7


  • Учителю
  • Cәду Машақов «Мәншүк» ( 2класс)

Cәду Машақов «Мәншүк» ( 2класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Бекітемін:

Мектеп директоры

________________

Бекбосынов М.Р.











САБАҚ: Cәду Машақов «Мәншүк»

Мектеп: №16 орта мектеп

Күні:

Оқытушының аты-жөні: Атишова А.Н.

СЫНЫП: 2сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

1.Ақынның, батыр қыздың өмірбаянын білуі тиіс.

2. Ақынның балаларға арналған шығармасының басты тақырыбын, басты кейіпкерлерін және негізгі мазмұнын түсінуі тиіс.

3. Дереккөздерін жинастыра отырып,Мәншүктің майдандағы халқы үшін жасаған ерлігі туралы ойлауы тиіс.

Сабақтың

Мақсаттары

1.Дұрыс,түсініп,шапшаң,мәнерлеп оқуды меңгереді.

2.Танымдық қабілеттерін дамытады.

3.Сөз өнеріне деген қызығушылығы мен эстетикалық талғамын қалыптастырады.

Тілдік мақсат

Сөйлемді дұрыс құруға, әдеби тілмен сөйлеуге дағдыланады.

Алдыңғы білім



Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз)

Ресурстар

6мин









































3мин

















7мин













































14мин



















10мин





































2мин



3мин





1мин

Жеке жұмыс

«Қораптағы 10 сұрақ» ойыны үй тапсырмасын тексеру үшін беріледі.

Cәду Машақов «Мәншүк» ( 2класс)1."Қорқақ қол бастамайды" деген нақыл сөз мәтінде кімге арналған?

2."Батырдың мінезі" әңгімесінде не жайлы айтылған?

3.Әңгіменің авторы кім?

4. Ұлы Отан соғысының неше жылдығын тойлаймыз?

5. Әңгімеде қандай нақыл сөз жазылған?

6. Бауыржан Момышұлын қалай сипаттайсың?

Қораптағы осы сұрақтарды алып,дайындалып, жауап береді.

Бағалау. Жауап берген оқушыларды жұлдызша арқылы формативті бағаланады.

Топқа бөліну.

Әр түрлі фигуралар арқылы бөлінеді және сол фигураны неге таңдағанын айтады..

Әр топ топ басшысын сайлап алады.

1-топ Үшбұрыш

2-топ Шаршы

3-топ Шеңбер







Жаңа сабақ.

Миға шабуыл.Сөзжұмбақ шешу.

-Ал, балалар, мына сөзжұмбақты шешіп көрейікші.

Сөзжұмбақ.



М

Ұ

Х

Т

А

Р

Ә

У

Е

З

Ш

Е

Р

Х

А

Н

М

О

М

Ы

Ш

Ж

Ү

Й

Р

І

К



А

Т

П

А

Н

И

К

А





1.Қоңыр қозы деген кім?

2.Мұхтардың атасының аты кім?

3.Бала Тұрар әңгімесінің авторы аты кім?

4.Бауыржан кімнің баласы?

5.Қызыл Жебе деген не?

6.Соғыста ең қауіпті не?

-Сөзжұмбағымыз қалай аталады екен?

-Бүгінгі тақырыбымыз Саду Машақовтың «Мәншүк» деген өлеңімен танысамыз.

Бағалау. Сөзжұмбақты шешкен балаларды

Толық жауапқа- , Толық емес жауап- ,

Жауап жоқ- бағалап отырамын.

Саду Машақов туралы ақпарат беремін

Топтық жұмыс.

М.Мәмтова туралы бейнефильм көреді. Топ болып талқылап,

1-топ Мәншүкке мінездеме беру.

2-топ Майданда қолданатын заттарды салу.

3-топ Мәншүктің майдандағы досын бейнелеу деген тақырыпта дайындаған постерлерін қорғайды.

Мәншүк туралы толық ақпарат беремін.

Бағалау. Топ басшысы сабаққа қатысқан топ мүшелерін жүрекшелер арқылы бағалап отырады.

Топтық жұмыс.

1.Барлығы өлеңді өздігінен мәнерлеп оқып шығады.Өлеңдегі түсініксіз сөздерді белгілеп алады.Әр топқа тапсырма беріледі.

1-топ Өлеңді мәнерлеп оқу.

2-топ Ақын сөздерін пайдаланып, Мәншүкті сипатта.

3-топ Қызу жұмыстың жүріп жатқанын өлеңнен тауып оқы.

Бағалау.Әр топ бірін-бірі критерийі арқылы күлегештермен бағалайды.Баға

˵5˝

˵4˝

˵3˝













Cәду Машақов «Мәншүк» ( 2класс)

Cәду Машақов «Мәншүк» ( 2класс)

Cәду Машақов «Мәншүк» ( 2класс)

1-топ







2-топ







3-топ







4-топ











Бағалау. Әр топты жинаған жұлдызшасына,күлегештеріне, топ басшының қойған бағасына қарап сумативті бағаны журналға қоямын.

Рефлексия.«Бағдаршам»

Сабақтан алған әсерлерін әр түсіне іледі.

Cәду Машақов «Мәншүк» ( 2класс)1. Түсінбедім.

2. Тағы білгім келеді.

3. Түсіндім.

Үй тапсырмасы: 1. 213бет «Мәншүк» өлеңін түсініп,мәнерлеп оқып,жаттау.

2. «Мәншүк » деген тақырыпта шығарма жазу.



Сұрақтар жазылған парақшалар



























Жұлдызша







Геометриялық фигуралар.















Cөзжұмбақ































Фигуралар.









Презентация



Бейнефильм

Постер









Презентация

Бағалау парағы.

Жүрекшелер







Оқулық



















Бағалау парағы

Күлегештер.







Сынып журналы.



Бағдаршам суреті



















Күнделік

Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ

Құндылықтармен байланыс

Дифференциялды оқыту өз бетінше әңгіме оқу кезінде мұғалім қолдауының алмасуы арқылы іске асады.



Тапсырманы орындап,мақсатқа жетуіне байланысты топ басшыларының бағасы, мұғалімнің ынталандыру сөздері арқылы, өзара бағалау парағы арқылы бағалау.

Қазақ тілі, математика, тарих пәндерімен пәнаралық байланыс бар.Презентация,бейнефильм қолданамын. Интерактивті тақтаны 15 минуттан артық қолданбаймын.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақта оқыту мақсаттары жүзеге асырылды. Оқушылар жаңа тақырыппен танысып, Мәншүк туралы толық ақпарат алды. Оқушылар Мәншүк туралы бейнефильмді көріп, Мәншүктің майдандағы досымен танысып, соғыстағы құрал-жабдықтармен танысып, үйренді. Топта ынтымақтастықта жұмыс атқара білді. Әр түрлі тапсырмаларды орындау барысында уақытты үнемді пайдалануға тиіспін. Мен жоспарыма өзгерістер енгіздім. Балалардың сабаққа ынтасын арттыратын тапсырмалар беру арқылы.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:Сөзжұмбақпен жұмыс ең жақсы тапсырмалардың бірі. Сөзжұмбақты шеше отырып қызығушылықтары артты.



2:Постер құрып, қорғау ең жақсы тапсырма десем болады. Өйткені постер құру, қорғау барысында топта ынтымақтастықта жұмыс атқарды.



Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1: Критерий арқылы бағалау әділ, нақты бағаласа сабақтың жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді.



2: Мәншүк туралы толық ақпаратты ұсынып, ұсынған ақпараттарын дәлеледей алса сабақтың одан әрі жақсы өтуіне ықпалн тигізер еді.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1: Оқушылар топта бірлесе жұмыс жасай алады.



2: Мен деген оқушыларымның саны артып келеді.

































































Cәду Машақов «Мәншүк» ( 2класс)





























 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал