7


Жамбыл Балама хат 4сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

САБАҚ: Балама хат

Мектеп

Күні: 05.05

Мұғалімнің есімі: Ерғалиева С

СЫНЫП: 4

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)



Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Сабақ мақсаттары

  • Жамбыл Жабаевтың жыр алыбы екені туралы біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Өлең соғыстағы ұлын және басқа да жауынгерлерді жаумен аянбай соғысуға шақырғаны туралы екенін біледі.

Кейбір оқушылар:

  • Саурық, Сұараншы батырлардың қазақ жері үшін күрескер батырлар екенін біледі.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

  • Өлеңнің мазмұнын түсініп оқиды.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

  • Гвардеец, Сұраншы, Саурық, жаһан

Сыныптағы диолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

-Жамбыл ата соғыстағы баласына хатты қай кезде жазды?

Сұраншы, Саурық батырлар кімдер?



Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жамбыл Жабаевтың басқа да өлеңдерін еске түсіріп жаза алады.

Алдыңғы тақырып

Негіздер

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспарланған жаттығулар мен тапсырмалар

Ресурстар/

Оқу үшін бағалау

Басталуы 15 мин

2

І.Сергіту сәті: Жүректен- жүрекке





3

ІІ.Топқа бөлу: Мозайка әдісімен топқа бөлу

  1. топ Ынтымақ

  2. топ Бірлік

  3. топ Бейбітшілік

10

ІІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

«Уақыт шеңбері » әдісі

Әр топ бір бөлімнен түсінгендерін абзац бойынша кезек-кезек айтып шығады.



Оқушылар сұрақтарға жауап беруде қателескен тұстарын сыныптастарының көмегі арқылы түзетеді.

Ортасы 20 мин

10

ІV.Миға шабуыл әдісі арқылы тақырыпты ашу.

Конверттің суреті

Ой қозғау.

  1. Жамбыл Жабаев туралы видиодан үзінді.

V.Тапсырма.

  1. топ Ынтымақ Жамбыл туралы топтастыру.

  2. топ Бірлік Өлеңді мәнерлеп тізбектеп оқыту.

  3. топ Бейбітшілік Алғадай батырға хат жазу.

Тапсырма барысында топ басшылары бағалау парақтары арқылы бағалайды.

10

Сергіту сәті

Сөздік жұмысы

Гвардеец - әскер жауынгер.

Жапан - жер жүзі әлемі.

Қаймықпай, тайынбай - қорықпай





VІ.Тапсырма:

«Ортада қаламсап»

  1. топ «Егер мен батыр болсам…» тақырыбына эссе жазады.

  2. топ Өлеңнен түсінгенін өз сөзімен айтып береді.

«Ортада қаламсап»

  1. топ Батырлық ерлік туралы мақал -мәтел жазу











Оқушыларды ынталандыру мақсатында смайликпен бағалау.

Аяқталуы 15 мин

7



Қорытынды тапсырма: Телефон әдісі бойынша бір-біріне сұрақтар қою.

Жиынтық бағалау.

Қорытынды бағалау бетшесі











1 тапсырма

Үй тапсырмасын толық түсініп, сұрақтарға жауап бере алады.









1 тапсырма

Жамбыл Жабаев туралы, өның өлеңі туралы біледі.









3 тапсырма

Эссе жазып, өз ойын еркін жеткізе алады.









Бағалау өлшемі:

15 -14 «5» 13-11 - «4» 10-5 - «3» 4 тен төмен - 2



Қосымша ақпарат: Сұраншы ,Саурық батырлар туралы түсінік беру

Рефлексия

1.Сабақ өз мақсатына жетті ме?

2. Бүгін оқушылар не үйренді?

3. Өз уақытымды тиімді

пайдаландым ба?



Кері байланыс: Блоб ағашы

Жамбыл Балама хат 4сынып

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

География,

www.youtube.com





Жамбыл Жабаевтың өлеңдеріндегі потритизмді түсіну.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал