7


  • Учителю
  • 'Жұлдызды сәт' (танымдық ойын 1 - сынып)

'Жұлдызды сәт' (танымдық ойын 1 - сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың мақсаты:Білімділік:Ондық бөлшекті натурал санға көбейту бойынша оқушылардың білімдерін бекіту және тиянақтау, жүйелеу.Дамытушылық:Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру.Тәрбиелік:Өзін-өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқып
предварительный просмотр материала


Бекітемін: Н.О.Шаянбаева Математика 4-сынып


Күн 14.10.2014

32 сабақ

Сабақтың атауы

Өздік жұмыс

Сілтеме

Математика. Алматы «Атамұра» 2012ж

Жалпы мақсаты

Қосу және азайтудың қасиеттерін есептеулерде қолдануды үйренудегі өз білімін байқау



Оқушылар үшін оқу нәтижелері

1. Өздерін бағалайды.


Тапсырмалар: Тақырып бойынша берілген есептерді оқу, талдау,шығару..

Барысы


№1

5м63см+2м 19см = 7м 78см+2м 17см=

7км 605м-935м = 14км 850м-6км 835м=

9ц26кг-4ц 15кг= 6 ц32кг-4ц 28кг=

6т 208кг-2т197кг= 8т 280кг-7т178кг=

№2

638г+ г=1кг 526л+474л=

1ғасыр- жыл=68 жыл 1жыл- ай=7 ай


№3 Дүкенде түске дейін 350тг 3 конструктор Дүкенде түске дейін 350тг 4кг алма және

және 7000тг 2машина сатылды. Барлығы 3250тг 3қап қант сатылды.Барлығы неше теңге?

неше теңге?


№4

х-56856=162317 а+145620=563423 182519-х= 56724 761423 + а=892 897


Кейінгі оқу


Қайталау

Сабақты талдау


Сабақ бойынша өзгертулер



Бекітемін: Н.О.Шаянбаева Математика 4-сынып


Күн 13.10.2014

31 сабақ

Сабақтың атауы

Өздік жұмыс

Сілтеме

Математика. Алматы «Атамұра» 2012ж

Жалпы мақсаты

Қосу және азайтудың қасиеттерін есептеулерде қолдануды үйренудегі өз білімін байқау



Оқушылар үшін оқу нәтижелері

1. Өздерін бағалайды.


Тапсырмалар: Тақырып бойынша берілген есептерді оқу, талдау,шығару..

Ойлау

деңгейлері

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Түрткі сұрақ, тапсырма, жағдаяттар

Бағалау

формативті

Ұпай

Білу

Бұған дейінгі оқушылардың білетінін анықтау.

Шамалар , олардың ара қатынаста-

рына мысал келтіреді.

Өткенді қайталайды.

Үй тапсырмасын тексеріп, бағалап шығады.

№1

36м89см+65м23см=102м12см

5т8ц30кг-2т9ц46кг=2т8ц84кг

Түсіну

Білетін

дерін дәлелдеу

№1 кестедегі сәйкестікті табады.

Жазбаша орындайды. Алдымен кіші бірлікке айналдыру керектігін түсінеді.

Мұғалімнің ынталандырушы қолдау сөздері арқылы


Қолдану

Қисынды ойлауға әкелу.

Қабілетіне қарай тапсырмалар орындалады.

№2-10есептерді шығарады

Стикер беру арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі

Талдау

Бұған дейінгі білімін зерделеу.

Өз білетіндерін нақты дәлелдермен жеткізе біледі.

Анықтаманы өздері айта білуі, дәлелдеуі №8

155:5+1542=1573 822 524

(890-440):5=90 1278 428

Жинақтау

Оқушыларды өз ойын жинақтап айтуға итермелеу.

Оқушылар өз ойын жинақтап айта алады.

№12 есепті шығарады. Анықтамаға сай әр топ мысал келтіреді.Топтарың жарысы ретінде

Стикер беру арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі

Бағалау

Өз ойларын дәлелдейді

Нақты дәлелдермен жорамалдайды.

Кері байланыс

Топта өздерін-өздері бағалау


Дереккөздер мен жабдықтар:

Дереккөздер: оқулық,

Құрал жабдықтар: Стикер,маркер,а-4,смаилик,


Кейінгі оқу

Үйге тапсырма: №5 есеп 60 бет

Сабақты талдау


Сабақ бойынша өзгертулер




Бекітемін: Н.О.Шаянбаева Математика 4-сынып


Күн 12.01.2015

83 сабақ

Сабақтың атауы

Санды қосындыға көбейту ережесін қолданып, үш таңбалы санға ауызша көбейту


Сілтеме

Математика. Алматы «Атамұра» 2012ж

Жалпы мақсаты

Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген өзара жай есептерді шығарып үйренеді.

Оқушылар үшін оқу нәтижелері

1. Әр топ тақырыпты ашады, ой қозғайды

2.Есептер шығарады.

3. Өздерін бағалайды.

Тапсырмалар Тақырып бойынша берілген есептерді оқу, талдау,шығару..

Ойлау

деңгейлері

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Түрткі сұрақ, тапсырма, жағдаяттар

Бағалау

формативті

Критерийлері

Дескриптор

Ұпай

Білу

Бұған дейінгі оқушылардың білетінін анықтау.

Санды қосындыға көбейту ережесін біледі

Санды қосындыға көбейту ережесін қайталайды

Смаилик арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1ұпай беріледі.

Түсіну

Білетіндерін дәлелдеу

№1 кестені түсіндіреді

174

х 4

696

Мұғалімнің ынталандырушы қолдау сөздері арқылы


Қолдану

Қисынды ойлауға әкелу.

Қабілетіне қарай тапсырмалар орындалады.

№2 есепті Ныгметова түсіндіреді,

шығарады

Стикер беру арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі

Талдау

Бұған дейінгі білімін зерделеу.

Өз білетіндерін нақты дәлелдермен жеткізе біледі.

№3,4,10,8,7,9,12

есептерді топтарға бөліп бере отырып шығарту

Жинақтау

Оқушыларды өз ойын жинақтап айтуға итермеле

Оқушылар өз ойын жинақтап айта алады.

Анықтамаға сай әр топ мысал келтіреді

Стикер беру арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі

Бағалау

Ертегі желісін өз бетінше жорамалдау.

Нақты дәлелдермен жорамалдайды.

Топта өздерін-өздері бағалау

Екі жұлдыз бір тілек


Дереккөздер мен жабдықтар:

Дереккөздер: оқулық,

Құрал жабдықтар: Стикер,маркер,а-4,

Кейінгі оқу

Үйге тапсырма№5 есеп 228 бет

Сабақты талдау


Сабақ бойынша өзгертулер


Бекітемін: Н.О.Шаянбаева Математика 4-сынып


Күн 13.01.2015

84 сабақ

Сабақтың атауы

Санды қосындыға көбейту ережесін қолданып, үш таңбалы санға ауызша көбейту


Сілтеме

Математика. Алматы «Атамұра» 2012ж

Жалпы мақсаты

Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген өзара жай есептерді шығарып үйренеді.

Оқушылар үшін оқу нәтижелері

1. Әр топ тақырыпты ашады, ой қозғайды

2 Есептер шығарады

3.Өздерін бағалайды.

Тапсырмалар Тақырып бойынша берілген есептерді оқу, талдау,шығару..

Ойлау

деңгейлері

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Түрткі сұрақ, тапсырма, жағдаяттар

Бағалау

формативті

Критерийлері

Дескриптор

Ұпай

Білу

Бұған дейінгі оқушылардың білетінін анықтау.

Санды қосындыға көбейту ережесін біледі

Санды қосындыға көбейту ережесін қайталайды

Смаилик арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1ұпай беріледі.

Түсіну

Білетіндерін дәлелдеу

№1 кестені түсіндіреді

Алыстау және жақындау жылдамдықтарын тапқызу, түсіндіру.

Мұғалімнің ынталандырушы қолдау сөздері арқылы


Қолдану

Қисынды ойлауға әкелу.

Қабілетіне қарай тапсырмалар орындалады.

№3 есепті Мақсұтова түсіндіреді,

шығарады

Стикер беру арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі

Талдау

Бұған дейінгі білімін зерделеу.

Өз білетіндерін нақты дәлелдермен жеткізе біледі.

№3,4,10,8,7,9,12

есептерді топтарға бөліп бере отырып шығарту

Жинақтау

Оқушыларды өз ойын жинақтап айтуға итермеле

Санды қосындыға көбейту ережесін біледі

Санды қосындыға көбейту ережесін қайталайды

Стикер беру арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі

Бағалау

Ертегі желісін өз бетінше жорамалдау.

Нақты дәлелдермен жорамалдайды.

Топта өздерін-өздері бағалау

Екі жұлдыз бір тілек


Дереккөздер мен жабдықтар:

Дереккөздер: оқулық,

Құрал жабдықтар: Стикер,маркер,а-4,смаилик,

Кейінгі оқу

Үйге тапсырма№5 есеп 231 бет

Сабақты талдау


Сабақ бойынша өзгертулер

Бекітемін: Н.О.Шаянбаева Ана тілі 4-сынып


Күн 14.10.2014

1 сабақ

Сабақтың атауы

Шығарма «Алтын күз»


Сілтеме

Әдебиеттік оқу.Ана тілі. Алматы «Атамұра» 2012ж

Жалпы мақсаты

Жазбаша сөйлеуін жетілдіру


Оқушылар үшін оқу нәтижелері

Алған білімін шығарма жазуда қолдалана алу


Барысы


І Ұйымдастыру кезеңі: оқушылардың назарларын сабаққа аудару, құрал-жабдықтарын түгендеу.

Бүгінгі сабақта біз шығарма жазамыз.

ІІ Білімдерін тексеру:

Кіріспе: жазбаша жұмыс алдында нақты талап қою: мәтіннің мазмұнын толық жазу;

Күз

Мысалға: Қыркүйек. Күздің алғашқы айы. Аспан бұлттанды. Күннің қызуы азаяды. Күн салқындай бастайды. Ағаштың жапырақтары сарғая бастады. Терек пен қайың жасыл жапырағынан айырылды. Айнала сары ала түске боялды. Шық осы айда түседі. Құстар да жылы жаққа ұшып кетеді. Аңдар қысқы тіршіліктеріне кіріседі. Олар қысқа әртүрлі дайындалады. Біреулері қысқы азықтарын жинайды. Енді біреулері денелеріне май жинап, қыс бойы ұзак ұйқыға кетеді. (59 сөз)

Жоспар:

1.Табиғаттағы өзгерістер

2.Жан-жануар тіршілігіндегі өзгерістер.

3.Адам өміріндегі өзгерістер.

ІҮ. Сабақты қорыту:

Бүгінгі сабақта не істедік? Не жайлы жаздық?

Ү Үйге тапсырма

Күзгі табиғатты бақылауың бойынша қысқаша әңгіме жазу.

ҮІ.Оқушыларды бағалау

оқушылардың жазған жұмыстарына сәйкес бағалау, талдау жұмыстарын жүргізу.



Кейінгі оқу

Үйге тапсырма:әңгімелеу

Сабақты талдау


Сабақ бойынша өзгертулер

Бекітемін: Н.О.Шаянбаева Ана тілі 4-сынып


Күн 13.10.2014

25 сабақ

Сабақтың атауы

Қауын мен қарбыз

Сілтеме

Әдебиеттік оқу.Ана тілі. Алматы «Атамұра» 2012ж

Жалпы мақсаты

Әдеби ертегілер туралы түсінік беру


Оқушылар үшін оқу нәтижелері

Әдеби ертегілер мен халық ертегілерінің айырмашылығын біледі.


Тапсырмалар Тақырып бойынша берілген тапсырмаларды оқу, талдау,қорытындылау.

Ойлау

деңгейлері

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Түрткі сұрақ, тапсырма, жағдаяттар

Бағалау

формативті

Ұпай

Білу

Бұған дейінгі оқушылардың білетінін анықтау.

Ертегі түрлері

Схема құру арқылы Тақырыпты оқуды ұсыну

Смаилик арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1ұпай беріледі.

Түсіну

Білетіндерін дәлелдеу

Ертегіні оқиды.

Венн диаграммасы

арқылы

Аққайың Қарағаш

Мұғалімнің ынталандырушы қолдау сөздері арқылы


Қолдану

Қисынды ойлауға әкелу.

Постер қорғау.

Топта тақырып бойынша постер құастырады

Смаилик арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі

Талдау

Бұған дейінгі білімін зерделеу.

Өз білетін

дерін нақты дәлелдермен жеткізе біледі.

Олардың пайдасы,қолданыла

тын орны туралы айтады

Жинақтау

Оқушыларды өз ойын жинақтап айтуға итермелеу

Оқушылар өз ойын жинақтап айта алады.

Осы ертегіні басқа ертегілермен салыстыа отырып бағалайды

Смаилик арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі

Бағалау

Ертегі желісін өз бетінше жорамалдау.

Нақты дәлелдермен жорамалдайды.

Топта өздерін-өздері бағалау

Блоб ағаштары


Дереккөздер мен жабдықтар:

Дереккөздер: оқулық,

Құрал жабдықтар: Смаилик,маркер,а-4,



Кейінгі оқу

Үйге тапсырма:сахналау,ойдан ертегі құрау

Сабақты талдау



Сабақ бойынша өзгертулер

4 aпта

2 күн 07.10.2014

2 сабақ

Сабақтың атауы

«Әйел-Ана» ертегісі


Сілтеме

Әдебиет оқулығы

Жалпы мақсаты

Жаңа сөздерді меңгереді. «Әйел-Ана» ертегісі туралы айтады. Өздері білетін ертегі кейіпкерлерін айтып, ой қозғайд ы.


Ертегі арқылы оқушылардың сөздік қоры жетіледі, ойын еркін жеткізуге дағдыланады.


Ертегі кейіпкерлері бойынша шығармашылық жұмыстар жасауғаүйренеді.


Оқушылар үшін оқу нәтижелері

1. Ертегі туралы ассоциация жинайды.

2. Постер қорғайды.

3. Әр топ тақырыпты ашады, ой қозғайды.

4. Эссе жазады.

5. Постерді бағалайды.

6. Өздерін бағалайды.


Сабақта туындаған негізгі идеялар

Ертегі туралы идея алады, жаңа сөздерді қайталап айтады, кейіпкерлерді ажыратады.

Тапсырмалар Жаңа сөздерді меңгеру. Жаңа сөздермен сөйлем құрау. Ертегі кейіпкерлерін айту. Жағымды, жағымсыз кейіпкерлерді ажырату. Постер дайындау. Эссе жазу.

Ойлау

деңгейлері

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Түрткі сұрақ, тапсырма, жағдаяттар

Бағалау

формативті

Критерийлері

Дескриптор

Ұпай

Білу

Бұған дейінгі оқушылардың білетінін анықтау.

Ертегіні кім жазғанын айта алады. Ертегінің басты кейіпкерлерін атай алады. Ертегі мазмұнын айтып береді.

Менталды карта (Топтастыру) Ертегіні кім жазды? Қай халықтың ертегісі? Ертегінің басты кейіпкерлерін атап шығыңыздар. Ертегінің мазмұнын айтып шығыңыздар.

Смаилк арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1ұпай беріледі.

Түсіну

Білетіндерін әңгімелеу.

Білетіндерін әңгімелей алады.

Ертегі кейіпкері кімдер?

Мұғалімнің ынталандырушы қолдау сөздері арқылы


Қолдану

Қисынды ойлауға әкелу.

Шығармашылық қабілетіне қарай тапсырмалар орындалады.

(5 минуттық) эссе жазу

Жұлдызша беру арқылы бағалау

Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі

Талдау

Бұған дейінгі білімін зерделеу.

Өз білетіндерін нақты дәлелдермен жеткізе біледі.

Тренинг «Патша ананың айласына неге түсті?

Жинақтау

Оқушыларды өз ойын жинақтап айтуға итермелеу.

Оқушылар өз ойын жинақтап айта алады.

Ертегінің басты ойы қандай? Осы ертегінің мазмұнына өмірдің жағдайлары жақын екенін еске түсіріңдер.


Әрбір дұрыс жауапқа 1ұпай

Бағалау

Ертегі желісін өз бетінше жорамалдау.

Нақты дәлелдермен жорамалдайды.

Бес жолды өлең стр.

Екі жұлдыз бір тілек


Дереккөздер мен жабдықтар:

Дереккөздер: Интернет, электронды оқулық, оқулық, хрестоматия

Құрал жабдықтар: Суреттер,



Кейінгі тапсырмалар мен портфолио деректері

Деңгейлік тапсырмалар


Семантикалық карта


Кейінгі оқу

Ертегіні мазмұндау. Кейіпкерлердің суретін салу

Сабақты талдау

Тәжірибелік сабақты талдау



Сабақ бойынша өзгертулер



Бекітемін: Н.О.Шаянбаева /Оқу ісі жөніндегі орынбасар/

Дене шынықтыру 4 сынып 12.01.15.

Сабақтың тақырыбы:Шаңғы сабағындағы қауіпсіздік техника ережелері. Бір мезгілде екі адымды жүріс.

Сабақтың мақсаты: Ұзындыққа секірту

Сабақтың міндеті:

Б) Ұзындыққа секірте отырып денелерін шынықтыру

Д) Жылдамдығын, дамыту;

Т) Ептілікке баулу.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап,бақылау.

Сабақтың өткізілетін орны: спорт алаңы

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Сабаққа даярлық.Киім ауыстыру.

ІІ. Негізгі кезең

а) Сап түзу,есеп беру.

ә) Жалпы дамыту жаттығулары.

в) Ұзындыққа секірту орнынан

г) Ұзындыққа жүгіріп келіп секірту

ғ) Қозғалыс ойындары

ІІІ. Қорытындылау

- Балалар, бүгін біз не үйрендік? ...

ІҮ. Үйге тапсырма:

Саппен мектепке кіру.Киім ауыстыру. Келесі сабаққа к\иім әкелу.

Ү. Оқушыларды бағалау


Бекітемін: Н.О.Шаянбаева /Оқу ісі жөніндегі орынбасар/

Дене шынықтыру 4 сынып 12.01.15.

Сабақтың тақырыбы:Шаңғы сабағындағы қауіпсіздік техника ережелері. Бір мезгілде екі адымды жүріс.

Сабақтың мақсаты: Шаңғы сабағындағы қауіпсіздік техника ережесін үйрену.

Сабақтың міндеті:

Б) Шаңғы тебуге үйрене отырып денелерін шынықтыру .

Д) Жылдамдығын дамыту.

Т) Ептілікке баулу.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Түсіндіру,диалог,бақылау.

Сабақтың өткізілетін орны: Спорт алаңы

Сабақтың барысы:

Кезеңі

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

І.

Ұйымдастыру кезеңі:


Сабаққа даярлық.Киім ауыстыру.


Сабаққа даярлық.Киім ауыстыру.


ІІ.

Негізгі кезең


1 Сапқа тұрғызу

2 Есеп алу

3 ЖДЖ жасату

4 Ережелерді көрсете отырып, түсіндіру

5 Оқушыларға үйрету, қадағалау

а) Сап түзу,есеп беру.

ә) Жалпы дамыту жаттығуларын жасау.

в) Шаңғы сабағындағы қауіпсіздік техника ережелері. Бір мезгілде екі адымды жүріс

г)Ережені тыңдау,бақылау

ІІІ.

Қорытындылау


- Балалар, бүгін біз не үйрендік? ...

Балаларды сабаққа қатысына қарай бағалау

Сап түзу.

Сұрақтарға жауап беру


ІҮ.

Үйге тапсырма:


Келесі сабаққа даярланып келуді тапсыру

Киім ауыстыру. Келесі сабаққа киім әкелу

Ү.

Оқушыларды бағалау


Оқушылардың бағаларын күнделікке қойып беру

Күнделікке баға қойғызу






 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал