелдейді.


Ситуациялық сұрақтар (химия пәнінің мұғалімі)

  • Ал, балалар, қалай ойлайсындар, суда барлық заттар ери ма?

1-тәжірибе. Суға тұз салады. ериді

2-тәжірибе.Суға құм салады. ерімейді


-Ал, енді балалар судың қасиеттеріне тоқталып көрелік. (оқулықтағы тәжіибелерді жасау, бақылау)

Ендеше судың қасиеттерін атап көрелік.

Су:


-пішіні жоқ;

- түссіз;

-мөлдір;

-дәмі жоқ;

-иісі жоқ;

-еріткіш;

-ағады;


  1. Ой-толғаныс

1) Логикалық тапсырмалар:


  • Сен достарыңмен бірге айға экспедицияға баруға мүмкіндік алдың,айға бару үшін мына заттардың кайсысын алар едің? Дәлелде.


  1. Қара көзілдірік

  2. Жулдызды қарта

  3. Бір қорап сіріңке

  4. Фонарь


2) Жүк артқан екі туйе жолға шықты. Біреуіне тұз, екіншісіне мақта артылған болатын. Алдарында өзен ағып жатты. Түйелердің біреуі өзеннен әрең өтіп шықты: Ол туйе? Неліктен?


Қорытынды:

-Сонымен балалар бүгінгі сабағымызда су туралы көптеген мағлұмат алдық солай ма? Енді судың тағы да кандай ерекшелігі бар екендігін біз тындап көрейік.


Халық педагогиялық үзінділер:


Суды босқа төкпе.

Сумен ойнама.

Бұлақ көрсең көзін аш.

Судай таза бол.

Судан таза, суттен ақ.

Оқушылардың пікірлерін тыңдап толықтыру. Үйге тапсырма: Су қалай ластанды ластанды? Эссе жазып келу.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал